1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Kovosvit zvýšil tržby na 1,75 mld Kč, investoval 200 mil. Kč

kovosvit-mas logo
Sezimovo Ústí - Kovosvit MAS, jednička mezi českými výrobci multifunkčních obráběcích strojů, loni zvýšil tržby o zhruba 250 milionů na 1,75 miliardy korun. Letos plánuje přesáhnout hranici 2,1 miliardy.

Opel zaručil pracovní místa zaměstnancům tří továren v Německu

opel logo 2
Frankfurt - Ztrátová německá automobilka Opel podepsala kolektivní dohodu se zaměstnanci tří německých továren. V rámci této dohody jim zaručila zachování pracovních míst do roku 2018.

Tržby výrobců zbraní předloni opět klesly,u ruských firem stouply

naboje
Stockholm - Globální tržby soukromých výrobců zbraní v roce 2012 klesly druhý rok po sobě. Prodej zbraní ale výrazně zvýšily ruské zbrojovky, jimž k tomu dopomohl ruský vládní program vyzbrojování.

Hyundai v Česku čeká letos dvouciferný růst prodeje

Hyundai Logo
Praha - Zastoupení jihokorejské značky Hyundai letos čeká v Česku dvouciferný růst prodeje. Loni firma zvýšila odbyt o sedm procent na 16.239 vozů, zatímco trh o pět procent klesl.

Honda více než zdvojnásobila čtvrtletní zisk

honda logo 1
Tokio - Japonská automobilka Honda Motor ve třetím finančním čtvrtletí více než zdvojnásobila čistý zisk na 161 miliard jenů (32 miliard korun) díky růstu prodeje a slabé domácí měně. Oznámila to firma.

Toyota nařídila zastavit prodej šesti modelů v Severní Americe

toyota logo blue
Washington - Japonská automobilka Toyota Motor sdělila prodejcům svých aut v Severní Americe, aby přestali prodávat šest jejích modelů s vyhřívanými sedačkami. Látka v nich prý nesplňuje bezpečnostní normy pro hořlavost.

Maďarsko se s Ruskem dohodlo na půjčce pro jadernou elektrárnu

nuclear power plant1
Budapešť - Maďarsko se s Ruskem dohodlo na podmínkách půjčky deseti miliard eur (275 miliard Kč) na rozšíření své jediné jaderné elektrárny Paks o dva nové reaktory.

Třinecké železárny chtějí letos investovat 3,8 miliardy korun

steel factory4
Třinec - Hutní společnost Třinecké železárny (TŽ) chce letos do svých provozů investovat 3,8 miliardy korun. Investice se týkají například modernizace kontidrátové trati, ale také ekologických projektů.

Čtvrtletní zisk Boeingu silně vzrostl a překonal odhady

boeing logo1
Chicago - Zisk amerického výrobce letadel Boeing v posledním loňském čtvrtletí vzrostl o více než čtvrtinu a výrazně překonal očekávání.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...