1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Švédský výrobce aut Volvo se prý v uplynulém roce vrátil k zisku

volvo logo
Detroit - Švédskému výrobci osobních automobilů Volvo Car Corporation se v právě skočeném roce podařilo vrátit se k zisku. Na autosalonu v americkém Detroitu to řekl generální ředitel Hakan Samuelsson.

Spolchemie postaví nový provoz na výrobu vápenného mléka

spolchemie logo
Ústí nad Labem - Ústecká Spolchemie letos začne stavět novou výrobnu vápenného mléka, které se používá při výrobě epichlorhydrinu. To je klíčová látka při výrobě epoxidů a pryskyřic. Úřady už vydaly souhlasná stanoviska se záměrem.

Elektrárna v Kladně dokončila nový blok za 7,5 miliardy korun

alpiq logo
Kladno - Elektrárna v Kladně, kterou provozuje společnost Alpiq Generation (CZ), dokončila výstavbu nového bloku elektrárny za 7,5 miliardy korun.

V Anglii se chystá výstavba tří reaktorů Westinghouse

nuclear logo2
Pittsburgh/Praha - Japonská společnost Toshiba se dohodla, že koupí šedesátiprocentní podíl v projektu Moorside britské společnosti NuGeneration Limited (NuGen).

TPCA vyrobila loni 185.127 vozů, meziročně o 13,9 pct méně

TPCA logo
Ovčáry - Automobilka TPCA Toyota Peugeot Citroën z Ovčár u Kolína vyrobila loni 185.127 vozů, meziročně o 13,9 procenta méně. Nejprodávanější z malých vozů byla Toyota Aygo. ČTK to řekl mluvčí automobilky Radek Kňava.

Modřickému Kovolitu loni vzrostly tržby o 17 pct na 908,6 mil.

steel factory3
Modřice - Modřickému Kovolitu loni vzrostly tržby o 17 procent na 908,6 milionu korun. Tržby společnosti jsou nejvyšší od roku 2010. Letos se mají ještě zvýšit.

Prodej aut v Řecku loni poprvé od roku 2008 stoupl

cars parking
Atény - Prodej osobních automobilů v Řecku zmítaném krizí loni stoupl o 1,2 procenta na 78.630 vozů. Zaznamenal tak první nárůst od roku 2008. Informoval o tom řecký internetový server Capital.

Airbus loni zaznamenal rekord v objednávkách i dodávkách

Airbus A380
Toulouse - Evropský výrobce letadel Airbus loni zaznamenal rekord v počtu dodaných letadel i v počtu objednávek.

Italská Eni prý opouští polský sektor břidlicového plynu

eni-logo
Varšava - Italská energetická společnost Eni je další firmou, která odchází z průzkumu těžby plynu z břidlic v Polsku. Napsal to polský list Puls Biznesu. Důvodem odchodu je podle listu byrokracie a geologické podloží.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...