1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Roste zájem o menší průmyslové prostory, meziročně o 10 až 15 procent

vyrobna hala
Praha - V Česku roste zájem firem o menší průmyslové prostory o velikosti od 400 do 2000 metrů čtverečních. Společnosti je využívají například pro skladování, menší výrobu či jako showroom i obchody. Developer průmyslových a komerčních nemovitostí CTP v tiskové zprávě uvedl, že zaznamenal meziroční nárůst o 10 až 15 procent.

Strojaři na jihu Moravy odstávky kvůli úsporám energií neplánují

machinery 2
Brno - Strojírenské firmy, které patří k největším odběratelům energií, na jihu Moravy zatím žádné odstávky kvůli úsporám energií neplánují. ČTK oslovila čtyři velké strojírenské společnosti, všechny mají cenu energií fixovanou pouze do konce letošního roku.

V Jihlavě otevřeli tunel na silnici 38, ŘSD to stihlo o den dřív

tunel 1
Jihlava - Silničáři otevřeli dnes v Jihlavě v 19:00 tunel na hlavním silničním tahu 38. Zavřený byl kvůli pracím, které navázaly na jarní rekonstrukci jeho technologií. Silničáři původně avizovali, že zavřený bude do nedělního večera, nakonec ho otevřeli s předstihem.

ATAS Náchod snížil teplotu na pracovištích, vyměňuje okna a zvažuje fotovoltaiku

atas nachod logo
Náchod - Elektrotechnická společnost ATAS elektromotory Náchod ve snaze šetřit energie snížila teplotu na pracovištích v dílnách i kancelářích přibližně o dva až tři stupně.

Slovenský Eustream přepravil méně plynu, jeho přepravu z Ruska může ukončit

eustream logo1
Bratislava - Slovenský přepravce zemního plynu Eustream, který dlouhodobě zajišťuje hlavně tranzit ruského plynu, ve svém uplynulém finančním roce přepravil zhruba o čtvrtinu méně suroviny než v roce předchozím. V reakci na ruskou invazi na

Firmě ŽPSV, která dodává betonové výrobky pro stavebnictví, klesly tržby i zisk

žpsv 20
Uherský Ostroh - Dodavateli betonových výrobků pro stavebnictví, firmě ŽPSV z Uherského Ostrohu na Uherskohradišťsku, klesly tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží z předloňských více než 1,982 miliardy korun na loňských 1,829 miliardy korun.

PRE chce investovat do úspor energií ve svých budovách přes 100 milionů Kč

electricity pylon 3
Praha - Úsporná opatření ke snížení spotřeby energií zavádějí i tuzemské energetické firmy. Pražská energetika (PRE) chce v následujících letech investovat do úspor ve svých budovách více než 100 milionů korun. To má snížit spotřebu asi o pětinu za rok. Půjde zejména o regulaci a modernizace vytápění a osvětlení.

Nové domy musejí být od roku 2030 bez emisí, shodly se státy EU

european union flag
Lucemburk - Všechny novostavby v Evropské unii budou od roku 2030 povinně bezemisní, nové úřední budovy tuto podmínku musejí splnit už o dva roky dříve. Všechny nové domy budou také od konce roku 2029 muset umožňovat instalaci solárních panelů, což se nových nerezidenčních budov týká už od konce roku 2026.

Výrobce ohřívačů vody DZ Dražice postaví novou výrobní halu za 300 mil.Kč

ceske koruny
Dražice/Luštěnice - Společnost DZ Dražice, největší tuzemský výrobce ohřívačů vody a prodejce tepelných čerpadel NIBE, začne příští rok v závodě v Luštěnicích stavět novou výrobní halu. Plánuje v ní zvýšit roční výrobu ohřívačů o 150.000 na 400.000. Investice ve výši 300 milionů korun zahrnuje i rozšíření skladovací haly.

PŘEDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

 

Nenechte si ujít...