1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Gazprom dodal do Číny plynovodem Síla Sibiře rekordní množství plynu za den

gas pipe mechanic
Moskva - Ruská plynárenská společnost Gazprom v pondělí dodala do Číny plynovodem Síla Sibiře rekordní objem plynu za den. Firma to podle médií oznámila dnes, kdy je druhým dnem na návštěvě Moskvy čínský prezident Si Ťin-pching.

Moldavsko po tříměsíční přestávce obnovilo nákupy plynu od ruského Gazpromu

gas pipeline1
Kišiněv - Moldavsko zhruba po tříměsíční přestávce obnovilo nákupy plynu od ruské společnosti Gazprom. Informoval o tom šéf moldavské státní plynárenské společnosti Moldovagaz Vadim Ceban.

Značka VW Scout získá v USA pro stavbu továrny státní podporu 1,29 miliardy USD

volkswagen factory
Columbia - Německá automobilka Volkswagen ve Spojených státech získá státní podporu 1,29 miliardy dolarů (28,9 miliardy Kč) pro stavbu továrny, do které investuje dvě miliardy dolarů. Bude v ní vyrábět nákladní auta a sportovně-užitkové vozy (SUV) značky Scout.

Stavební výroba loni v Olomouckém kraji vzrostla o čtvrtinu na 7,9 mld.Kč

growth chart 3
Olomouc - Základní stavební výroba v Olomouckém kraji loni díky vyšší intenzitě pozemního stavitelství meziročně vzrostla zhruba o čtvrtinu na 7,863 miliardy korun. ČTK dnes informaci získala z údajů Českého statistického úřadu. V roce 2021 stavebnictví v kraji vykázalo pokles o 5,1 procenta na 6,363 miliardy korun.

Na jih od Brna se má otevřít další lom na štěrkopísek, těžba má trvat deset let

Macarthur Coal
Vranovice - V nivě řeky Svratky na jih od Brna by se měl otevřít další z mnoha lomů na štěrkopísek. O povolení usiluje v katastru Vranovic severozápadně od obce majitel pozemků, společnost Agro Klimus. Jde o pozemek o rozloze 24 hektarů, přičemž těžit se má na 17 hektarech, zbytek bude tvořit zázemí lomu.

Tržby zlínské Kovárny Viva loni vzrostly meziročně o 15 procent na 2,284 mld.Kč

kovarna viva
Zlín - Tržby zlínské průmyslové Kovárny Viva loni vzrostly meziročně o 15 procent na 2,284 miliardy korun. S produkcí přesahující 27.000 tun si stále udržuje pozici největší zápustkové kovárny v České republice, řekla dnes ČTK mluvčí kovárny Kateřina Martykánová.

Pražská plynárenská: Češi po zastropování cen postupně přestávají šetřit plynem

gas fire2
Praha - Češi postupně přestávají šetřit při spotřebě plynu. Vliv na to má zastropování cen energií. Na twitteru to uvedl předseda představenstva Pražské plynárenské Martin Pacovský. Podle něj má na úspory energií v novém roce největší vliv především příznivé počasí. Informace o vývoji spotřeby plynu dalších velkých dodavatelů ČTK zjišťuje.

Italská vláda se vrací k plánům na vybudování mostu mezi pevninou a Sicílií

italian flag
Řím - Vláda italské premiérky Giorgie Meloniové se vrátila k plánům na vybudování mostu mezi pevninou a Sicílií. O mostu uvažovali už staří Římané a desítky let se o něj snažily i některé novodobé vlády. Visutý most by měl být dlouhý 3,2 kilometru a podle vlády by byl nejdelším visutým mostem na světě. 

Volkswagen chce investovat do těžby, aby se stal globálním dodavatelem baterií

volkswagen logo3
Berlín - Německa automobilka Volkswagen chce investovat do těžby nerostných surovin. Tento krok jí má pomoci snížit náklady na výrobu bateriových článků, pokrýt polovinu vlastní poptávky po bateriích a prodávat baterie dalším zákazníkům. V rozhovoru s agenturou Reuters to řekl člen představenstva odpovědný za technologie Thomas Schmall.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...