1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Gazprom měl loni čistou ztrátu 629 mld. rublů, je to první ztráta za 20 let

Gazprom gas tank
Moskva - Ruský plynárenský gigant Gazprom se v loňském roce propadl do čisté ztráty 629 miliard rublů (161 miliard Kč). V roce 2022 ještě hospodařil s čistým ziskem 1,2 bilionu rublů. S odkazem na sdělení firmy to napsala agentura Reuters.

Domácnosti loni vodou šetřily, v průmyslu spotřeba stoupla

water tap 2
Praha - Domácnosti v Česku loni vodou dál šetřily, zatímco v průmyslu spotřeba meziročně mírně stoupla. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Spotřeba domácností klesla o tři procenta na 86,7 litru na osobu za den.

Energetické firmě Shell klesl čtvrtletní zisk o pětinu, překonal však očekávání

shell gas station 1
Londýn - Britské energetické skupině Shell v prvním čtvrtletí klesl základní zisk meziročně asi o pětinu na 7,73 miliardy dolarů (zhruba 181 miliard Kč). Firma to uvedla ve své výsledkové zprávě. Zisk však překonal očekávání analytiků, kteří jej odhadovali na 6,46 miliardy dolarů.

Ztráta Aston Martin se kvůli ukončení výroby starších modelů prohloubila

aston martin logo
Londýn - Britskému výrobci luxusních vozů Aston Martin vzrostla v prvním čtvrtletí ztráta více než se čekalo, protože firma vyrobila méně vozů a finanční náklady se prudce zvýšily. Očištěná ztráta před zdaněním se prohloubila na 110,5 milionu liber (3,2 miliardy Kč) z 57,3 milionu liber ve stejném období loni. Uvedla to automobilka v prohlášení.

Stavba plavební komory Rohatec/Sudoměřice na Baťově kanále jde podle plánu

water energy
Rohatec - Stavba nové plavební komory Rohatec/Sudoměřice na Baťově kanále pokračuje podle harmonogramu, informoval na kontrolním dni ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Nová plavební komora umožní splavnění dalších sedmi kilometrů až do Hodonína. Jde o úsek, kde je tok přirozenou hranicí mezi Českem a Slovenskem.

V ČR roste zájem o nedokončené průmyslové areály, které si nájemce sám uzpůsobí

Indrustrial hall in progres
Praha - V Česku roste zájem o nedokončené průmyslové areály, které si budoucí nájemce může uzpůsobit podle vlastních potřeb. Takzvaný trend Shell & Core spočívá v tom, že developer postaví pouze vnější konstrukci a základní vnější infrastrukturu, zatímco o interiérech a vnitřním rozložení budovy následně rozhodne klient.

Spotřeba tepla v Praze meziročně klesla o 5,5 pct, vliv má hlavně teplé počasí

teplaren3
Praha - Spotřeba tepla v Praze během aktuální topné sezony dosud meziročně klesla o 5,5 procenta. Snížení odběrů odpovídá zejména klimatickým podmínkám během roku. ČTK to řekl manažer zákaznického portfolia Čechy z Pražské teplárenské Pavel Maďar. Letošní topná sezona v ČR je podle Teplárenského sdružení nejteplejší za více než 60 let.

Produkce elektřiny z větru v USA se loni poprvé po 25 letech snížila

wind farm3
New York - Produkce elektřiny z větrných elektráren ve Spojených státech se loni poprvé za čtvrt století snížila, a to o dvě procenta. Výroba byla nižší, přestože kapacita stoupla o 6,2 gigawattu (GW). Mohly za to slabší větry na Středozápadě, než je obvyklé. Vyplývá to ze zprávy amerického vládního úřadu pro energetické informace (EIA).

NET4GAS, který loni koupil stát, se v loňském roce propadl do ztráty 1,7 mld Kč

gas fire big
Praha - Společnost NET4GAS, kterou v závěru loňského roku koupil státní podnik ČEPS, loni prodělala 1,7 miliardy Kč. Předloni přitom společnost zaznamenala zisk přes 6,2 miliardy Kč. Výrazně v loňském roce klesly i tržby podniku, meziročně o více než 76 procent na tři miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy NET4GAS.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...