1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Třebíčský Tedom chce s polskou firmou Polimex-Mostostal založit společný podnik

Tedom trebíc logo
Brno - Třebíčský výrobce kogeneračních jednotek Tedom chce spolu s polskou firmou Polimex-Mostostal, která je částečně vlastněná státem, založit společný podnik Polimex PV2. Záměr posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který o tom informoval na svých internetových stránkách.

Penta letos plánuje dostavět 600 bytů a začít přestavbu pošty v Hybernské

Penta real estate logo
Praha - Developerská firma Penta Real Estate, vlastněná stejnojmennou investiční skupinou, letos plánuje dostavět 600 bytů ve čtyřech pražských rezidenčních projektech. Půjde o Victoria Palace na Vítězném náměstí a Rezidenci Juliska v Praze 6, první etapu Nuselského pivovaru v Praze 4 a první bytové domy na Nové Waltrovce v Praze 5.

Karlovarská vodárna zdvojí potrubí, zvýší tak bezpečnost dodávek vody

water tap 2
Karlovy Vary - Vodárny a kanalizace Karlovy Vary zahájily projekt zabezpečení karlovarského vodovodu, doplní jej paralelním potrubím. Má to zajistit stabilní dodávky vody i v případě mimořádných poruch. Výstavba nového přivaděče z úpravny Březová na Sokolský vrch by měla trvat přibližně dva roky.

ČR patří k deseti největším výrobcům bioplynu v Evropě, v biometanu zaostává

biogas station
Praha - Česká republika patří mezi deset největších producentů bioplynu v Evropě. Ve více než 600 tuzemských stanicích bylo předloni vyrobeno téměř osm terawatthodin (TWh) bioplynu. Meziročně se tak produkce zvýšila asi o desetinu a počet stanic za posledních deset let stoupl na dvojnásobek.

Slovensko se po dokončení nového jaderného bloku stalo čistým vývozcem elektřiny

nuclear power 3
Bratislava  - Slovensko se loni podle údajů provozovatele místní přenosové soustavy SEPS stalo čistým vývozcem elektrické energie. V zemi byl v roce 2023 uveden do provozu nový jaderný blok, který podle svého provozovatele zajistí soběstačnost Slovenska ve výrobě proudu.

Stavebnictví v ČR kleslo v listopadu nejvíce z 16 měřených států EU

Building in progress
Praha - V loňském listopadu klesla stavební produkce v Česku meziměsíčně o 3,8 procenta, tedy nejvíce z 16 měřených členských států Evropské unie. Meziročně klesla stavební produkce v ČR o 6,5 procenta a v pomyslném žebříčku států s největším poklesem se umístila třetí.

Bruntál připravuje rekonstrukci několika ulic za 15 milionů korun

road construction 3
Bruntál - Bruntálská radnice se chystá na rekonstrukci několika ulic. Ještě letos podél nich vznikne 73 nových parkovacích míst. Náklady na opravu přesáhnou 15 milionů korun. ČTK to řekl mluvčí města Jiří Ondrášek. Bruntál v letošním roce hospodaří s rozpočtem 598 milionů korun.

Elektřinu z vlastního zdroje zatím po roce sdílí desítky bytových domů v ČR

solar panel
Praha - Desítky bytových domů v Česku dosud využilo možnosti sdílet elektřinu vyrobenou z vlastního zdroje mezi domácnostmi. Distributoři v současné době evidují kolem 42 zapojených projektů. Zájem přitom podle nich postupně stoupá.

Rusko se loni stalo hlavním dodavatelem ropy do Číny

oil barrels
Peking - Rusko loni sesadilo Saúdskou Arábii z pozice hlavního dodavatele ropy do Číny. Podle údajů čínského celního úřadu dodalo Rusko do Číny rekordních 107,02 milionu tun ropy, tedy 2,14 milionu barelů denně. To je mnohem více než další dva velcí vývozci, Saúdská Arábie a Irák.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...