1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Bavorsko zřejmě brzy bude potřebovat elektřinu z Temelína

electicity pylon 2
Berlín - Největší německá země Bavorsko bude brzy potřebovat elektřinu z české jaderné elektrárny Temelín,

Producent nákladních aut Scania sníží výrobu i počet pracovníků

scania trucks
Stockholm - Švédský producent nákladních automobilů Scania se rozhodl snížit výrobu a počet pracovních míst. Reaguje tak na konec zvýšené evropské poptávky, která byla důsledkem přechodu na nová emisní pravidla.

Toyota poprvé vyrobila více než deset milionů aut za rok

toyota logo2
Tokio - Japonská společnost Toyota Motor se loni stala první automobilkou v historii, jejíž roční produkce pokořila hranici deseti milionů vozů. Firma oznámila, že loni zvýšila výrobu o 2,1 procenta na 10,1 milionu vozů.

Nezauditovaný zisk TPCA za rok 2013 je po zdanění 170 milionů Kč

TPCA logo
Ovčáry - Nezauditovaný zisk kolínské automobilky TPCA za rok 2013 je po zdanění přibližně 170 milionů korun. Je to asi o 13 procent méně, než v roce 2012. Automobilka to uvedla ve zpravodaji pro zaměstnance.

Výrobce průmyslových pecí měl loni stejné tržby jako v roce 2012

priemyselna pec
Rajhrad - Výrobce průmyslových pecí a sušáren LAC, s.r.o., z Rajhradu u Brna loni udržel tržby na téměř stejné úrovni jako v roce 2012. Dosáhly podle prvních odhadů 271 milionů korun. Jsou asi o deset procent nižší než v roce 2011.

Na stavbu obchvatu Chrudimi je letos více než půl miliardy korun

road construction
Chrudim - Na stavbu obchvatu Chrudimi mají letos silničáři více než půl miliardy korun. Dlouho odkládaná stavba by měla být hotová na konci příštího roku. ČTK to sdělila Hana Jarolímová z pardubické pobočky Ředitelství silnic a dálnic.

Těžební skupině BP kvůli nižším maržím klesl čtvrtletní zisk

BP-petrol-station
Londýn - Britské těžební skupině BP klesl zisk ve čtvrtém čtvrtletí na 2,8 miliardy dolarů (57 miliard Kč) ze 3,9 miliardy dolarů (79,4 miliardy Kč), který vykázala ve stejném období předloni. Oznámila to firma. Zisk jí klesl i za celý uplynulý rok.

Orbán slibuje levnější energie, čeká kvůli tomu problémy s EU

viktor orban
Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán dnes občanům slíbil levnější energie, a to i za cenu sporu s Evropskou unií. Informovala o tom agentura DPA.

Těžba ropy v Rusku v lednu klesla, ale zůstává největší na světě

Oil Well6
Moskva - Těžba ropy v Rusku v lednu mírně klesla, a sestoupila tak z prosincového postsovětského maxima. Země nicméně zůstává největším producentem ropy na světě.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...