1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Výrobce stavebnin Profibaustoffe vybuduje v Brně nové prostory za 140 milionů

Polystyren
Brno - Výrobce stavebních surovin Profibaustoffe CZ postaví ve svém brněnském sídle ve Vídeňské ulici nové prostory za 140 milionů korun. Multifunkční centrum, které vyroste na 1200 čtverečních metrech do začátku příštího roku, bude kromě skladových prostor sloužit také k vývoji a testování speciálních stavebních materiálů a postupů.

Výstavba bytů na Slovensku loni klesla, byla ale vyšší než před covidem-19

baumit logo22
Bratislava - Výstavba bytů na Slovensku loni mírně klesla, ve srovnání s obdobím před vypuknutím epidemie nemoci covid-19 byla naopak vyšší. Informoval o tom slovenský statistický úřad. Realitní trh v zemi v uplynulých měsících ochladl.

Na letišti Hradčany v Ralsku by mohla vyrůst největší solární elektrárna v Česku

solar panel
Liberec - Na letišti Hradčany v bývalém vojenském prostoru Ralsko na Českolipsku by mohla vyrůst největší solární elektrárna v Česku. Liberecký kraj si nechal zpracovat studii řešení na báňské univerzitě v Ostravě. Krajští zastupitelé budou posuzovat tři varianty, zjistila ČTK.

Rusko přestalo dodávat ropu ropovodem Družba do Polska, do Česka proudí dál

oil pipeline transneft
Varšava/Praha - Rusko přestalo dodávat ropu severní větví ropovodu Družba, která vede do Polska. Na twitteru o tom informoval šéf rafinerské společnosti PKN Orlen Daniel Obajtek.

Německo bude potřebovat přes bilion USD na zajištění dostatku energie

german flag1
Berlín - Německo vyčlenilo více než 260 miliard eur (6,2 bilionu Kč) na řešení bezprostřední hrozby energetické krize vyvolané ruskou invazí na Ukrajinu. Úplné vyřešení problému bude ale mnohem nákladnější a je otázkou, zda to země vůbec zvládne.

Opava musí kvůli investicím do fotovoltaických elektráren změnit územní plán

solarne panely
Opava - Opavský magistrát chce v budoucnu významně investovat do výstavby fotovoltaických elektráren. V nejbližších čtyřech letech to může být až 200 milionů korun. Musí ale nejdříve minimálně zčásti změnit územní plán města.

Německá automobilka Audi zvažuje výstavbu továrny na výrobu elektromobilů v USA

Audi q5 offers1
Berlín - Německá automobilka Audi zvažuje výstavbu továrny na výrobu elektromobilů ve Spojených státech, aby tak využila subvence, které nabízí americký zákon o snižování inflace (IRA). Informovala o tom agentura Reuters. Audi je stejně jako Škoda Auto a další značky součástí německého automobilového koncernu Volkswagen.

V Pardubickém kraji bylo loni dokončeno meziročně skoro o 14 pct víc bytů

panelak 2
Pardubice - Stavebníci loni v Pardubickém kraji dokončili 1847 bytů, meziroční nárůst byl o 13,9 procenta. Byl to druhý největší počet bytů od vzniku kraje v roce 2000, uvedl Český statistický úřad.

Černých odběrů vody bylo loni v Praze meziročně méně, ale za víc peněz

water tap 2
Praha - Černých odběrů vody bylo loni v Praze meziročně méně, ale za víc peněz. Pražské vodovody a kanalizace (PVK) odhalily 276 případů černých odběrů vody a produkce odpadních vod. V roce 2021 to bylo 323 případů. Mezi nejčastější prohřešky patří manipulace s vodoměry a nepřihlášení kanalizační přípojky.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

 

Nenechte si ujít...