1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Investor chce u Kobylé nad Vidnávkou postavit dvě velké větrné elektrárny

wind turbine
Jeseník - Dvě nové větrné elektrárny s celkovým výkonem devět MW plánují postavit u obce Kobylá nad Vidnávkou na Jesenicku společnosti Micronix a SEFIN Capital, které nedaleko této obce už jeden větrník prostřednictvím společnosti VE Kobylá nad Vidnávkou provozují.

Nízkopříjmové domácnosti budou moci žádat o dotace na solární systémy

ceske koruny
Praha - Nízkopříjmové domácnosti budou moci od května žádat o dotaci na instalaci solárních systémů pro ohřev vody v programu Nová zelená úsporám (NZÚ) Light. Oznámili to na tiskové konferenci ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Tuzemská výroba aut v prvním čtvrtletí stoupla o 31,5 pct na 353.770 vozů

cars parking2
Praha - Výroba osobních aut v Česku v prvním čtvrtletí meziročně vzrostla o 31,5 procenta na 353.770 vozů. Z toho 11,7 procenta produkce tvořily elektrické vozy. Výrobní výsledky se tak přiblížily předkrizovým hodnotám roku 2019. Oznámilo to Sdružení automobilového průmyslu (SAP).

Finsko uvedlo do běžného provozu největší jaderný reaktor v Evropě

nuclear power plant1
Helsinky - Pravidelnou výrobu elektřiny dnes s velkým zpožděním zahájil největší jaderný reaktor v Evropě Olkiluoto 3 (OL3). Finsko zahájilo výstavbu reaktoru v roce 2005 a původně měl být dokončen v roce 2009.

Ukrajina obnovila vývoz elektřiny na Slovensko, uvedl provozovatel sítě

electricity pylon 3
Kyjev - Ukrajina obnovila vývoz elektřiny na Slovensko, oznámil podle agentury Reuters provozovatel energetické sítě Ukrenergo. Země těží z toho, že navzdory ruské invazi opět dokáže vyrábět dostatečné množství energie. Rusko invazi zahájilo na konci loňského února.

Volkswagen vybuduje ekosystém baterií pro elektrická vozidla v Indonésii

volkswagen logo1
Jakarta - Největší evropská automobilka Volkswagen vybuduje ekosystém baterií pro elektromobily v Indonésii. Naváže partnerství s indonéským těžařem niklu Vale, americkým výrobcem aut Ford Motor a s čínským producentem bateriových minerálů Zhejiang Huayou Cobalt. Uvedl to indonéský ministr pro investice Bahlil Lahadalia.

Kaplická firma Hauser měla rekordní tržby téměř čtyři miliardy, zisk mírně klesl

growth chart 1
Kaplice - Firma Hauser, která v Kaplici na Českokrumlovsku vyrábí chladicí techniku, měla v obchodním roce duben 2021 až březen 2022 rekordní tržby 3,99 miliardy Kč. Meziročně stouply o čtvrtinu. Zisk po zdanění klesl o necelých osm procent na 340,8 milionu.

Jihomoravské teplárny prodaly méně tepla, důvodem je hlavně teplá zima

teplaren 4
Brno - Zejména kvůli vysokým zimním teplotám prodaly jihomoravské teplárenské podniky od loňského podzimu do současnosti méně tepla než v minulých letech. NIžší spotřebu také ovlivnilo chování odběratelů, kteří se snažili ušetřit. Vyplývá to z ankety ČTK mezi teplárenskými podniky v kraji.

Teplárny dodaly lidem v Moravskoslezském kraji o něco méně tepla než loni

Teplaren4
Ostrava - Teplárny v Moravskoslezském kraji dodaly v aktuální topné sezoně lidem o něco méně tepla než před rokem, bylo totiž trochu teplejší počasí. Vzhledem k výraznému růstu cen ale lidé za teplo zaplatí více než loni.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...