1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Repsol souhlasil s nabídkou Argentiny na odškodné za YPF

repsol building
Madrid - Správní rada španělské ropné společnosti Repsol podpořila předběžnou nabídku argentinské vlády na odškodné za loňské vyvlastnění podílu v argentinské energetické firmě YPF.

EU uvalila cla na dovoz skla pro solární panely z Číny

solar-panels2
Brusel - Evropská unie uvalila vysoká cla na dovoz skla používaná pro výrobu solárních panelů z Číny. Podle prohlášení Evropské komise výrobci z Číny vyvážejí své výrobky za nepoctivě nízkou cenu, která ohrožuje evropské výrobce.

Blokády exportu ropy uvrhly Libyi dle premiéra do finanční krize

Oil Well6
Tripolis - Libye nebude schopna vyplácet mzdy zaměstnancům veřejného sektoru a možná se bude muset uchýlit k půjčkám, aby dostála svým rozpočtovým závazkům, jestliže budou pokračovat stávky blokující export ropy.

Ve Francii kritizují rentu pro končícího šéfa PSA Peugeot Citroën

Peugeot citroen logo1
Paříž - Francouzská vláda automobilce PSA Peugeot Citroën oznámila, aby přehodnotila údajně nepřiměřenou rentu pro odcházejícího šéfa Philippea Varina.

Výrobce šicích strojů Minerva Boskovice plánuje zvýšení cen

durkopp adler minerva sijaci stroj
Boskovice - Výrobce šicích strojů Minerva Boskovice plánuje, že zvýší ceny. Důvodem je oslabení české koruny vůči euru po nedávných intervencích České národní banky. ČTK to řekl předseda představenstva Minervy František Hrda.

Litovelskému Papcelu loni vzrostly tržby i zisk

Papcel building
Litovel - Společnost Papcel, která je předním tuzemským výrobcem strojů a zařízení pro papírenský průmysl, loni podle auditovaných výsledků zvýšila tržby zhruba o pětinu na rekordních 853 milionů korun.

V Praze bude na přelomu roku na prodej 10.000 nových bytů

Panelak3
Praha - V Praze bude na přelomu roku k dispozici 10.000 nových bytů ve 106 developerských bytových projektech. Vyplývá to ze závěrů územní analýzy, kterou zpracoval Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR).

Bulharsko a Rumunsko vyjednávají o novém mostu přes Dunaj

bridge
Bukurešť/Sofia - Bulharsko a Rumunsko začaly vyjednávat o stavbě nového mostu přes Dunaj, který by obě země spojil.

Gazpromu skončí monopol na vývoz zkapalněného plynu z Ruska

Gazprom building
Moskva - Horní komora ruského parlamentu schválila zákon, který zruší monopol ruského plynárenského gigantu Gazprom na vývoz zkapalněného zemního plynu (LNG) po moři.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...