1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Odvolací soud potvrdil urovnání v případě ropné katastrofy BP

BP-petrol-station
New Orleans - Federální odvolací soud potvrdil urovnání v řádu několika miliard dolarů mezi britskou ropnou společností BP PLC a právníky zastupujícími podnikatele a obyvatele z pobřeží Mexického zálivu,

Vodní elektrárna Želina loni nesplnila plán,od října je odstavená

water energy
Želina - Malá vodní elektrárna Želina na Chomutovsku vloni nesplnila plán výroby, kvůli výměně generátorů a převodovek je totiž od října odstavená.

Hyundai v ČR loni zvýšil prodej o sedm procent na 16.239 aut

Hyundai Logo
Praha - Jihokorejská značka Hyundai loni zvýšila v Česku prodej o sedm procent na 16.239 vozů. Skončila tak druhá za domácí Škodou Auto. V samotném prosinci zvýšila meziročně odbyt o polovinu. Uvedla to firma v tiskové zprávě.

Německý Mercedes-Benz loni prodal rekordní počet aut

Mercedes Benz logo1
Berlín - Německý automobilový koncern Daimler v uplynulém roce zvýšil prodej svých luxusních automobilů Mercedes-Benz o 10,7 procenta na rekordních 1,46 milionu vozů.

Nový Jičín zahájí poslední etapu obnovy sídliště Dlouhá

panelak 2
Nový Jičín - Nový Jičín letos zahájí poslední etapu obnovy sídliště Dlouhá, které je největší a nejstarší ve městě. Domy už mají za sebou regeneraci, nyní se budou opravovat chodníky či veřejné osvětlení.

Luxusním značkám koncernu Volkswagen se loni dařilo

volkswagen logo1
Stuttgart - Luxusní značky německého automobilového koncernu Volkswagen zažily úspěšný rok. Divize Audi, Porsche a Bentley loni dosáhly rekordního prodeje, a to mimo jiné díky silné poptávce v Severní Americe.

Americký Ford obnovuje prodej svého vozu Fiesta v Japonsku

Ford logo 3
Tokio - Americká automobilka Ford Motor obnovuje prodej svého vozu Fiesta v Japonsku.

Z EU loni na dopravní stavby přiteklo téměř 39 miliard Kč

Czech Flag
Praha - Na stavbu silnic, železnic a další dopravní infrastruktury loni z EU přiteklo 38,86 miliardy korun. Celkem od zahájení dotačního programu v roce 2007 Česko vyčerpalo bezmála 88 miliard korun, uvedlo ministerstvo dopravy.

Rusko hodlá nakupovat od Íránu ropu výměnou za své zboží

oil pipeline transneft
Londýn - Rusko vyjednává s Íránem o dohodě, která Íránu umožní získat za svou ropu zboží z Ruska. Moskva tak podle agentury Reuters obchází sankce, kvůli kterým se v listopadu podařilo přimět Írán k ústupkům v jaderném programu.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...