1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Čína slibuje další podporu odvětví solární energetiky

solarne panely
Šanghaj - Čínská vláda přislíbila další podporu domácímu sektoru solární energetiky. Pracuje prý na opatřeních, která mají do roku 2015 pomoci zajistit plánovaný nárůst čínských kapacit pro výrobu sluneční energie na více než čtyřnásobek.

Teplárenské MVV Energie CZ loni mírně klesl zisk na 327 mil.Kč

teplaren1
Praha - Teplárenské skupině MVV Energie CZ ve finančním roce od října 2012 do září 2013 meziročně mírně klesl zisk na 327 milionů korun. V předchozím období skupina hospodařila se ziskem 331 milionů korun.

EP Energy dokončila převzetí německé elektrárny a přilehlého dolu

EPH logo
Praha - Česká společnost EP Energy, která spadá pod Energetický a průmyslový holding (EPH), dokončila převzetí německé elektrárny Buschhaus a přilehlého dolu Schöningen. Prodávajícím byla společnost E.ON.

Průzkumy pro jaderné úložiště na Žďársku se odkládají

nuclear logo2
Praha - Průzkumy pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva v lokalitě Kraví hora na Žďársku se odkládají.

Znojemské strojírny loni navýšily tržby o deset pct na 112 mil.

machinery 2
Znojmo - Znojemské strojírny, které vyrábějí mimo jiné součástky pro letecký průmysl, loni navýšily tržby za prodej vlastních výrobků a služeb o deset procent na 112 milionů korun. Firma navýšila i zisk na téměř pět milionů korun.

VW letos ve Wolfsburgu vyrobil nejvíce aut za dvě desetiletí

volkswagen logo2
Wolfsburg - Německý automobilový koncern Volkswagen letos ve své kmenové továrně ve Wolfsburgu vyrobil zhruba 807.000 vozů, tedy nejvíce za posledních 21 let. Informoval o tom server Automobilwoche.

Rozšíření Panamského průplavu ohrožují spory o finance

boat on suez
Panamá - Firmy pracující na rozšíření Panamského průplavu hrozí přerušením stavby, pokud jim panamská vláda neuhradí dodatečné náklady přesahující 1,6 miliardy dolarů (více než 32 miliard Kč).

Elektrárna Temelín vyrobila 15,065 TWh elektřiny, meziročně méně

Nuclear-Energy-Plant
Temelín - Jaderná elektrárna Temelín loni do sítě dodala 15,065 miliardy kWh elektřiny, kvůli prodloužení plánovaných odstávek je to o 0,323 MWh méně než v roce 2012.

Těžba ropy v Rusku loni stoupla na nový rekord

Oil well 3
Moskva - Těžba ropy v Rusku se loni zvýšila na nové postsovětské maximum. Ruské ministerstvo pro energetiku dnes oznámilo, že těžba se loni zvýšila o 1,4 procenta na v průměru 10,51 milionu barelů denně.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...