1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Boeing mírně zvýšil odhad dodávek nových letadel na příštích 20 let

boeing 787 dreamliner
Le Bourget - Americký výrobce letadel Boeing mírně zvýšil odhad dodávek nových letadel na příštích 20 let. Důvodem je vysoká poptávka na trhu s letadly s jednou uličkou, o která mají zájem nízkonákladové aerolinky.

Katarské firmy dohodly v Iráku spolupráci na projektech za 9,5 miliardy USD

Electricity pylons 1
Dauhá - Katarské společnosti se dohodly s iráckou Národní investiční komisí na projektech za 9,5 miliardy dolarů (206,1 miliardy Kč) v Iráku. Je mezi nimi i výstavba dvou elektráren o celkovém výkonu 2400 megawattů. Podle agentury Reuters to vyplývá z prohlášení katarských společností.

Stavba D35 mezi Mohelnicí a Opatovcem by měla začít v roce 2025

dialnicny most
Praha - Vláda by příští rok měla vypsat tendr na konsorcium firem, které zajistí stavbu, sledování projektu a následnou správu úseku dálnice D35 mezi Opatovcem a Mohelnicí. Stavět by se mělo začít v roce 2025. V pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to řekl ministr dopravy Martin Kupka (ODS).

Intel v Izraeli postaví továrnu za 25 miliard dolarů, oznámil Netanjahu

intel logo
Jeruzalém - Americká společnost Intel, která je největším světovým výrobcem počítačových čipů, investuje 25 miliard dolarů (542 miliard Kč) do výstavby továrny v Izraeli. Oznámil to dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Jde podle něj o největší zahraniční investici v Izraeli.

Airbus se chystá oznámit objednávku 500 letadel od IndiGo

airbus logo1
Paříž - Evropský výrobce letadel Airbus se chystá na pařížském aerosalonu oznámit rekordní objednávku na 500 letadel od indické společnosti IndiGo. Dohoda by mohla být zveřejněna hned v pondělí, první den aerosalonu. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje.

Ředitelství vodních cest získalo souhlas EIA ke stavbě přístavu v Kroměříži

boat on suez
Zlín - Ředitelství vodních cest ČR (ŘVC) získalo od krajského odboru životního prostředí a zemědělství souhlasné stanovisko ke stavbě rekreačního přístavu v Kroměříži pro 80 lodí a stavbě plavební komory na řece Moravě v Bělově na Zlínsku. Vyplývá to z dokumentů zveřejněných na úřední desce Zlínského kraje.

Vývoz ropy z Íránu je nejvyšší za pět let

Oil Well6
Teherán - Vývoz ropy z Íránu v letošním roce navzdory pokračujícím americkým sankcím dosáhl nejvyšší hodnoty za pět let a na pětileté maximum se zvýšila i těžba. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na informace od konzultantů a informovaných zdrojů a údaje o přepravě.

Čistý zisk společnosti Baumit minulý rok činil 116 mil. korun, tržby stouply

baumit logo22
Praha - Čistý zisk výrobce stavebnin Baumit se loni meziročně zvýšil o 4,3 procenta na 116 milionů korun. Celkové tržby společnosti meziročně vzrostly o 15 procent na 1,9 miliardy korun.

Průměrný nájezd elektromobilů byl loni vyšší než u benzinových aut

charging e car
Praha - Průměrná vzdálenost, kterou loni najely elektromobily v Česku, stoupla o sedm procent na 12.386 km. Byla tak o 600 km vyšší než u benzinových vozů. Stále to bylo přibližně na poloviční úrovni proti vozům na CNG a o třetinu nižší než u aut na naftu. Vyplývá to z údajů Centra dopravního výzkumu.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...