1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Německo vyrobilo nejvíc elektřiny z hnědého uhlí od sjednocení

mine vagon
Berlín - Německo loni vyrobilo nejvíc elektřiny z hnědého uhlí od sjednocení země v roce 1990.

Těžba OPEC v prosinci klesla nejníže za dva a půl roku

opec logo
Londýn - Těžba Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) pokračovala v prosinci v poklesu na novou nejnižší hodnotu za dva a půl roku. K poklesu přispěly stávky a protesty v Libyi, stagnace vývozu z Iráku a další snížení těžby v Saúdské Arábii.

Čínská CNOOC odejde od větrné energie a biopaliv

cnooc logo
Peking - Čínský energetický koncern China National Offshore Oil Corp (CNOOC) hodlá ukončit část aktivit ve své ztrátové divizi obnovitelných zdrojů. Společnost prodá projekty větrné energie a biopaliv a zaměří se místo toho na zplyňování uhlí.

Bulharský regulátor zahájil kontrolu ve firmách ČEZ a Energo-Pro

bulgaria-flag
Sofia - Bulharský energetický regulační úřad zahájil kvůli velkému množství stížností zákazníků kontrolu v místních divizích českých společností ČEZ a Energo-Pro a rakouské firmy EVN. Oznámil to úřad.

RWE sloučila obchodní společnosti do RWE Energie

RWE logo
Praha - Energetická skupina RWE sloučila k 1. lednu společnosti Jihomoravská plynárenská, Severomoravská plynárenská, Východočeská plynárenská a RWE Key Account CZ do společnosti RWE Energie.

ČD poptávají elektřinu za téměř 3,4 miliardy korun

ceske drahy logo
Praha - České dráhy vypsaly zakázku na dodávku trakční elektrické energie pro roky 2015 a 2016. Hodnotu zakázky za předpokládaný objem odebraných 2500 gigawatthodin odhadují na téměř 3,4 miliardy korun.

Ford představí automobil, který využívá sluneční energii

Ford logo 3
Las Vegas - Americká automobilka Ford Motor hodlá tento měsíc představit návrh osobního automobilu s názvem C-MAX Solar Energi, který k pohonu využívá kromě benzinu rovněž elektrickou energii ze solárních panelů.

ŘSD chystá stavbu nového úseku I/34 u Pelhřimova za půl mld. Kč

road construction 2
Pelhřimov - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se chystá vybudovat nový úsek silnice I/34 mezi Pelhřimovem a Božejovem.

Eurovia má nového finančního ředitele, stal se jím Trojánek

EUROVIA logo
Praha - Stavební společnost Eurovia CS má nového finančního ředitele, od 1. ledna se jím stal Luboš Trojánek. Společnost o této personální změně informovala s tím, že Trojánek nahradil Grégoire Pinasseaua.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...