1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Český energetický trh se v EU výrazně změnil, přibyla konkurence i cenové výkyvy

electricity pylon 3
Praha - Český energetický trh během 20 let v EU výrazně proměnila liberalizace. Dříve monopolní trh přeměnila na prostředí s velkou konkurencí a s větším výběrem pro odběratele. Vyplývá to z komentářů analytiků pro ČTK.

Na dálnici D1 se budou opravovat tři mosty, oprava prvního u Bravantic už začala

road construction
Bravantice - Na dálnici D1 na Novojičínsku začala oprava mostu na hranici obcí Velké Albrechtice a Bravantice. Potrvá pět měsíců. Za týden začne o několik kilometrů dál ve směru na Olomouc oprava dalších dvou mostů, v Kujavách a v Bělotíně na Přerovsku.

ČEZ letos do přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně investuje přes 400 mil. Kč

CEZ logo
Šumperk - Energetická skupina ČEZ letos investuje do oprav a modernizace přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně na Šumpersku více než 400 milionů korun, téměř čtyřikrát více než loni. Ještě o něco vyšší investice ČEZ plánuje v Dlouhých stráních příští rok.

Mezinárodní agentura pro energii snížila odhad růstu poptávky po ropě

oil barrels
Paříž - Celosvětová poptávka po ropě v letošním roce klesne. Na vině je nižší než očekávaná spotřeba v zemích Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) a pokles aktivity v továrnách.

Slovenská divize Volkswagenu loni zvýšila výrobu i zisk

volkswagen factory
Bratislava - Slovenská divize německé automobilky Volkswagen loni zvýšila produkci vozidel meziročně o 22,4 procenta na 328.927 aut.

Výroba elektřiny v Pardubickém kraji v roce 2023 meziročně klesla o třetinu

electicity pylon 2
Pardubice - Výroba elektřiny v Pardubickém kraji v roce 2023 meziročně klesla o třetinu, zejména vlivem nižší produkce parních elektráren.

MOL podepsal novou smlouvu o přepravě ropy ropovodem Adria

MOL logo
Záhřeb/Bratislava - Maďarská ropná společnost MOL, jejíž součástí je slovenská rafinerie Slovnaft, podepsala s chorvatskou firmou JANAF novou smlouvu o využití ropovodu Adria. Firma JANAF o tom informovala na internetu.

Mero dokončilo modernizaci ropovodu IKL, pokračuje v přípravě rozšíření TAL

oil pipeline transneft
Praha - Státní společnost Mero letos dokončila modernizaci ropovodu IKL, kterým teče do Česka ropa z německého Ingolstadtu. Po 16 letech v něm kompletně vyměnila řídící systém pro přepravu a skladování ropy.

Německé dráhy vypínají odjezdové tabule na nástupištích, chtějí ušetřit energii

DB Deutsche Bahn logo
Berlín - Německé dráhy Deutsche Bahn (DB) chtějí předejít emisím tisíců kilogramů oxidu uhličitého (CO2) do ovzduší tím, že vypínají digitální odjezdové tabule v době, kdy je není nutné používat.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...