1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

LOM Praha se zapojí do pořízení F-35, dohoda má finanční potenciál miliardu Kč

f 35 plane
Praha - Státní podnik LOM Praha se zapojí do pořízení 24 amerických letounů páté generace F-35 pro českou armádu. Dohoda o spolupráci, kterou dnes firma podepsala s výrobcem bitevníků Lockheed Martin, má podle ředitele LOM Praha Jiřího Protivy finanční potenciál přesahující miliardu korun.

České dráhy postaví v Chebu opravárenskou halu za 755 milionů korun

ceske drahy logo
Cheb - Výstavbu nové opravárenské haly za 755 milionů korun dnes zahájily na nádraží v Chebu České dráhy. Hala nahradí starou severní rotundu, která už současným požadavkům nevyhovovala. Moderní hala má zajistit údržbu nových souprav Českých drah, jako jsou vlaky InterJet, RegioPanter nebo RegioShark.

Audi bude s partnerem SAIC vyvíjet čínskou platformu pro elektromobily

audi logo1
Peking - Výrobce luxusních vozů Audi, který patří do německé automobilové skupiny Volkswagen, se společně se svým čínským partnerem SAIC dohodl na vývoji nové platformy pro inteligentní a elektrická vozidla, která bude specifická pro Čínu.

Nové požadavky na protipožární bezpečnost budov: náklady na stavby rostou

cobap1
Průmyslové nebo komerční novostavby se v letošním roce musí vypořádat s vyššími nároky na zabezpečení elektroinstalačních systémů proti požárům. Nařizuje to úprava technické normy o požární bezpečnosti staveb (ČSN 730848).

Saúdskoarabské aerolinky Saudia koupí 105 letadel Airbus, rozšíří si flotilu

airbus logo1
Rijád - Společnost Saudia Group, která vlastní saúdskoarabské vlajkové aerolinky Saudia a nízkonákladovou leteckou společnost flyadeal, podepsala s evropským výrobcem letadel Airbus kontrakt na nákup 105 letadel. Airbus to oznámil v tiskové zprávě. Podle aerolinek je to největší smlouva v historii saúdského letectví.

ŘSD připravuje s městem průtah Plzní, má odlehčit nejvíce přetíženým silnicím

highway
Plzeň - Plzeňská oblast Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) připravuje spolu s městem stavbu průtahu Plzní. Má odlehčit nejpřetíženějším silnicím vedoucím přes centrum - Klatovské ulici, dolní části Karlovarské třídy a sadům Pětatřicátníků, tedy hlavnímu silničnímu tahu Plzní z jihu na sever.

ČEZ plánuje v Pardubickém kraji vybudovat 17 fotovoltaických elektráren

solar panel
Pardubice - Kromě větrných elektráren plánuje společnost ČEZ Obnovitelné zdroje v Pardubickém kraji vybudovat i značný počet elektráren využívajících energii ze slunce. Chystá dohromady 17 projektů o celkovém instalovaném výkonu 241 megawattů (MW).

Vývoz elektromobilů z Německa loni vzrostl o 58 procent

charging e car
Berlín - Německo loni vyvezlo více elektromobilů, než kolik jich dovezlo. Vývoz elektromobilů z Německa se zvýšil o 58 procent na 786.000, což byla zhruba čtvrtina všech vyvezených vozidel. Dovoz elektromobilů se pak zvýšil o 23,5 procenta na 446.000. Největší podíl na dovozu měla Čína, třetí byla Česká republika.

Explosia Pardubice měla loni rekordní zisk před zdaněním 284 milionů korun

Grenade
Pardubice - Výrobce výbušnin a střeliva Explosia Pardubice loni zvýšil zisk před zdaněním meziročně o 86 milionů na rekordních 284 milionů korun. K růstu přispěl zájem o výbušniny. Obrat se meziročně zvýšil z 1,2 miliardy na 1,42 miliardy korun, uvedl v tiskové zprávě mluvčí firmy Martin Vencl.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...