1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Čtvrtletní zisk Hyundai kvůli silnější měně zaostal za odhady

Hyundai Logo
Soul - Jihokorejské automobilce Hyundai Motor vzrostl čistý zisk ve čtvrtém čtvrtletí o 15 procent na 2,06 bilionu wonů (39,2 miliardy Kč), analytici ale čekali lepší výsledek.

Toyota loni zůstala největším světovým prodejcem automobilů

toyota logo2
Tokio - Japonská Toyota Motor v loňském roce uhájila postavení největšího světového prodejce automobilů.

ŘSD má stavební povolení na dva nové úseky modernizace D1

highway1
Praha - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) má stavební povolení na dva ze tří úseků dálnice D1, které se mají v letošním roce modernizovat, uvedla Česká televize.

Volkswagen chce postavit novou továrnu v Polsku

volkswagen logo1
Wolfsburg - Německý automobilový koncern Volkswagen se rozhodl postavit v Polsku novou továrnu na dodávkové vozy Crafter za více než půl miliardy eur (zhruba 14 miliard Kč).

Kanadský výrobce letadel Bombardier propustí 1700 zaměstnanců

bombardier logo
Toronto - Kanadský výrobce letadel a vlaků Bombardier plánuje propustit 1700 zaměstnanců své letecké divize, to znamená asi pět procent celkové pracovní síly. Firma to podle agentur AP a Reuters oznámila v sdělení zaměstnancům.

Baxter ukončí výrobu vakcín v závodě u Jevan, propustí 275 lidí

ockovanie
Jevany - Mezinárodní farmaceutická společnost Baxter ukončí výrobu vakcín v závodě v Bohumile nedaleko Jevan u Prahy. Uzavřením závodu přijde o práci 275 zaměstnanců.

Farmacetickému Pfizeru klesl zisk, tržby překonaly odhady

pfizer logo
New York - Světová farmaceutická jednička Pfizer hospodařila ve čtvrtém čtvrtletí se ziskem 2,57 miliardy dolarů (51,8 miliardy Kč).

Firma Centropol Energy vloni získala 23.000 nových zákazníků

centropol energy logo
Ústí nad Labem - Prodejce plynu a elektřiny Centropol Energy získal vloni 23.000 nových zákazníků. Celkový počet zákazníků, kterým společnost na konci roku dodávala elektřinu nebo zemní plyn, tak dosáhl 356.000.

Novatek: Rusko by se do deseti let mohlo stát jedničkou v LNG

novatek logo
Davos - Rusko by se mohlo do deseti let dostat v produkci a vývozu zkapalněného zemního plynu (LNG) na úroveň současné světové jedničky Kataru.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...