1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Nizozemsko do 1. října ukončí těžbu na obřím plynovém poli Groningen

Nederland flag
Haag - Těžba na obřím plynovém poli Groningen v Nizozemsku skončí do 1. října. Oznámila to dnes nizozemská vláda. Potvrdila tak dřívější informace médií. Pole Groningen stále obsahuju velké množství zemního plynu, těžba je ale již nyní minimální, protože způsobuje seismické problémy, napsala agentura Reuters.

Éru elektrárny Prunéřov I symbolicky zakončil odstřel 200metrového komína

CEZ logo
Kadaň - Odstřel 200 metrů vysokého železobetonového komína symbolicky zakončil 56letou éru bývalé hnědouhelné Elektrárny Prunéřov I u Kadaně na Chomutovsku. Její provoz byl ukončen 30. června 2020. Komín byl odstřelen na dvě části, zjistila ČTK na místě.

Stavební firmy se v období extrémních veder snaží zaměstnancům ulevit

construction workers
Praha - Stavební firmy se v období extrémních veder snaží zaměstnancům z bezpečnostních a komfortních důvodů ulevit. Vysoké teploty se totiž mohou negativně podepisovat na provedené práci i na zdraví zaměstnanců. Nejvíce ohrožení jsou dělníci pracující na přímém slunci, zvýšený počet kolabujících ale firmy oslovené ČTK nezaznamenaly.

Výrobce trhavin Explosia vytvořil loni čistý zisk 153 milionů korun

nuclear explosion
Pardubice - Pardubická společnost Explosia, která vyrábí mimo jiné trhaviny, vloni vytvořila čistý zisk 153 milionů korun. Výsledek je o 85 milionů korun vyšší než rok předtím a v historii firmy je rekordní. Tržby z prodeje výrobků a služeb se meziročně zvýšily o třetinu na 1,229 miliardy korun, zjistila ČTK z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin.

Česko zaostává v rozvoji vodíkové mobility, firmy vyzvaly stát k větší podpoře

 

hydrogen
Praha  - Česko zaostává v rozvoji vodíkové mobility. V zemi jsou dosud tři plnící stanice na vodík, oproti tomu například v sousedním Německu jich je více než 100 a rychle přibývají další. Podle výrobců a distributorů vodíku a vozidel stát nemá propracovanou strategii pro využití vodíků v dopravě i hospodářství.

Vimperský Rohde & Schwarz zvýší od července mzdy o 7,8 pct

ceske koruny
Vimperk - Vimperská firma Rohde & Schwarz (R&S) zvýší od 1. července zaměstnancům mzdy o 7,8 procenta. Dohodlo se na tom vedení společnosti se zástupci odborů. Průměrná mzda v závodě byla loni 44.712 Kč.

Uzbekistán bude nakupovat 2,8 miliardy metrů krychlových ruského plynu ročně

gas pipe mechanic
Taškent Uzbekistán začne od 1. října dovážet devět milionů metrů krychlových ruského zemního plynu denně. O dohodě s ruskou plynárenskou společností Gazprom informovalo ministerstvo energetiky této středoasijské země. Avizovaný objem odpovídá přibližně 2,8 miliardy metrů krychlových ročně.

Pardbická rafinerie Paramo loni skončila se ztrátou 180 milionů korun

paramo refinery logo
Pardubice - Rafinerie Paramo se sídlem v Pardubicích vloni skončila se ztrátou 180 milionů korun. Rok předtím činila ztráta téměř 83 milionů korun. Výnosy se meziročně snížily o 14 procent na 2,308 miliardy korun. ČTK to zjistila z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin. Hlavní příčinou negativního výsledku byly vysoké energetické náklady.

Dukovany v odstaveném 1. bloku kontrolují i nádobu reaktoru, po osmi letech

nuclear logo
Dukovany - V Jaderné elektrárně Dukovany prověří energetici při plánované odstávce prvního bloku také stav tlakové nádoby jeho reaktoru. Její kontrola začala 19.06.2023, potrvá nepřetržitě deset dní. Na každém bloku elektrárny se opakuje jednou za osm let, sdělil ČTK mluvčí elektrárny Jiří Bezděk.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...