1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Hyundai a LGES investují v USA do výroby baterií další dvě miliardy USD

Electric battery factory
New York - Jihokorejské společnosti Hyundai Motor Group a LG Energy Solution (LGES) investují další dvě miliardy USD (44,4 miliardy Kč) do výroby baterií pro elektromobily v americkém státě Georgia. Závod na baterie je součástí výrobního komplexu, ve kterém se budou montovat elektromobily Hyundai.

Hyundai Motor Group koupí podíl ve firmě Korea Zinc

Hyundai Logo
Soul - Jihokorejská automobilová skupina Hyundai Motor Group zaplatí 527,2 miliardy wonů (zhruba devět miliard Kč) za převzetí pětiprocentního podílu ve společnosti Korea Zinc, která je předním provozovatelem hutí na neželezné kovy.

Výroba osobních aut v Británii v červenci stoupla o třetinu, roste už půl roku

british flag
Londýn - Výroba osobních automobilů v Británii se v červenci meziročně zvýšila o 31,6 procenta na 76.451 vozů. Nárůst tak vykázala již šestý měsíc za sebou. Vyplývá to z údajů britského svazu výrobců a prodejců aut SMMT. V období od ledna do července produkce meziročně stoupla o 14,2 procenta na 526.619 vozů.

Imos Brno loni zvýšil čistý zisk na 274 mil. Kč a obrat na rekordních 9,2 mld.Kč

Building in progress
Brno - Stavební společnost Imos Brno v hospodářském roce 2022, který končil letos v březnu, zvýšila svůj čistý obrat i zisk. Čistý obrat firmy se zvýšil o 33 procent na 9,2 miliardy korun, čistý zisk vzrostl o 44 procent na 274 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné na internetových stránkách firmy.

Aero spustilo druhé směny při výrobě letounu L-39NG, přibyly desítky zaměstnanců

aero vodochody logo
Odolena Voda - Aero Vodochody spustilo druhé směny při výrobě nového letounu L-39NG, přibyly desítky zaměstnanců. Aero dosud podepsalo objednávky na 34 strojů. Na dvou výrobních linkách ve druhé směně více než 40 zaměstnanců vyrábí zadní část trupu a křídla letounu.

Prodejce a výrobce stavebních materiálů Würth povedou v ČR 2 generální ředitelé

Wurth Logo
Praha - Prodejce a výrobce stavebních materiálů Würth bude mít v České republice dva generální ředitele. Stávajícího výkonného ředitele Miloše Horkého, který se soustředí především na oblast obchodu, doplní stávající finanční ředitel David Mašek. Na starosti bude mít provoz a finance.

Vysoké Mýto připravuje bytovou výstavbu za pivovarem a z bývalého úřadu

panelak 1
Vysoké Mýto - Vysoké Mýto na Orlickoústecku pokračuje v přípravě výstavby první etapy bytových domů v lokalitě za bývalým pivovarem. Zvažuje tři varianty, jak by se mohly vybudovat.

Čínský developer Country Garden má rekordní ztrátu, obává se nesplácení dluhů

construction building
Peking - Jeden z největších čínských developerů, společnost Coutry Garden, vykázal za první pololetí rekordní ztrátu 6,7 miliardy dolarů (148,3 miliardy Kč). Realitní firma zároveň varovala, že by mohla mít problémy se splácením dluhů, informovala dnes BBC. Čína má druhou největší ekonomiku na světě, její zotavení po pandemii ale slábne.

Novým šéfem Pražské plynárenské je Ludvík Baleka, nahradil Pacovského

gas fire2
Praha - Novým předsedou představenstva Pražské plynárenské je Ludvík Baleka. Ve firmách skupiny působí od roku 2018, v minulosti pracoval i v dalších energetických společnostech jako například ČEZ nebo MND. Ve funkci nahradil Martina Pacovského, kterého v pondělí odvolala dozorčí rada společnosti.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...