1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Americký Wolfspeed postaví v Německu závod na čipy do elektroaut za tři mld. USD

electrotechnic factory
Berlín/Frankfurt - Americký výrobce čipů Wolfspeed postaví v Německu továrnu na výrobu čipů do elektromobilů za tři miliardy dolarů (65,4 miliardy Kč). Německý výrobce automobilových komponentů ZF si v ní zajistí podíl investicí 185 milionů dolarů (přes čtyři miliardy Kč).

Bulharsko a Srbsko zahájily stavbu propojovacího plynovodu

pipeline1
Sofia - Prezidenti Bulharska a Srbska Rumen Radev a Aleksandar Vučić dnes nedaleko Sofie zahájili stavbu plynovodu spojujícího obě balkánské země, které byly v dodávkách zemního plynu donedávna takřka zcela závislé na Rusku.

Výrobce elektro příslušenství Magneton v roce 2021 navýšil tržby i zisk

growth chart 1
Kroměříž - Společnost Magneton, která vyrábí elektro příslušenství, zaznamenala v roce 2021 tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží téměř 518,1 milionu korun. Meziročně to bylo zhruba o 118,8 milionu korun víc. Předloňský zisk firmy z Kroměříže činil necelých 11 milionů korun, o rok dříve byl přibližně 4,5 milionu korun.

Ve Vrběticích by se mělo vyrábět pro českou armádu asi 10.000 granátů měsíčně

Grenade
Vlachovice - V areálu ve Vrběticích na Zlínsku by se mělo vyrábět pro českou armádu asi 10.000 ručních granátů měsíčně. Výroba v objektu Vojenského technického ústavu (VTÚ) by mohla začít do konce letošního roku či do 12 měsíců od podpisu smlouvy, který se předpokládá v únoru.

Poděbrady letos vymění další svítidla veřejného osvětlení za úspornější

light bulb1
Poděbrady - Poděbrady na Nymbursku pokročí ve výměně veřejného osvětlení za úspornější LED, začaly s ní v roce 2018. Město plánuje obnovit letos a příští rok svítidla v 15 ulicích, postupně by mělo vyměnit většinu. Letošní třetí etapa zahrne například ulici Cukrovarskou, Husovu nebo U Garáží.

Zetor Tractors rozšiřuje na dvojnásobek svou nejmladší modelovou řadu Compax

Zetor Logo
Brno - Brněnský výrobce traktorů Zetor Tractors rozšiřuje modelovou nabídku své nejmladší řady Compax. Namísto tří modelů jich nabízí šest, přibyly nové modely s nižším výkonem motoru. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě.

Americké automobilce General Motors loni mírně klesl čistý zisk

 

general motors logo company
Detroit - Americké automobilce General Motors (GM) v loňském roce klesl čistý zisk o 0,8 procenta na 9,9 miliardy dolarů (asi 218 miliard Kč). Firma to dnes oznámila ve své výsledkové zprávě. Automobilka očekává, že letos dosáhne čistého zisku od 8,7 do 10,1 miliardy dolarů. Tržby firma loni zvýšila o 23,4 procenta na 156,7 miliardy dolarů.

Americká ropná firma ExxonMobil vloni zvýšila zisk na rekordních 59 miliard USD

exxon mobile
Houston/Irving - Energetická společnost ExxonMobil, která je největším producentem ropy ve Spojených státech, za loňský rok zvýšila očištěný čistý zisk na rekordních 59,1 miliardy USD (1,3 bilionu Kč) z 36,1 miliardy USD v předchozím roce. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Podíl uhlí na výrobě energie rostl méně, než se očekávalo, tvrdí analytici

miner
Brusel - Podíl uhlí na výrobě elektrické energie sice vloni vzrostl, ale méně než se dalo očekávat. Na uhelné elektrárny připadalo v loňském roce 16 procent vyrobené elektřiny v Evropské unii, uvedla agentura Reuters s odkazem na analýzu organizace Ember. To byl nejvyšší podíl uhlí od roku 2018.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

 

Nenechte si ujít...