1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Dovoz ropy do Číny bude letos podle analytiků rekordní

oil barrels
Peking - Čína v letošním roce dovoze rekordní objem ropy, a to i díky tomu, že po zrušení přísných koronavirových opatření budou lidé více cestovat. Zvýší se tak poptávka po pohonných hmotách a provoz také zahájí nové rafinerie.

ČEPS dostane od státu dotace 22,7 mld. Kč, další peníze se rozdělí distributorům

CEPS logo
Praha - Provozovatel energetické přenosové soustavy ČEPS by letos měl dostat od státu dotaci 7,2 miliardy korun na ztráty energie v síti a dalších 15,5 miliardy Kč na zajištění systémových služeb. Stát tím chce zabránit dalšímu zdražování elektřiny spotřebitelům. ČTK to dnes řekl mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu Marek Vošahlík.

Automobilka Ford propustí v Evropě 3800 lidí, je to asi 11 procent zaměstnanců

Ford logo 3
Kolín nad Rýnem - Americká automobilka Ford plánuje v příštích třech letech zrušit v Evropě asi 3800 pracovních míst, což je zhruba 11 procent její celkové pracovní síly v regionu. Propouštění se dotkne zaměstnanců ve vývoji a v administrativě, uvedla dnes firma v tiskové zprávě.

Výrobce elektromobilů BYD plánuje v Číně závod na baterie za 1,2 miliardy USD

byd logo
Šanghaj - Čínská společnost BYD, která je největším výrobcem elektromobilů na světě, plánuje investovat v Číně 1,2 miliardy USD (26,6 miliardy Kč) do výstavby nového závodu na baterie pro elektromobily. S odvoláním na dokumentaci o posouzení vlivu na životní prostředí to uvedla agentura Reuters.

Spotřeba plynu v Nizozemsku loni klesla o čtvrtinu, byla nejnižší za 50 let

gas fire big
Amsterodam - Spotřeba zemního plynu v Nizozemsku v loňském roce klesla o čtvrtinu na 31 miliard krychlových metrů. Dostala se tak na nejnižší úroveň za půl století. Oznámil to nizozemský statistický úřad. Za poklesem spotřeby podle něj stály výrazně vyšší ceny plynu a relativně teplé počasí.

SUAS dodává do Karlovarského kraje třikrát více elektřiny než vloni

Electricity pylons 1
Sokolov - Společnost SUAS Commodities, která je součástí Sokolovské uhelné, dodává v Karlovarském kraji elektřinu na téměř 1600 odběrných míst. Jde o celkový objem zhruba 96.000 MWh. Ve srovnání s rokem 2022 jde o trojnásobek.

Pracovníkům nošovické automobilky Hyundai vzrostou od dubna mzdy o 11,7 procenta

hyunday i 10
Nošovice - Zaměstnancům automobilky Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku vzrostou od dubna základní mzdy v průměru nejméně o 11,7 procenta. Od 1. ledna 2024 jim pak mzdy stoupnou o dalších 7,8 procenta. Budou mít rovněž nárok například na mimořádné bonusy v celkové výši 40.000 korun.

Plzeň vybuduje na okraji v Malesicích chybějící vodovod a kanalizaci za 420 mil.

water tap 2
Plzeň - Plzeň vybuduje v okrajové části Malesice chybějící vodovod a kanalizaci za 420 milionů korun. Město už vyčlenilo 150 milionů korun jako spolufinancování k dotaci, kterou se snaží získat. Bez dotace stavět nebude.

Nissan a Renault investují v Indii 600 milionů USD do výroby šesti nových modelů

nissan logo1
Tokio - Automobilky Nissan a Renault investují v Indii 600 milionů dolarů (13,3 miliardy Kč) do výroby šesti nových modelů. O investici dnes informovaly na webu své aliance. Tímto krokem se snaží reagovat na klesající tržní podíly na indickém trhu, který nabývá na globálním významu, uvedla Reuters.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

 

Nenechte si ujít...