1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

ŘSD zprovozní 31. října most nad hlavní trasou obchvatu Havlíčkova Brodu

highway
Havlíčkův Brod - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zprovozní 31. října most nad hlavní trasou obchvatu Havlíčkova Brodu. Nadjezd mimoúrovňové křižovatky Skalka je jednou z prvních částí obchvatu uvedených do provozu, prozatím sloužila kromě dokončených přeložek sítí jen okružní křižovatka ve směru k Jihlavě.

Maďarsko spustilo kvůli cenám energií pro firmy program za 800 mld. HUF

hungarian flag
Budapešť - Maďarská vláda spustila program za 800 miliard forintů (46,3 miliardy Kč) na pomoc společnostem při předfinancování bankovních záruk, o které žádají obchodníci s energiemi v souvislosti s prudkým nárůstem cen.

Stavební výroba v Česku v srpnu zmírnila meziroční pokles na 0,4 procenta

Czech Flag
Praha - Stavební výroba v Česku v srpnu zmírnila meziroční pokles na 0,4 procenta.

Růst cen energií začíná výrazně zhoršovat výsledky společnosti Kovolis Hedvikov

Kovolis Hedvikov 16
Třemošnice - Rostoucí ceny energií začínají výrazně zhoršovat výsledky společnosti Kovolis Hedvikov, která se zaměřuje na výrobu a obrábění hliníkových odlitků především pro automobilový průmysl.

Ve třetím čtvrtletí meziročně klesla v ČR spotřeba plynu o pětinu

gas fire 3
Brno - Spotřeba plynu v Česku ve třetím čtvrtletí letošního roku klesla meziročně o 20 procent po očištění o vliv počasí. V tiskové zprávě to uvedl analytik společnosti Amper Meteo Kamil Rajdl. Úspory jsou podle něj dané odložením topné sezony a pravděpodobně také ukončením činnosti některých firem kvůli nerentabilitě provozu.

Elektrárny Orlík a Kamýk už dodaly elektřiny, že by domácnostem stačila 1,5 roku

electricity pylon 3
Praha - Vodní elektrárny Orlík a Kamýk vyrobily za 60 let provozu tolik elektřiny, že by to pokrylo spotřebu všech současných českých domácností na půldruhého roku. Konkrétně tyto dvě elektrárny, které jsou součástí Vltavské kaskády, vyrobily za uvedenou dobu 24,5 miliardy kilowatthodin (kWh) elektřiny.

Gotion a ONE otevřou v USA dva závody na baterie do elektroaut za čtyři mld. USD

cars parking2
Detroit - Čínská společnost Gotion High Tech a michiganský start-up Our Next Energy (ONE) otevřou v americkém státě Michigan nové závody na výrobu baterií pro elektromobily, úhrnem za čtyři miliardy dolarů (99,2 miliardy Kč). S odvoláním na oznámení guvernérky Gretchen Whitmerové o tom informovala agentura Reuters.

Letiště Václava Havla Praha v létě odbavilo přes 3,8 milionů cestujících

Airport 1
Letiště Praha má za sebou silnou letní sezónu, kterou zvládlo bez větších komplikací. Od června do srpna odbavilo přes 3,8 milionu cestujících, což je sice o třetinu méně než v rekordním roce 2019, nicméně trend je vzrůstající.

Kvůli prudkému zdražení vstupů skončila Skupina ČD pololetí se ztrátou

ceske drahy logo
Skupina České dráhy vykázala v prvním pololetí 2022 podle Mezinárodních standardů účetního výkaznictví (IFRS) ztrátu ve výši 0,9 miliardy korun. Na vině je především enormní růst cen.

PŘEDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

 

Nenechte si ujít...