1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Německé automobilky vyzývají vládu k větší podpoře výstavby dobíjecích stanic

elektromobil nabijanie
Berlín - Německé automobilky Volkswagen a Mercedes-Benz vyzývají německou vládu k větší podpoře výstavby dobíjecích stanic pro elektromobily. Rozvoj dobíjecí infrastruktury je podle nich potřebný k rychlejšímu přechodu od automobilů se spalovacími motory k elektromobilům.

Automobilka Stellantis je optimistická ohledně vyhlídek německé značky Opel

opel logo 2
Berlín - Mezinárodní automobilová skupina Stellantis je optimistická ohledně vyhlídek své německé divize Opel. Věří, že Opel bude moci i nadále fungovat jako samostatná značka. V rozhovoru s německým časopisem Automobilwoche to řekl šéf evropských aktivit skupiny Uwe Hochgeschurtz.

Firma DFK Cab, která vyrábí automobilové kabiny, loni navýšila tržby i zisk

growth chart 3
Uherské Hradiště - Společnost DFK Cab, která v Uherském Hradišti vyrábí automobilové kabiny, loni navýšila tržby na 499 milionů korun. O rok dříve zaznamenala tržby zhruba za 392,3 milionu korun.

SmVaK Ostrava loni v malých vodních elektrárnách vyrobily 4,86 GWh elektřiny

water energy
Ostrava - Společnost Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava (SmVaK), která patří mezi největší tuzemské vodárenské firmy, loni ve svých sedmi malých vodních elektrárnách v areálech centrálních úpraven vody a čtyř významných vodojemů vyrobila 4,86 gigawatthodiny elektřiny, tedy zhruba stejně jako před rokem.

Výrobce zemědělských strojů A. Pöttinger zvedl tržby o 38 pct na 3,2 miliardy

blue growth chart
Vodňany - Firmě A. Pöttinger, která ve Vodňanech vyrábí zemědělské stroje, stouply v obchodním roce od 1. srpna 2021 do 31. července 2022 tržby meziročně o 38 procent na 3,26 miliardy korun. Zisk po zdanění vzrostl téměř o 19 procent na 219,2 milionu.

Dovoz plynu z Ruska do Česka v lednu klesl na nulu, uvedl Síkela

gas meter
Praha - Dovoz plynu z Ruska do České republiky klesl během ledna na nulu. Ruský plyn stát nahradil dovozem plynu z Norska a zkapalněným plynem LNG z Nizozemska a Belgie. K omezení závislosti na Rusku pomohly i úspory ve spotřebě. Na twitteru to uvedl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.

Tesla uvažuje o převzetí těžaře kovů Sigma Lithium

tesla car logo
New York - Americký výrobce elektromobilů Tesla uvažuje o převzetí společnosti Sigma Lithium, která se zabývá těžbou kovů potřebných pro baterie. Informovala o tom agentura Bloomberg s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Akcie firmy Sigma Lithium na zprávu reagovaly silným růstem.

Slovenská firma Aeromobil, která stála za vývojem létajícího auta, končí činnost

auto stierace
Bratislava - Slovenská firma Aeromobil, která stála za vývojem létajícího auta, oznámila ukončení činnosti. Krok zdůvodnila tím, že nezískala nové investory. Například v roce 2017 společnost představila novou generaci modelu létajícího vozidla a zároveň zahájila přijímání předběžných objednávek.

EDF má rekordní ztrátu 17,9 miliardy eur, přispěly k tomu odstávky reaktorů

edf energy logo
Paříž - Francouzská elektrárenská společnost EDF má za loňský rok rekordní čistou ztrátu 17,9 miliardy eur (424,6 miliardy Kč).

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

 

Nenechte si ujít...