1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Premiér Rusnok nevyloučil prolomení limitů těžby hnědého uhlí

miner
Most - Rusnokova vláda v demisi se podle premiéra nejspíš bude zabývat limity těžby hnědého uhlí na Mostecku. Vládní usnesení, které chrání obce na Mostecku před rozšířením těžby, považuje předseda vláda Jiří Rusnok za vyčpělé.

Brusel souhlasí, aby český EPH převzal podíl ve slovenské SSE

spp-logo1
Brusel - Evropská komise souhlasí s tím, aby česká skupina Energetický a průmyslový holding (EPH) převzala podíl ve Stredoslovenské energetice (SSE).

Metrostav přeruší výstavbu tunelu Blanka, otevření se asi oddálí

metrostav logo
Praha - Metrostav přeruší 7. prosince výstavbu tunelu Blanka. Důvodem je, že magistrát stavební firmě dluží už více než 2,1 miliardy korun.

Beton Bohemia plánuje postavit betonárku v Kaplici

betonaren
Kaplice - Společnost ČR Beton Bohemia, která je součástí nadnárodní skupiny Kirchdorfer Gruppe, plánuje postavit novou betonárku v Kaplici na Českokrumlovsku. Měla by stát v průmyslové zóně u silnice E55.

Nová laboratoř v Hodoníně zpracuje 12 tisíc vzorků biomasy. V ČR nemá konkurenci

CEZ logo
Hodonín – Hodonínská elektrárna, symbol ekologické výroby elektřiny a tepla, posílila svoji pozici technologického lídra v oboru zprovozněním inovované laboratoře sloužící ke vzorkování a analýze biomasy.

PSA chce posílit kapitál o čtyři miliardy eur

Peugeot citroen logo1
Paříž - Francouzská automobilka PSA Peugeot Citroën uvažuje o zvýšení základního jmění, a to až o čtyři miliardy eur (109,2 miliardy Kč). Vydá tak zřejmě nové akcie, které koupí francouzská vláda a čínská automobilka Dongfeng Motor Group.

Eni prodala svůj podíl v ruské SeverEnergia za 2,9 miliardy USD

eni-logo
Milán - Italská ropná a plynárenská skupina Eni prodá svůj podíl v producentovi zemního plynu SeverEnergia ruským společnostem Novatek a Gazprom Něfť za 2,94 miliardy USD (59,4 miliardy Kč).

Exploze v rafinerii Totalu v Antverpách usmrtila dva lidi

total logo1
Antverpy - Dva mrtvé si dnes vyžádala exploze v rafinerii francouzského koncernu Total v belgických Antverpách. Obětmi se stali zaměstnanci dodavatelské společnosti, oznámil Total, který nejprve hovořil o jednom mrtvém a dvou nezvěstných.

EK počítá s dohodou, která umožní dodávky plynu z EU na Ukrajinu

gas fire2
Brusel - Evropská komise předpokládá, že provozovatelé plynovodů na Slovensku a na Ukrajině v příštích dnech podepíšou dohodu, která umožní Evropské unii dodávat na Ukrajinu zemní plyn.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...