1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Belgie definitivně odpojila ze sítě jeden ze svých sedmi jaderných reaktorů

nuclear logo
Brusel - Belgie definitivně odpojila ze sítě jeden ze svých sedmi jaderných reaktorů. Je to první krok odklonu od výroby elektřiny z jaderných zdrojů, který by měl být završen v roce 2025, napsala agentura DPA.

Polská PGNiG se dohodla na dodávkách plynu s norským Equinorem

gas fire 3
Varšava - Polský plynárenský gigant PGNiG podepsal dohodu o dodávkách plynu s norskou společností Equinor. Polská firma má díky kontraktu v příštích deseti letech získat ročně 2,4 miliardy metrů krychlových norského plynu, oznámila PGNiG. Dohoda vstupuje v platnost 1. ledna 2023.

Mercedes si kvůli možnému přidělování plynu vyrábí součástky do zásoby

Mercedes Benz logo1
Stuttgart - Německý výrobce luxusních automobilů Mercedes-Benz si díly, při jejichž produkci je nezbytný zemní plyn, vyrábí do zásoby. Chce se tak pojistit proti případnému dodávání plynu na příděl. Informovala o tom agentura Bloomberg.

České LNG začalo z terminálu v Nizozemsku proudit do plynárenské soustavy

LNG Terminal
Praha/Eemshaven - Tanker s první dodávkou zkapalněného zemního plynu (LNG) pro Českou republiku dokončil přečerpávání LNG do terminálu v nizozemském přístavu Eemshaven. Nyní se LNG přeměňuje zpět do plynného skupenství.

Stavbu vodovodu v lokalitě Horní Paseky v Rožnově podpoří dotace 75,5 mil.Kč

water tap 2
Rožnov pod Radhoštěm - Stavbu vodovodu v lokalitě Horní Paseky v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku podpoří dotace 75,5 milionu korun z programu ministerstva zemědělství. ČTK to dnes sdělila mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková. Celkové náklady jsou téměř 108 milionů korun. Výstavba by mohla začít ještě letos.

Japonská automobilka Toyota se rozhodla uzavřít svou továrnu v Rusku

toyota logo2
Moskva - Největší japonská automobilka Toyota Motor se rozhodla definitivně uzavřít svou továrnu v Rusku. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo průmyslu a obchodu. Toyota výrobu ve své petrohradské továrně už v březnu přerušila kvůli výpadkům v dodavatelském řetězci. Zastavila rovněž dovoz automobilů do Ruska, informovala agentura Reuters.

Loňská spotřeba elektřiny v Plzeňském kraji se zvýšila o 6,2 procenta

Electricity pylons 1
Plzeň - Firmy, instituce a obyvatelé v Plzeňském kraji loni spotřebovali 3130 gigawatthodin elektřiny, meziročně o 6,2 procenta víc. V předchozích dvou letech přitom klesala o 2,8 procenta, respektive o 1,5 procenta. Podíl regionu na spotřebě ČR činil loni 5,2 procenta, byl pátý nejnižší mezi kraji.

Elektrárna Chvaletice měla vloni zisk po zdanění 241 milionů korun

ceske koruny
Chvaletice - Elektrárna Chvaletice měla loni zisk po zdanění 241 milionů korun. V roce 2020 skončila ve ztrátě téměř 190 milionů korun. Tržby z prodeje výrobků a služeb dosáhly loni 3,962 miliardy korun, což je o 36 procent více než rok předtím. Uvádí to výroční zpráva zveřejněná ve Sbírce listin.

ŠKODA JS dokončila montáž reaktoru na 3. bloku slovenské elektrárny Mochovce

nuklearna elektraren
Plzeň - Plzeňská ŠKODA JS, dodavatel zařízení a řešení pro jaderné elektrárny, dokončila pro Slovenské elektrárny montáž reaktoru v třetím bloku jaderné elektrárny Mochovce (JEMO). Na elektrárně pokračuje spouštění bloku, řekl ČTK mluvčí firmy Jan Stolár.

PŘEDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

 

Nenechte si ujít...