1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Stavbaři zbourají dva mosty ve Školní ulici v Příbrami a vybudují nové

bridge1
Příbram - Stavbaři zbourají dva mosty ve Školní ulici v Příbrami a vybudují místo nich nové. Ulice bude kvůli tomu téměř půl roku neprůjezdná. Práce mají začít 13. března a potrvají do konce srpna, řekla dnes ČTK mluvčí radnice Eva Švehlová.

Boeing přestane vyrábět stíhačku F/A-18 Super Hornet známou z filmu Top Gun

boeing logo1
Seattle - Americká společnost Boeing plánuje konec výroby stíhačku F/A-18 Super Hornet, která se loni objevila ve filmu Top Gun: Maverick. Za čtyři desítky let dodala přes 2000 těchto strojů. Firma o tom informovala v tiskové zprávě. Poslední z těchto strojů má americkému námořnictvu dodat v roce 2025, pak počítá s koncem této výrobní linky.

Photon Energy zprovoznila svou první fotovoltaickou elektrárnu v Rumunsku

Solar panels1
Praha - Mezinárodní solární skupina s českými kořeny Photon Energy zprovoznila svou první fotovoltaickou elektrárnu v Rumunsku. Elektrárna poblíž města Siria má ročně vyrobit asi 8,7 gigawatthodiny elektřiny, což by mělo společnosti zajistit příjem kolem 33,2 milionu korun za rok.

V dubnu začne stavba štěpkového kotle pro Teplárny Brno za 2,48 miliardy

Teplaren4
Brno - Konsorcium firem Škoda Praha a OHLA ŽS začne v dubnu stavět kotel na biomasu pro Teplárny Brno v jejich provozu Brno-sever. Zástupci firem podepsali smlouvu s Brnem i vedením Tepláren Brno. Generální ředitel tepláren Petr Fajmon po podpisu smlouvy oznámil, že se teplárnám podařilo získat dotaci 1,67 miliardy korun.

Češi si loni pořídili přes 60.000 tepelných čerpadel, meziročně dvakrát více

Czech Flag
Praha - České domácnosti si loni pořídily podle předběžných výsledků přes 60.000 tepelných čerpadel. Počet instalací tak v loňském roce stoupl meziročně až na dvojnásobek. Více než čtyřnásobně pak vzrostl instalovaný výkon zařízení, který činil 289 kilowattů (kW).

Italská ropná a plynárenská společnost Eni vloni dosáhla rekordního zisku

eni logo
Řím - Italská ropná a plynárenská společnost Eni vloni více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 13,8 miliardy eur (zhruba 327 miliard Kč). Uvedla to dnes v tiskové zprávě. Eni podobně jako její rivalové částečně těží z výrazného růstu cen energií v souvislosti s útokem ruských vojsk na Ukrajinu.

Výroba pelet v ČR loni stoupla o dvě pct na 538.000 tun, výrazněji rostl zájem

biomass
Praha - Objem výroby dřevěných pelet v Česku v loňském roce stoupl meziročně o dvě procenta na 538.000 tun. Výrazněji v souvislosti s energetickou krizí stoupla poptávka, na domácím trhu až trojnásobně. Spolu s tím rostla během roku až na dvojnásobek i jejich cena, nyní ovšem opět klesá.

Německé automobilky vyzývají vládu k větší podpoře výstavby dobíjecích stanic

elektromobil nabijanie
Berlín - Německé automobilky Volkswagen a Mercedes-Benz vyzývají německou vládu k větší podpoře výstavby dobíjecích stanic pro elektromobily. Rozvoj dobíjecí infrastruktury je podle nich potřebný k rychlejšímu přechodu od automobilů se spalovacími motory k elektromobilům.

Automobilka Stellantis je optimistická ohledně vyhlídek německé značky Opel

opel logo 2
Berlín - Mezinárodní automobilová skupina Stellantis je optimistická ohledně vyhlídek své německé divize Opel. Věří, že Opel bude moci i nadále fungovat jako samostatná značka. V rozhovoru s německým časopisem Automobilwoche to řekl šéf evropských aktivit skupiny Uwe Hochgeschurtz.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...