1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Výroba elektřiny z OZE významně vzroste, je třeba na to připravit síť

solarne panely
Brno - Výroba elektřiny v solárních elektrárnách v Česku vzroste v příští dekádě trojnásobně, výroba energie pomocí větrných elektráren dokonce 7,5krát. Aby přenosová soustava takový nárůst energie z obnovitelných zdrojů (OZE) zvládla, bude potřebovat velké investice.

Kopřivnická Tatra získala dotaci na vývoj nákladního bateriového elektromobilu

tatra logo
Kopřivnice - Kopřivnická Tatra získala dotaci na vývoj nákladního bateriového elektromobilu. Loni automobilka představila nákladní vůz na vodíkové články.

Airbus v prvním čtvrtletí předstihl Boeing v dodávkách letadel

airbus a350
Seattle/Paříž - Evropský výrobce letadel Airbus v prvním čtvrtletí překonal v dodávkách letadel amerického konkurenta Boeing. Dodávky Airbusu se za první tři měsíce roku zvýšily o 12 procent na 142 letadel.

Lasselsberger dokončuje svou největší investici na jihu Čech za víc než miliardu

Lasselsberger 16
Plzeň - Největší český výrobce keramických obkládaček a dlaždic, plzeňská skupina Lasselsberger, dokončuje svoji největší investici za více než miliardu korun.

Solární elektrárny mají málo místa, stávají se tak kreativní

solar panels2
New York - Podle Mezinárodní agentury pro energii (IEA) bude elektřina ze slunce v příštích několika desetiletích dominovat globálním trhů s elektřinou. Již nyní tvoří tři čtvrtiny kapacity obnovitelných zdrojů energie.

Siemensu v ČR stoupl čistý zisk o osm procent na víc než miliardu korun

Siemens
Praha - Strojírenské společnosti Siemens v Česku stoupl ve finančním roce končícím 30. září 2023 čistý zisk meziročně o osm procent na 1,025 miliardy korun. Mírně vyšší byly i tržby, které stouply o 1,7 procenta na 22,268 miliardy Kč. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné v obchodním rejstříku, na kterou upozornil web Ekonomický deník.

V letošním roce by navzdory lednu stavební produkce mohla oživit

construction building
Praha - Meziroční propad lednové stavební produkce o 5,9 procenta, o kterém dnes informoval Český statistický úřad (ČSÚ), je dán hlavně srovnáním s úspěšnou produkcí v lednu minulého roku. Meziměsíční mírný nárůst o procento byl pak hlavně důsledkem teplého lednového počasí.

Indie sníží clo na elektromobily od těch výrobců, kteří v zemi investují

india flag
Dillí - Indie sníží dovozní clo na elektromobily od těch výrobců, kteří v zemi investují nejméně 500 milionů dolarů (11,6 miliardy Kč) a do tří let tam vybudují svůj závod. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž tento krok posílí plán americké automobilky Tesla vstoupit na indický trh.

Škoda se chce vrátit k výrobě a prodeji jednoho milionu vozů ročně

Skoda logo2
Praha - Automobilka Škoda Auto chce ve střednědobém horizontu prodávat a vyrábět jeden milion vozů ročně. Loni to bylo 866.800 prodaných vozů, což je meziroční nárůst o 18,5 procenta. Novinářům to řekl předseda představenstva Klaus Zellmer. Přes milion vozů automobilka vyrobila naposled v roce 2020.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...