1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Britským hutím Tata Steel hrozí kvůli drahé energii uzavření

steel factory4
Londýn - Britským hutím globální ocelárenské skupiny Tata Steel hrozí kvůli drahé energii uzavření. Hutě sice silně investovaly do energetických úspor, růst cen kvůli přirážkám za "zelenou" energii ale tyto úspory vymazal.

Výrobce léků Actavis koupí laboratoře Forest za 25 miliard dolarů

farmaceutika2
New York - Přední světový výrobce generických léků Actavis koupí konkurenční americké laboratoře Forest Laboratories. Hodnota transakce je zhruba 25 miliard dolarů (498,8 miliardy Kč).

Vysoký zájem o malá auta nutí Daimler uvažovat o nové továrně

Daimler logo1
Stuttgart - Německý automobilový koncern Daimler uvažuje o nové továrně, k čemuž ho vede silná poptávka po malých autech. Uvedl to šéf podniku Dieter Zetsche.

Moody's snížila rating italské automobilky Fiat

Fiat logo2
Milán - Ratingová agentura Moody's snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti italské automobilky Fiat o jeden stupeň na úroveň B1. Rozhodnutí zdůvodnila neuspokojivými výsledky za loňský rok a obavami ohledně letošních vyhlídek.

GM investuje v Polsku čtvrt miliardy eur do výroby motorů

general-motors-building
Tychy - Největší americká automobilka General Motors plánuje investovat 250 milionů eur (téměř sedm miliard korun) do výroby naftových motorů ve své továrně v polském městě Tychy.

Airbus získal objednávku na 93 letadel od vietnamských aerolinek

Airbus a320
Singapur - Vietnamská nízkonákladová letecká společnost VietJetAir si objednala 93 letadel A320 od evropského výrobce letadel Airbus. Katalogová cena objednávky je 9,1 miliardy USD (183,1 miliardy Kč).

Společnosti Farmtec klesly tržby kvůli zmrazení dotací na bioplyn

farmtec machinery
Jistebnice - Společnosti Farmtec, která se specializuje na dodávky komplexních služeb v oblasti investic do živočišné výroby a bioplynových stanic, loni meziročně klesly tržby o 600 milionů na 1,2 miliardy Kč.

Rekordní tržby, vyšší zisk i volný peněžní tok – navrženo zvýšení dividendy

ABB robot
Curych – Společnost ABB v uplynulém roce navzdory obtížným podmínkám na trhu vykázala rekordní tržby a vyšší provozní zisk EBITDA, vyšší čistý zisk i vyšší volný peněžní tok.

Ostravská rourovna ArcelorMittal zmodernizovala výrobu naftovodných trubek za více než 150 milionů korun

arcelormittal logo
Ostrava – ArcelorMittal Tubular Products Ostrava (AMTPO), největší výrobce trubek v České republice a dceřiná společnost huti ArcelorMittal Ostrava,

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...