1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Projekty energetických úspor jsou častější ve veřejné sféře

Polystyren
Praha - Projekty na snížení energetické náročnosti budov se zaručenou úsporou, označované jako EPC, jsou rozšířenější ve veřejném sektoru než v soukromém.

Plynárenský gigant Gazprom rozšiřuje svou mediální říši v Rusku

Gazprom building
Moskva - Ruský státem ovládaný plynárenský gigant Gazprom rozšiřuje své mediální panství v Rusku. Monopolní vývozce ruského plynu se rozhodl koupit společnost ProfMedia magnáta Vladimira Potanina.

Hyundai chce napřesrok zvýšit prodej v USA o desetinu

Hyundai Logo
Soul - Jihokorejská automobilka Hyundai Motor hodlá příští rok zvýšit prodej ve Spojených státech o deset procent. Uvedla to firma při prezentaci nové verze modelu Genesis, která vstoupí na americký trh v první polovině roku 2014.

Německý výrobce léků Bayer podal nabídku na norskou firmu Algeta

bayer
Oslo - Německý výrobce léků Bayer předložil nabídku na převzetí norské farmaceutické společnosti Algeta, za kterou je ochoten zaplatit 2,4 miliardy dolarů (asi 48 miliard Kč).

Argentina se dohodla s Repsolem na odškodném za zestátnění YPF

repsol building
Buenos Aires - Argentinská vláda se dohodla, že vyplatí španělské ropné společnosti Repsol odškodné za vyvlastnění jejího většinového podílu v argentinské energetické firmě YPF.

Obrana chystá nákup dílenských vozidel pro pandury za 163 milionů

obrneny transporter pandur
Praha - Ministerstvo obrany chystá nákup pěti dílenských vozidel pro podporu obrněných transportérů Pandur. Zakázku v hodnotě 163 milionů korun chce zadat bez výběrového řízení Vojenskému technickému ústavu.

Elektrárny Opatovice zdraží teplo o 5,5 procenta

teplaren1
Pardubice - Domácnostem na Pardubicku, Chrudimsku a Královéhradecku příští rok zdraží teplo o 5,5 procenta. Cena jednoho gigajoulu (GJ) vzroste o 19,40 koruny na 372 korun bez DPH.

Brněnský výrobce turbín Ekol loni vydělal téměř 80 mil. korun

Turbina
Brno - Brněnský výrobce turbín Ekol loni více než zdvojnásobil tržby za prodej vlastních výrobků a služeb na 1,5 miliardy korun. Firmě naopak klesl zisk na necelých 80 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

Závod Hyundai v Nošovicích vyrábí auta už pět let

Hyundai Logo
Společnost Hyundai si připomíná páté výročí zahájení sériové výroby v závodě Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) v Nošovicích. První sériově vyrobené auto sjelo z výrobní linky v pondělí 3. listopadu 2008.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...