1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Plzeňský Doosan otevře v továrně modernizované centrum odborného výcviku

doosan škoda
Plzeň - Plzeňský Doosan Škoda Power, významný výrobce turbín, otevře 11. září v továrně modernizované centrum odborného výcviku pro desítky žáků. Spolu s plzeňskou Střední průmyslovou školou strojnickou (SPŠS) a krajem bude podporovat nábor žáků do technických oborů.

Soukromníci jsou u dopravních staveb efektivnější než stát

road construction
Praha - Soukromí investoři jsou při výstavbě dopravní infrastruktury efektivnější než stát. Jde jim totiž o zisk, což stát většinou neřeší. Na dotaz ČTK to dnes sdělil dopravní expert z platformy Vize 0 Roman Budský.

Vodohospodáři vybudovali u Chlebičova na Opavsku za čtyři miliony korun nový vrt

water tap 2
Chlebičov - Vodohospodáři vybudovali u Chlebičova na Opavsku za čtyři miliony korun nový vrt a nyní jej po potřebných testech a analýzách napojují do vodovodní sítě. Lidé jsou zásobováni vodou z místních podzemních zdrojů, protože obec není napojena na Ostravský oblastní vodovod, páteřní systém pro výrobu a distribuci pitné vody v regionu.

SK On postaví v Jižní Koreji nový závod na baterie pro elektromobily

Electric battery factory
Soul - Výrobce baterií SK On investuje do výstavby nové továrny na výroby baterií pro elektromobily v Jižní Koreji 1,5 bilionu wonů (24,7 miliardy Kč). Bude to již třetí závod firmy na domácím trhu a zvýší její domácí kapacitu výroby více než trojnásobně. Uvedla to SK On v dnešním prohlášení.

Hochtiefu meziročně klesl čistý zisk na 31 mil. Kč, tržby ale vzrostly o 16 pct

hochtief1
Praha - Čistý zisk stavební firmy Hochtief CZ loni meziročně klesl o téměř polovinu na 31 milionů korun. Její tržby však meziročně vzrostly o 16 procent na 4,7 miliardy korun. Na nižším zisku společnosti se kromě jiného podepsal loňský nárůst cen materiálů, energií a jejich spotřeba.

Příprava terminálu na LNG na německé Rujáně pokračuje, pro ČR může být výhodný

LNG Terminal
Berlín - Příprava terminálu na zkapalněný zemní plyn (LNG) na německém baltském ostrově Rujána je i přes odpor části veřejnosti a ekologických organizací v plném proudu, úřady již připravují povolení k výstavbě asi 50kilometrového propojovacího podmořského plynovodu mezi rujánským přístavem Mukran a Lubminem na pevnině.

Češi pokračují v úsporách elektřiny, v pololetí její spotřeba klesla o 5,2 pct

Czech Flag
Praha - Češi pokračují v úsporách elektřiny i v letošním roce. V prvním pololetí využili přes 29,8 terawathodiny (TWh) elektřiny, což je meziročně o 5,2 procenta méně. Pokles ve spotřebě je přitom patrný ve všech kalendářních měsících i u všech skupin odběratelů. Ještě výrazněji se snížila výroba elektrické energie.

Kladno pokračuje v přípravě umístění solárních elektráren na městské budovy

solar panels2
Kladno - Kladno pokračuje v přípravě umístění solárních elektráren na městské budovy, například na školy či na magistrát. Vedení města zvažuje i to, že by si prostřednictvím městské společnosti elektrárny spravovalo samo.

ŘSD plánuje obchvat na I/19 u Čížkova na Pelhřimovsku, záměr posuzují úřady

highway
Čížkov - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje stavbu dalšího obchvatu na hlavní silnici 19 mezi Pelhřimovem na Vysočině a jihočeským Táborem. Hustou tranzitní dopravu chce vyvést z obce Čížkov na Pelhřimovsku. Dopady záměru na stavbu skoro 1,5 kilometru nové silnice začaly tento týden posuzovat úřady.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...