1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Hyundai začne v USA prodávat vůz s vodíkovým pohonem

Hyundai Logo
Detroit - Jihokorejská automobilka Hyundai Motor začne příští rok ve Spojených státech prodávat malý sportovně-užitkový automobil Tucson s pohonem na vodíkové palivové články.

Automobilka Tatra dodá stovku podvozků do Brazílie

tatra logo
Kopřivnice - Tatra dodá ve zbytku letošního a v průběhu příštího roku stovku podvozků a dalších částí na bázi Tatry 815 do Brazílie, kde je místní firma Avibras přestaví na speciální vojenská vozidla.

Firma Schiedel v Nehvizdech rozšíří výrobu komínových systémů

Schiedel Logo
Nehvizdy - Firma Schiedel, která v Nehvizdech u Prahy vyrábí komínové systémy, přesune příští rok v březnu do tohoto závodu část výroby ze Slovinska a zároveň začne s výrobou nových produktů.

Oprava silnice z Těšan do Kašnic se odkládá až na jaro

road construction
Břeclav - Oprava osmi kilometrů silnice druhé třídy II/380 mezi Těšanami, Borkovanami a Kašnicemi na Břeclavsku se o půl roku odkládá. Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje zrušila výběrové řízení na zakázku za 65 milionů korun.

OHL ŽS se bude posílet na miliardové zakázce ve Slovinsku

ohl-zs logo
Brno - Brněnská stavební společnost OHL ŽS rozšiřuje svoje aktivity v zemích bývalé Jugoslávie. Ve Slovinsku se bude jako lídr sdružení podílet na dvou zakázkách v celkové hodnotě 37 milionů eur včetně DPH (asi jedna miliarda korun).

Odstoupil výkonný šéf největší polské energetiky PGE

pge logo
Varšava - Z čela výkonného vedení největší polské elektrárenské společnosti PGE odstoupil Krzysztof Kilian. Je to důsledek nedávných změn v představenstvu, sdělila společnost.

Začátkem příštího roku začne v Plzni další velká oprava kolejišť

Railway 1
Plzeň - Začátkem příštího roku začne v Plzni další velká modernizace všech kolejí od hlavního vlakového nádraží směrem na Prahu k zastávce Plzeň-Doubravka.

Rusko touží skončit při o potaš, Prochorov koupí podíl v Uralkali

uralkali logo
Moskva - Ruský miliardář Michail Prochorov se dnes dohodl na převzetí více než pětinového podílu v největším světovém producentovi potaše Uralkali od spolumajitele společnosti Sulejmana Kerimova.

V Letňanech začínají veletrhy o elektronice, energiích a vytápění

electicity pylon 2
Praha - Na výstavišti v pražských Letňanech začíná 3. ročník mezinárodního veletrhu For Elektron, zaměřený na novinky a trendy z elektrotechniky, elektroniky, energetiky a automatizace.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...