1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Rusko se loni stalo hlavním dodavatelem ropy do Číny

oil barrels
Peking - Rusko loni sesadilo Saúdskou Arábii z pozice hlavního dodavatele ropy do Číny. Podle údajů čínského celního úřadu dodalo Rusko do Číny rekordních 107,02 milionu tun ropy, tedy 2,14 milionu barelů denně. To je mnohem více než další dva velcí vývozci, Saúdská Arábie a Irák.

Lutínský podnik John Crane loni takřka zdvojnásobil zisk na 103 mil. Kč

john crane logo
Lutín - Společnost John Crane, která v Lutíně na Olomoucku vyrábí komponenty mechanických ucpávek a pružných membránových spojek, v účetním roce 2022/2023 takřka zdvojnásobila čistý zisk na 103,4 milionu korun z 54,5 milionu korun v roce předchozím.

Výkon stavebnictví hradeckého kraje za leden až září vzrostl o desetinu

house worker
Hradec Králové - Výkony největších stavebních firem v Královéhradeckém kraji za prvních devět měsíců loňského roku meziročně vzrostly o 9,6 procenta na 2,2 miliardy korun. Stavebnictví tak značně zpomalilo růst, který ještě v prvním pololetí činil 17 procent.

Finská YIT začala v Praze 12 stavět 122 bytů za více než 650 milionů korun

YIT logo23
Praha - Finská developerská skupina YIT začala v Praze 12 stavět 122 bytů za více než 650 milionů korun. Projekt s názvem Sija Kamýk by měl být hotov koncem roku 2025 a lidé by se mohli nastěhovat na jaře 2026. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě, kterou má ČTK k dispozici.

Slovensko a Ukrajina se připojily k plánu na takzvaný vertikální plynový koridor

gas pipeline1
Atény - Slovensko, Ukrajina a Moldavsko se připojily k iniciativě na vytvoření koridoru pro přepravu zemního plynu mezi Řeckem a státy ležícími severně od Řecka.

V Dukovanech začala plánovaná odstávka třetího bloku, stát bude do dubna

nuclear logo
Dukovany - V Jaderné elektrárně Dukovany začala plánovaná odstávka třetího bloku kvůli pravidelné údržbě a kontrole zařízení a výměně části paliva za čerstvé. Operátoři začali snižovat výkon reaktoru v poledne. První turbosoustrojí odpojili v 16:53, dodávky elektřiny do sítě byly přerušené po odpojení druhého turbosoustrojí v 18:51.

Stavební výroba ve Zlínském kraji loni do září vzrostla na 5,24 mld. Kč

construction machinery
Zlín - Základní stavební výroba ve Zlínském kraji loni od ledna do září meziročně vzrostla o 9,4 procenta na 5,242 miliardy korun. Ve srovnání s ostatními kraji byla čtvrtá nejnižší, vyplývá z údajů Českého statistického úřadu.

Ford omezí výrobu dodávkových vozů s elektrickým pohonem F-150 Lightning

ford logo 2
Dearborn - Druhá největší americká automobilka Ford Motor omezí výrobu svých dodávkových vozů s elektrickým pohonem F-150 Lightning. Firma to uvedla v tiskové zprávě. Reaguje tak na zpomalování růstu poptávky po elektromobilech, napsala agentura Reuters.

Veleň a další obce ze severovýchodu u Prahy chtějí Pražský okruh vedoucí tunelem

road construction
Veleň - Obce Veleň, Radonice a Přezletice, které leží na severovýchod od Prahy, chtějí, aby Pražský okruh vedl tunelem. Příprava projektu bude také řešit problémy s vyšší hladinou spodní vody a s nárazovými povodněmi na toku Mratínského a Třeboradického potoka, dokumentace tak zahrne i vznik zádržných nádrží i další opatření.

PŘEDPLAŤTE SI

220x600 CZA

Nenechte si ujít...