1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Maďarský MOL podal žádost o arbitráž vůči Chorvatsku

MOL-logo
Budapešť - Maďarská ropná a plynárenská skupina MOL podala žádost o rozhodčí řízení proti chorvatské vládě kvůli porušení některých závazků v souvislosti s investicí MOL v Chorvatsku. MOL vlastní podíl 49 procent v chorvatské ropné firmě INA.

Stavba South Stream v Maďarsku začne v dubnu 2015

pipeline1
Budapešť - Stavba maďarské části plynovodu South Stream začne v dubnu 2015. Oznámil to ruský plynárenský gigant Gazprom. Maďarsko tak bude po Bulharsku a Srbsku třetí zemí, která spustí stavbu plynovodu na svém území.

Zentiva obdržela dotaci na spolupráci s katedrou Biochemie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy

zentiva logo
Společnost Zentiva získala dotaci v rámci pilotního projektu Hlavního města Prahy s názvem „Inovační vouchery“.

ZKL plánuje v Klášterci investici za 150 milionů Kč

loziska
Klášterec nad Ohří - Strojírenský koncern ZKL plánuje v Klášterci nad Ohří investici za 150 milionů korun. Firma nově zavede ve městě výrobu válečkových ložisek.

LPS Automotive loni klesly tržby o čtvrtinu na 167 milionů Kč

LPS automotive
Brno - Brněnskému dodavateli přesných výlisků pro automobilový průmysl LPS Automotive loni klesly tržby za prodej vlastních výrobků a služeb o čtvrtinu na 167 milionů korun.

Volkswagen hodlá v Rusku investovat dalších 1,2 miliardy eur

volkswagen logo1
Wolfsburg/Kaluga - Německý výrobce automobilů Volkswagen hodlá do roku 2018 investovat v Rusku dalších 1,2 miliardy eur (téměř 33 miliard Kč). Sdělil to generální ředitel firmy Martin Winterkorn.

Jednání o teple z Temelína pro Č.Budějovice se odkládá

Nuclear-Energy-Plant
České Budějovice - Jaderná elektrárna Temelín nebude v nejbližších letech zásobovat takzvaným odpadním teplem České Budějovice.

ČEZ je prvním emitentem krátkodobých dluhopisů na pražské burze

CEZ logo
Praha - Elektrárenská společnost ČEZ je prvním emitentem krátkodobých dluhopisů (tzv. commercial paper) registrovaných na pražské burze a vypořádávaných v Centrálním depozitáři cenných papírů Praha.

Čtvrtletní zisk Lukoilu klesl kvůli vyšším daním

Lukoil petrol station
Moskva - Čistý zisk ruského ropného gigantu Lukoil v letošním třetím čtvrtletí meziročně klesl o 12 procent na 3,1 miliardy dolarů (zhruba 62,5 miliardy Kč) kvůli vyšší daňové zátěži. Oznámila to firma.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...