1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Výstavba bytů v hradeckém kraji vzrostla o 78 pct, přibyly hlavně bytové domy

Panelak3
Hradec Králové - Výstavba bytů v Královéhradeckém kraji v letošním prvním čtvrtletí meziročně vzrostla o 78 procent. Investoři za letošní leden až březen zahájili stavbu 539 bytů, zatímco loni ve stejném období rozestavěli 302 bytů. Výrazně vzrostla výstavba bytových domů. Výsledky bytové výstavby dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Firmě Saudi Aramco klesl zisk o 19 procent, zdůvodňuje to nižšími cenami ropy

Oil well 3
Rijád/Dahrán - Saúdskoarabská těžební společnost Saudi Aramco hospodařila v prvním čtvrtletí s čistým ziskem 31,88 miliardy dolarů (677,9 miliardy Kč), což je meziroční pokles o 19 procent. Firma, kterou vlastní saúdské království a která patří k největším podnikům na světě, to dnes uvedla ve výsledkové zprávě.

Ryanair a Boeing se chystají podepsat velkou objednávku

boeing logo1
Paříž - Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair a americký Boeing se blíží podpisu velké objednávky letadel. Společnosti Boeing a Ryanair se k věci odmítly vyjádřit.

Poptávka po repasovaných robotech vzrostla v roce 2022 více než o čtvrtinu

abb logo1
Ostrava - Poptávka po repasovaných robotech vzrostla v roce 2022 více než o čtvrtinu. Souviselo to s prodlouženými dodacími lhůtami v důsledku narušení dodavatelského řetězce, které bylo z velké části způsobeno celosvětovou covidovou pandemií.

Plzeň získá 176 mil. na dividendách z Plzeňské teplárenské, zdvojnásobila zisk

teplaren3
Plzeň - Plzeň získá letos 176 milionů korun na dividendách od Plzeňské teplárenské. Firma, v níž drží město 65 procent akcií, měla loni rekordní zisk, zejména díky prodeji elektřiny. Zbytek akcií drží holding EPH.

Energetická skupina PRE loni zvýšila čistý zisk o čtvrtinu na 3,33 miliardy Kč

Plynovod
Praha - Energetická skupina Pražská energetika (PRE) loni zvýšila svůj čistý zisk na 3,33 miliardy korun, což je meziročně téměř o čtvrtinu více. Výnosy skupiny pak vzrostly o skoro 39 procent na více než 38 miliard korun. Vyplývá to z výroční zprávy Pražské energetiky (PRE), na kterou dnes upozornil Ekonomický deník.

Obyvatelé Vysočiny loni snížili denní spotřebu pitné vody o pět litrů na osobu

water tap 2
Jihlava - Domácnosti na Vysočině loni snížily denní odběr pitné vody v průměru o 5,2 litru na 81,1 litru na jednu osobu. Mezi kraji to byla čtvrtá nejnižší spotřeba, menší množství vody čerpali lidé jen ve Zlínském, Pardubickém a Jihočeském kraji.

Výrobce svahových sekaček trávy Dvořák loni rozšířil závod v Pohledu o polovinu

Spider logo sekacky dvorak23
Pohled - Společnost DVOŘÁK - svahové sekačky s.r.o. loni rozšířila svůj závod v Pohledu o polovinu kvůli rostoucí výrobě. Po útlumu kvůli epidemii covidu-19 se poptávka po dálkové řízených sekačkách trávy opět zvýšila.

Celosvětová kapacita aerolinek zůstane omezená nejméně do roku 2025

IATA
Paříž - Celosvětová kapacita leteckých společností bude letos nižší, než se očekávalo, a zůstane omezená nejméně do roku 2025. Na konferenci v Dublinu to dnes řekl šéf Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA) Willie Walsh.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...