1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Indie sníží clo na elektromobily od těch výrobců, kteří v zemi investují

india flag
Dillí - Indie sníží dovozní clo na elektromobily od těch výrobců, kteří v zemi investují nejméně 500 milionů dolarů (11,6 miliardy Kč) a do tří let tam vybudují svůj závod. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž tento krok posílí plán americké automobilky Tesla vstoupit na indický trh.

Škoda se chce vrátit k výrobě a prodeji jednoho milionu vozů ročně

Skoda logo2
Praha - Automobilka Škoda Auto chce ve střednědobém horizontu prodávat a vyrábět jeden milion vozů ročně. Loni to bylo 866.800 prodaných vozů, což je meziroční nárůst o 18,5 procenta. Novinářům to řekl předseda představenstva Klaus Zellmer. Přes milion vozů automobilka vyrobila naposled v roce 2020.

ŘSD rozšíří téměř za 500 mil. odpočívku na D5 v Rozvadově u hranic s Německem

highway
Rozvadov - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) rozšíří téměř za půl miliardy korun odpočívku pro kamiony i osobní vozy na dálnici D5 v Rozvadově u hranic s Německem. Stavbaři dnes začali demolovat první nevyužívanou celní budovu na výjezdu do SRN.

Německo může začít plnit své zásobníky plynu od poloviny března

gas fire big
Berlín - Německo může začít plnit zásobníky zemního plynu před následující zimou už příští týden. Bude to snazší než loni, protože z topné sezony, která končí tento měsíc, zůstávají vysoké zásoby. Uvedla to skupina INES, která zásobníky provozuje.

Firma Eaton získala od ČR dva granty na projekty v oblasti elektromobility

Eaton logo
Southfield - Mezinárodní společnost Eaton získala od České republiky dva granty na financování účasti ve dvou projektech v oblasti elektromobility. Firma, která působí v oblasti systémů pro řízení energie, o tom informovala v tiskové zprávě.

Liberec nakoupí energie na příští rok dřív než loni, chce využít nízkých cen

electicity pylon 2
Liberec - Liberec nakoupí elektřinu a plyn na celý příští rok prostřednictvím Českomoravské komoditní burzy Kladno zhruba o dva měsíce dříve než loni. Podle náměstka primátora Adama Lenerta (ANO) chce město využít současných nízkých nákupních cen energií.

Německý výrobce autodílů Continental loni prudce zvýšil čistý zisk

continental logo
Hannover - Německý výrobce automobilových součástek Continental vloni zvýšil čistý zisk na 1,16 miliardy eur (zhruba 29,4 miliardy Kč) z 66,6 milionu eur v předchozím roce. V tiskové zprávě to oznámila firma, která působí také v České republice. Uvedla zároveň, že navrhne zvýšení dividendy o 0,70 eura na 2,20 eura na akcii.

HP Pelzer přesune výrobu izolací z Žatce do Kadaně, lidem vadil zápach

HP PELZER 17
Žatec - Společnost HP Pelzer, která v Žatci na Lounsku vyrábí od roku 1996 akustické izolace do aut, ukončuje ve městě výrobu. Přesune ji do závodu v Kadani na Chomutovsku, Žatec chce opustit do konce příštího roku. Lidem v okolí vadil hluk, prach a zápach, které ze závodu vycházely.

Výstavba jaderných reaktorů ve světě loni opět klesla, ukázala statistika

nuclear power 3
Paříž - V loňském roce byla zahájena výstavba šesti jaderných reaktorů, z toho pěti v Číně. Oproti deseti oficiálním zahájením výstavby ročně v letech 2021 a 2022 se jedná o citelný pokles. Vyplývá to z zveřejněné aktualizace statistiky o stavu jaderného průmyslu ve světě s názvem World Nuclear Industry Status Report (WNISR).

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...