1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Spotřeba plynu v EU za šest měsíců do března klesla o 17,7 procent

gas pipeline
Brusel - Spotřeba plynu v zemích Evropské unie od srpna 2022 do března 2023 klesla ve srovnání s průměrem za posledních pět let o 17,7 procenta. Země EU tak překonaly svůj cíl snížit spotřebu plynu v zimě o 15 procent. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat.

Jaguar Land Rover zvýší investice do elektrifikace na 15 miliard liber

Jaguar Land Rover
Londýn - Britský výrobce luxusních aut Jaguar Land Rover (JLR) zvýší investice do elektromobilů, chce dohnat světové konkurenty. Automobilka, kterou vlastní indická Tata Motors, na elektrifikaci v příštích pěti letech vynaloží 15 miliard liber (320 miliard Kč). Oznámila to dnes v tiskové zprávě na svém webu.

Počet připojených fotovoltaik ve čtvrtletí několikanásobně vzrostl

solar panels2
Praha - Počet nově připojených fotovoltaických elektráren do tuzemské sítě dál rekordně roste. Distribuční firmy evidují během prvního čtvrtletí několikanásobný nárůst počtu nových elektráren v síti, ten navíc bude zřejmě dál narůstat.

Slovensko od května sníží distribuční poplatky za elektřinu pro firmy

electricity pylons1
Bratislava - Slovensko od května do konce roku sníží sazbu distribučních poplatků za dodávku elektrické energie pro firmy, samosprávu a další instituce na úroveň loňského roku. Rozhodla o tom dnes vláda. Opatření podle premiéra Eduarda Hegera přijde na 325 milionů eur (7,6 miliardy Kč).

V jaderné elektrárně Temelín vyvezli palivo z reaktoru prvního bloku

nuclear container
Temelín - Technici v jaderné elektrárně Temelín vyvezli palivo z reaktoru prvního bloku. Zabralo jim to téměř pět dní. Palivo tam opět zavezou v polovině května. První blok energetici plánovaně odstavili kvůli výměně paliva 7. dubna, teď pokračují kontroly turbíny a bezpečnostních systémů. Energetici při odstávce vymění čtvrtinu paliva.

Výsledky zbrojovky Lockheed Martin předčily odhady, akcie vystoupily na rekord

lockheed martin logo
Bethesda - Americká zbrojovka Lockheed Martin v prvním čtvrtletí mírně zvýšila tržby navzdory problémům s nedostatkem součástek a pracovních sil. Těžila z růstu poptávky ve Spojených státech i v zahraničí, za kterým stojí zvýšené geopolitické napětí.

Počet dobíjecích stanic pro elektromobily v Německu loni stoupl o 35 procent

charging e car
Frankfurt - Počet dobíjecích stanic pro elektromobily v Německu v loňském roce vzrostl o 35 procent na více než 80.000. Tempo růstu bylo vyšší, než je potřeba k udržení kroku s rozšířením bateriových elektromobilů v zemi. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnilo sdružení energetického průmyslu BDEW.

Do Prahy dorazí trolejbusy kvůli čipové krizí a válce na Ukrajině se zpožděním

electronic chip
Praha - Patnáct kloubových bateriových trolejbusů SOR TNS 18 dorazí do Prahy se zpožděním. Důvodem jsou komplikace dodávek elektrotechnických součástek v souvislosti s takzvanou čipovou krizí při pandemii covidu-19 a s válkou na Ukrajině. S obtížemi se potýkají subdodavatelé výrobce, firmy SOR Libchavy.

Rusko očekává stabilní těžbu ropy do roku 2025, vybuduje zásobníky

Oil Well6
Moskva - Ruská těžba ropy by podle předpovědi měla zůstat stabilní až do roku 2025. Moskva si také plánuje vytvořit zásoby, aby byly její dodávky odolnější. Uvedl to dnes náměstek ministra energetiky Pavel Sorokin.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...