1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Správa železnic opraví část podkrušnohorské magistrály, vlaky pojedou rychleji

rails
Chomutov - Správa železnic připravuje modernizaci dalšího úseku podkrušnohorské magistrály. Hledá zhotovitele rekonstrukce trati z Kyjic do Chomutova, jejíž součástí je 418 metrů dlouhá Vrskmaňská estakáda. Rychlost na úseku dlouhém bezmála osm kilometrů se po opravě zvýší. Maximální možná nabídková cena v tendru je 2,4 miliardy korun.

Vodárny VHOS Moravská Třebová loni skončily se ztrátou 4,1 milionu korun

water energy
Moravská Třebová - Vodárny VHOS Moravská Třebová, které jsou největším provozovatelem vodovodů a kanalizací na Svitavsku, skončily v posledním finančním roce ve ztrátě 4,1 milionu korun. O rok dřív vykázaly zisk 7,6 milionu korun. Tržby se meziročně zvýšily o devět procent na 248 milionů korun.

Turecko je blízko dohodě s Čínou o výstavbě nové jaderné elektrárny

nuklearna elektraren
Ankara - Turecko je blízko dohodě s Čínou o výstavbě nové jaderné elektrárny, která by měla posílit snahy Turecka o snížení dovozu ropy a plynu. Předpokládá se, že rozhovory budou dokončeny v nejbližších měsících, uvedl turecký ministr energetiky Alparslan Bayraktar.

Výrobu aut v Německu ohrožuje Čína, ukázala studie institutu IW

cars parking
Berlín - Dovoz čínských automobilů a automobilových součástek do Německa v první polovině roku vzrostl o 75 procent, i když celkový dovoz z Číny klesl. Vývoz aut a dílů z Německa do Číny se pak snížil o 21 procent. Ve své zprávě to uvádí německý ekonomický institut IW.

Výrobce autodílů Brose CZ vytvořil loni tržby 13,37 miliardy Kč, zisk mu stoupl

Brose logo
Kopřivnice - Společnost Brose CZ, která vyrábí kovové automobilové díly, vytvořila loni tržby 13,37 miliardy korun. Oproti předchozímu roku byly o 1,31 miliardy nižší. Čistý zisk ale firmě meziročně vzrostl o 45,7 milionu na 486,2 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti zveřejněné ve Sbírce listin.

Goodyear v rámci restrukturalizace zruší 1200 pracovních míst

goodyear tyres
Detroit - Americký výrobce pneumatik Goodyear Tire & Rubber schválil restrukturalizační plán pro Evropu, Blízký východ a Afriku, který povede ke zrušení 1200 pracovních míst. Firma to podle agentury Reuters uvedla ve zprávě pro regulátory. Goodyear po celém světě zaměstnává kolem 74.000 lidí.

Aircraft Industries dodá v nejbližších týdnech dva letouny L 410 do Kazachstánu

aircraft industries let logo
Kunovice - Kunovický výrobce letadel Aircraft Industries ze skupiny Omnipol dodá v nejbližších týdnech dva letouny L 410 UVP-E20 do Kazachstánu. Zákazníkem je tamní ministerstvo obrany, finanční podmínky transakce firma neuvedla.

Jihlava chce modernizovat a rozšířit trolejbusovou trať, záměr posuzují úřady

bus public
Jihlava - Dopravní podnik města Jihlavy má v plánu modernizovat a rozšířit síť trolejbusových tratí. Cílem je zlepšit možnosti provozu městských trolejbusů v části města, které by mohly nahradit autobusové linky.

Teplárny Brno letos podruhé snižují cenu tepla, hlavně díky zlevnění plynu

teplaren 4
Brno - Teplárny Brno letos podruhé snižují cenu tepla. Brněnské domácnosti od října nově zaplatí jen 1199 korun za gigajoule (GJ) s DPH. Dosud to je 1485 korun, tedy o 286 korun více. Snížení ceny umožnil zejména vývoj ceny plynu na trhu, řekli novinářům zástupci městské společnosti.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...