1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Nové požadavky na protipožární bezpečnost budov: náklady na stavby rostou

cobap1
Průmyslové nebo komerční novostavby se v letošním roce musí vypořádat s vyššími nároky na zabezpečení elektroinstalačních systémů proti požárům. Nařizuje to úprava technické normy o požární bezpečnosti staveb (ČSN 730848).

Saúdskoarabské aerolinky Saudia koupí 105 letadel Airbus, rozšíří si flotilu

airbus logo1
Rijád - Společnost Saudia Group, která vlastní saúdskoarabské vlajkové aerolinky Saudia a nízkonákladovou leteckou společnost flyadeal, podepsala s evropským výrobcem letadel Airbus kontrakt na nákup 105 letadel. Airbus to oznámil v tiskové zprávě. Podle aerolinek je to největší smlouva v historii saúdského letectví.

ŘSD připravuje s městem průtah Plzní, má odlehčit nejvíce přetíženým silnicím

highway
Plzeň - Plzeňská oblast Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) připravuje spolu s městem stavbu průtahu Plzní. Má odlehčit nejpřetíženějším silnicím vedoucím přes centrum - Klatovské ulici, dolní části Karlovarské třídy a sadům Pětatřicátníků, tedy hlavnímu silničnímu tahu Plzní z jihu na sever.

ČEZ plánuje v Pardubickém kraji vybudovat 17 fotovoltaických elektráren

solar panel
Pardubice - Kromě větrných elektráren plánuje společnost ČEZ Obnovitelné zdroje v Pardubickém kraji vybudovat i značný počet elektráren využívajících energii ze slunce. Chystá dohromady 17 projektů o celkovém instalovaném výkonu 241 megawattů (MW).

Vývoz elektromobilů z Německa loni vzrostl o 58 procent

charging e car
Berlín - Německo loni vyvezlo více elektromobilů, než kolik jich dovezlo. Vývoz elektromobilů z Německa se zvýšil o 58 procent na 786.000, což byla zhruba čtvrtina všech vyvezených vozidel. Dovoz elektromobilů se pak zvýšil o 23,5 procenta na 446.000. Největší podíl na dovozu měla Čína, třetí byla Česká republika.

Explosia Pardubice měla loni rekordní zisk před zdaněním 284 milionů korun

Grenade
Pardubice - Výrobce výbušnin a střeliva Explosia Pardubice loni zvýšil zisk před zdaněním meziročně o 86 milionů na rekordních 284 milionů korun. K růstu přispěl zájem o výbušniny. Obrat se meziročně zvýšil z 1,2 miliardy na 1,42 miliardy korun, uvedl v tiskové zprávě mluvčí firmy Martin Vencl.

Nedostatek kameniva na velkých dopravních stavbách na jihu Moravy zatím nehrozí

construction machinery
Brno - Nedostatek kameniva na velkých dopravních stavbách zatím podle státních firem nehrozí. Vyplývá z odpovědí státních organizací Správa železnic a Ředitelství silnic a dálnic ČR pro ČTK. Podle těchto společností ani není potřeba kamenivo vozit z příliš velké vzdálenosti.

VaK Kroměříž loni klesl zisk na 19,1 milionu, výnosy ale stouply

water energy
Kroměříž - Společnost Vodovody a kanalizace (VaK) Kroměříž loni vykázala čistý zisk přibližně 19,1 milionu korun, což je meziročně asi o 7,3 milionu méně. Podniku však vzrostly celkové výnosy z předloňských 394,5 milionu na více než 478,3 milionu korun.

Výrobci dronů Primoco se v prvním kvartále meziročně propadly tržby i zisk

decline 1
Praha - Českému výrobci bezpilotních letounů Primoco UAV SE klesly v letošním prvním čtvrtletí tržby na 549.000 korun z téměř 88 milionů Kč před rokem. Za letošní leden až březen firma hospodařila se ztrátou 13,1 milionu korun proti zisku 42,9 milionu v loňském prvním kvartálu.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...