1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

V Napajedlech je první průmyslový elektrolyzér na výrobu zeleného vodíku v Česku

hydrogen
Napajedla - Společnost Solar Global v Napajedlech na Zlínsku uvedla do provozu první průmyslový elektrolyzér na výrobu zeleného vodíku v Česku.

Elektrifikace železniční tratě na východě Slovenska oproti plánu zdraží

Railway 1
Bratislava - Elektrifikace zhruba 20 kilometrů železniční tratě na východě Slovenska, kterou má na starosti konsorcium pod vedením firmy Eltra z české skupiny EP Industries, zdraží oproti původnímu plánu o téměř desetinu na zhruba 64,3 milionu eur (1,58 miliardy korun) bez daně z přidané hodnoty (DPH),

V okolí Mníšku pod Brdy u Prahy budou jezdit vodíkové autobusy

hydrogen
Praha - V okolí Mníšku pod Brdy u Prahy budou jezdit na pravidelných linkách autobusy s pohonem na zelený vodík. Pro jeho výrobu se používá energie z obnovitelných zdrojů, v tomto případě bude zdrojem elektřiny vodní elektrárna ve Vraném nad Vltavou.

Penta kupuje ČSAD Praha Holding, který vlastní autobusové nádraží Florenc

bus public
Brno - Investiční skupina Penta kupuje prostřednictvím Penta Real Estate firmu ČSAD Praha Holding, která vlastní autobusové nádraží Florenc a přilehlé pozemky. Spojení firem posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který o tom informoval na svých internetových stránkách.

MPO vydalo územní rozhodnutí pro dva nové jaderné bloky v Dukovanech

Nuclear Energy Plant
Praha - Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vydalo územní rozhodnutí pro nové jaderné bloky v Dukovanech. Rozhodnutí by mělo umožnit výstavbu až dvou nových reaktorů. Podle úřadu jde o signál pro všechny uchazeče o stavbu nového bloku, kteří by měli podat své finální nabídky. Ministerstvo o tom informovalo v tiskové zprávě.

Šéf Naftogazu: Přes Ukrajinu od roku 2025 už nepoteče na Západ žádný ruský plyn

gas pipeline1
Kyjev - Přes Ukrajinu od roku 2025 už nepoteče na Západ žádný ruský plyn. Rádiu Svobodná Evropa to řekl ředitel největší ukrajinské ropné a plynárenské společnosti Naftogaz Oleksij Černyšov.

Strojírně Oslavany klesly tržby, zisk se propadl o 70 procent na 5,9 milionu Kč

machinery 1
Oslavany - Strojírně Oslavany z Oslavan na Brněnsku loni klesly tržby o 1,5 procenta na 353 milionů korun, zisk po zdanění se propadl o 70 procent na 5,9 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti zveřejněné ve Sbírce listin.

Temelínská elektrárna vyrobila od svého zprovoznění 300 TWh elektřiny

nuclear power plant1
Temelín - Jaderná elektrárna Temelín vyrobila od svého zprovoznění 300 terawatthodin (TWh) elektřiny, což představuje více než devatenáctiletou spotřebu českých domácností. Dva bloky elektrárny této výroby dosáhly dnes ráno. ČTK o tom informoval mluvčí temelínské elektrárny Marek Sviták.

Zisky ropných koncernů Exxon a Chevron vykázaly výrazný meziroční pokles

exxon mobile
Houston/San Ramon - Zisk amerického ropného koncernu Exxon Mobil se ve třetím čtvrtletí propadl o více než polovinu na 9,1 miliardy dolarů (zhruba 213 miliard Kč) z rekordních 19,7 miliardy dolarů před rokem. Vyplývá to z dnešní výsledkové zprávy podniku. Výrazný meziroční pokles zisku vykázala rovněž konkurenční firma Chevron.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...