1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Akcionáři NWR schválili prodej ostravských OKK Koksoven

miner
Amsterodam - Akcionáři těžařské společnosti New World Resources (NWR) na mimořádné valné hromadě schválili prodej ostravských OKK Koksoven skupině Metalimex za 95 milionů eur (2,6 miliardy korun).

Ukrajina prý Gazpromu za plyn dluží přes dvě miliardy dolarů

UkraineFlag
Moskva - Ukrajina dluží ruskému plynárenskému gigantu Gazprom přes dvě miliardy dolarů (40,3 miliardy Kč) za dodávky plynu za srpen, říjen a za listopad. V prohlášení to podle agentury Reuters uvedl generální ředitel Gazpromu Alexej Miller.

Brusel povolil Gazpromu převzít čtyři evropské plynárenské firmy

Gazprom building
Brusel - Evropská komise schválila plán ruského plynárenského giganta Gazprom převzít čtyři německé a nizozemské podniky, které se specializují na dodávky a uskladnění zemního plynu. Evropská komise to oznámila na svém webu.

Nabídka akcií polské firmy Energa dosáhne 15,7 miliardy Kč

electricity pylons1
Varšava - Polská vláda stanovila emisní cenu akcií energetické společnosti Energa na 17 zlotých. Hodnota primární nabídky jejích akcií tak dosáhne 2,4 miliardy zlotých (15,7 miliardy Kč), sdělila společnost podle agentury Reuters.

Slovensku se prý nevyplatí stavět novou jadernou elektrárnu

nuclear power plant1
Bratislava - Plánovaná nová jaderná elektrárna na Slovensku by v případě setrvání tržních cen elektrické energie na současné nízké úrovni byla ztrátová.

Bohemia Energy v roce 2014 zlevní silovou elektřinu až o 19 pct

bohemia energy logo
Praha - Alternativní dodavatel energií Bohemia Energy sníží v roce 2014 ceny silové elektřiny pro domácnosti až o 19 procent. Celková cena by tak mohla proti letošku klesnout zhruba o 12 procent, uvedl jednatel Bohemia Energy Jiří Písařík.

Uhlí na topnou sezonu máme zajištěné

teplaren3
Opatovice nad Labem - Elektrárny Opatovice (EOP) mají zajištěné uhlí na současnou topnou sezonu. Dosavadní dodavatel, společnost Czech Coal, vypověděl vloni 7. června EOP kvůli údajné půlmiliardové pohledávce smlouvu a dodávky zastavil.

Západočeské vodohospodářské sdružení zdraží v roce 2014 o 2,7 pct

water tap 2
Karlovy Vary - Vodohospodářské sdružení obcí západních Čech v příštím roce zdraží vodné a stočné v průměru o 2,7 procenta. Sdružení spojuje 91 obcí z Karlovarského, Plzeňského, Ústeckého a Středočeského kraje.

Ve švédském Trollhättanu se opět vyrábí automobily Saab

saab badge
Stockholm - Čínsko-japonské konsorcium National Electric Vehicle Sweden (NEVS) po více než dvou letech obnovilo výrobu automobilů Saab ve švédském městě Trollhättan.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...