1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Frézováním začala v Jablonci rekonstrukce mostu nad železniční tratí na I/65

dialnicny most
Jablonec nad Nisou - Frézováním začala v Jablonci nad Nisou rekonstrukce mostu nad železniční tratí v Nové Pražské, která je součástí hlavní silnice I/65.

Vypnutím německých jaderných elektráren se do vzduchu dostane více CO2

nuclear power 3
Berlín - Odstavením zbylých tří německých jaderných elektráren se do vzduchu dostane ročně o 15 milionů tun více dodatečných emisí oxidu uhličitého (CO2). Uvádí to studie fyzika ze stuttgartské univerzity Andrého Thesse.

Stavebnictví brzdí podle analytiků drahé úvěry, výhled je dál nepříznivý

construction building
Praha - Komplikované financování a pomalé povolování staveb je podle analytiků jedním z faktorů, který stojí za únorovým propadem stavební výroby v Česku.

Spotřeba pěnového polystyrenu v Česku loni klesla o skoro 15 procent

Polystyren
Praha - Spotřeba pěnového polystyrenu (EPS) v Česku po rekordním roku 2021 loni meziročně klesla o 14,5 procenta na 53.000 tun. Podle údajů Sdružení EPS ČR, které má ČTK k dispozici, přišel propad především ve druhé části roku.

V Chebu se od května sníží cena tepla, více než se čekalo

Tepelne rozvody
Cheb - Ceny tepla v Chebu se sníží od 1. května o 324,5 Kč za gigajoule. Je to více, než se ještě v březnu předpokládalo. Umožnil to vývoj na trhu s plynem, který je hlavním zdrojem energie pro vytápění. Obyvatelé města tak od května zaplatí místo 1611,50 korun za gigajoule 1287,00 korun.

Ostravským vodárnám stouply tržby na 1,27 miliardy Kč, spotřeba vody klesla

water tap 2
Ostrava - Společnosti Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK) v loňském roce stouply tržby o 28,6 milionu korun, tedy 2,3 procenta, na 1,27 miliardy korun. Čistý zisk jí meziročně mírně klesl o 14,1 milionu (14,8 procenta) na 81,4 milionu korun. Spotřeba vody ve městě loni klesla na 96,08 litru na osobu a den, což bylo dosud nejméně.

České stavebnictví v únoru zpomalilo meziročně o více než čtyři procenta

building houses Construction
Praha - Stavební výroba v Česku v únoru klesla meziročně o 4,3 procenta. Meziměsíčně byla nižší o 3,7 procenta, informoval Český statistický úřad (ČSÚ). K poklesu podle statistiků přispělo nepříznivé počasí a vysoká srovnávací základna. Počet bytů, které stavebníci začali budovat, klesl v porovnání s loňským únorem o téměř pět procent.

Rostoucí úspory elektřiny a plynu pokračovaly v ČR i v 1. čtvrtletí

Electricity pylons 1
Brno - Úspory firem a domácností ve spotřebě plynu a elektřiny pokračovaly v Česku i letos v prvním čtvrtletí. Přestože lidé šetřili kvůli zvyšujícím se cenám a začátku války už loni, letos se trend ještě prohloubil. Vliv teplé zimy byl jen nepatrný, uvedl v tiskové zprávě analytik společnosti Amper Meteo Kamil Rajdl.

Valašské Klobouky začnou druhou etapu obnovy sídliště v Luční ulici

Building in progress
Valašské Klobouky - Valašské Klobouky na Zlínsku začnou po velikonočních svátcích druhou etapu obnovy sídliště v Luční ulici. Pracovat se bude v lokalitě při příjezdu do zastavěné části sídliště, konkrétně v místě křižovatky ke sběrnému dvoru, podél spodních bytových domů a ve dvou vnitroblocích v horní řadě zástavby.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...