1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Nigérie a Maroko postaví plynovod, který propojí 13 afrických zemí

gas pipeline1
Rabat - Maroko a Nigérie podepsaly společně s Hospodářským společenstvím západoafrických států (ECOWAS) dohodu o stavbě plynovodu z jihovýchodní Nigérie napříč Saharou, který má propojit 13 afrických států. Smlouvu podepsali zástupci zemí ve čtvrtek v Rabatu, napsal dnes web stanice BBC.

V Bašti nechaly vodárny postavit nový vodojem, pomůže s vyrovnáním tlaku

water energy
Bašť - V Bašti u Prahy nechaly Vodárny Kladno Mělník (VKM) postavit nový vodojem, pomůže s vyrovnáním tlaku a umožní i připojení dalších odběratelů. Stavba, která začala loni v květnu, je hotová, ale zbývá ještě dokončit úpravu připojení k elektrické síti. Plně v provozu by vodojem měl být v říjnu či v listopadu.

Firma Dudr Tools ze Sazovic dokončila přístavbu výrobní haly za 53 milionů Kč

DUDRtools logo
Sazovice - Společnost Dudr Tools ze Sazovic na Zlínsku dokončila přístavbu výrobní haly o ploše asi 2000 metrů čtverečních. Zdvojnásobila tím své výrobní i nevýrobní prostory. Firma vyrábí pilové pásy, je významným dodavatelem pro dřevařský průmysl. Stavba přístavby začala loni v říjnu, do výstavby a vybavení haly dala společnost 53 milionů korun.

Škoda Auto si nechala registrovat dvě nová jména pro své modely

skoda octavia
Mladá Boleslav - Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto si nechala u Úřadu průmyslového vlastnictví registrovat dvě nová jména pro své modely. Jde o jména Sharyaq a Prediaq. Vyplývá to z vyhledávacího formuláře ochranných známek úřadu, nové názvy lze nalézt pod čísly přihlášek 581093 a 581094.

Ceny kameniva stouply meziročně až o 25 pct., hrozí nedostatek

growth chart 3
Praha - Ceny kameniva meziročně vzrostly stouply až o 25 procent, a to vlivem rostoucích cen energií, nafty i války na Ukrajině. Zástupci firem,

Firma Bellmer, která převzala výrobu po Papcelu Litovel, loni zvýšila tržby

Papcel building
Litovel - Společnosti Bellmer Czech, která na podzim 2019 převzala výrobu papírenských strojů po zkrachovalém podniku Papcel Litovel, loni díky vyššímu exportu meziročně vzrostly tržby o 49 milionů korun na 248,2 milionu. Strojírenská firma vykázala čistý zisk 28,8 milionu korun, který byl zhruba stejný jako v roce 2020.

Firma Schaeffler Production CZ loni zvýšila zisk na 116 milionů korun

Schaeffler logo
Lanškroun - Společnost Schaeffler Production CZ Lanškroun, která dodává své výrobky automobilkám, loni dosáhla zisku po zdanění ve výši 116 milionů korun. Výsledek je o 84 milionů korun vyšší než v roce 2020. Její tržby z prodeje výrobků a služeb meziročně stouply z 3,995 miliardy na 4,581 miliardy korun.

Druhý temelínský blok po odstávce opět naplno vyrábí elektřinu

nuclear power 3
Temelín - Druhý blok jaderné elektrárny Temelín po plánované odstávce naplno vyrábí elektřinu. Stoprocentního výkonu bloku dosáhli energetici po třech dnech od připojení k soustavě. Plánovaná odstávka skončila začátkem týdne zhruba po dvou měsících. ČTK to řekl mluvčí temelínské elektrárny Marek Sviták.

Teplárny v Královéhradeckém kraji zahájily topnou sezonu

teplaren3
Hradec Králové - Další teplárny v Královéhradeckém kraji s příchodem chladného počasí zahájily topnou sezonu. V Hradci Králové začala topit městská společnost Tepelné hospodářství Hradec Králové. Stalo se tak o čtyři dny dříve než loni. Firma v Hradci Králové dodává teplo do 24.000 domácností.

PŘEDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

 

Nenechte si ujít...