1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

V Elektrárně Mělník se uvažuje o velké spalovně

electricity pylon 3
Horní Počaply - V Elektrárně Mělník v Horních Počaplech se uvažuje o stavbě nového zařízení pro energetické využití odpadů. Nahradily by uhlí, prostřednictvím kterého nyní elektrárna zásobuje teplem Prahu a Mělník.

V USA prý testují nový průzkumný bezpilotní letoun

pilotless aircraft
Washington - Americké armádní letectvo testuje nový průzkumný bezpilotní letoun. Podle agentury Reuters to napsal časopis Aviation Week, který se odvolává na zdroje z ministerstva obrany a zpravodajských služeb.

Škoda Auto letos vyrobí v ČR o 22.000 aut méně než loni

Skoda logo
Mladá Boleslav - V automobilce Škoda Auto letos vyrobí v tuzemských závodech asi o 22.000 vozů méně než loni. Uvedl to týdeník odborů automobilky Škodovácký odborář, automobilka to nekomentovala. Loni Škoda v ČR vyrobila 651.750 aut.

Základní platy zaměstnanců firmy Bosch Diesel stoupnou o 730 Kč

Bosch Logo
Jihlava - V jihlavské firmě Bosch Diesel se v příštím roce zvýší tarifní mzda každému pracovníkovi o 730 korun. Vzrostou tak i příplatky vypočítávané z této mzdy.

Prezidentem evropského sdružení výrobců aut se stal šéf PSA

Philippe-Varin
Brusel - Novým prezidentem Evropského sdružení výrobců automobilů (ACEA) se stal odcházející generální ředitel francouzské automobilky PSA Peugeot Citroën Philippe Varin.

Automobilka Jaguar Land Rover postaví továrnu v Brazílii

Jaguar Land Rover
Londýn - Britský výrobce luxusních automobilů Jaguar Land Rover hodlá investovat 240 milionů liber (téměř osm miliard Kč) do výstavby továrny v Brazílii. Továrna s kapacitou 24.000 vozů ročně by měla zahájit provoz v roce 2016.

Před 25 lety poprvé vzlétl švédský letoun Jas-39 Gripen

Plane JAS-39 Gripen
Stockholm/Praha - Švédský víceúčelový proudový bojový letoun Jas-39 Gripen, který má ve výzbroji i české vojenské letectvo, vznikal od konce 70. let pro válku, která nikdy nepřišla.

GM prý hodlá ukončit výrobu automobilů v Austrálii

general-motors-logo company
Sydney - Největší americká automobilka General Motors se rozhodla ukončit v roce 2016 výrobu automobilů v Austrálii.  Mluvčí automobilky se k těmto informacím odmítl vyjádřit.

Toyota chystá novou verzi populárního modelu Camry

toyota logo blue
Detroit - Japonská společnost Toyota Motor hodlá zhruba během dvou týdnů představit zmodernizovanou verzi svého modelu Camry, který je nejprodávanějším automobilem ve Spojených státech.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...