1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

USA podle médií brání Koreji ve vývozu jaderné technologie, dotýká se to i ČR

Nuclear Energy Plant
Soul - Americká vláda se snaží bránit jihokorejské společnosti Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) ve vývozu jaderné technologie kvůli sporu s americkou firmou Westinghouse Electric a blokuje nabídku na projekt jaderné elektrárny v České republice.

Výstavba přeložky silnice Běloves - Velké Poříčí by mohla začít v roce 2024

road construction 3
Náchod - Výstavba přeložky silnice II/303 Běloves – Velké Poříčí na Náchodsku za odhadovaných 550 až 600 milionů korun by mohla začít v první polovině roku 2024 a hotovo by mělo být do konce roku 2026.

Strojmetal připravuje v Bruntále stavbu nové linky za 900 milionů korun

machinery 1
Bruntál - Společnost Strojmetal Aluminium Forging (SAF) z holdingu MTX Group průmyslníka Petra Otavy připravuje v závodě v Bruntále stavbu nové linky za 900 milionů korun.

Developerská společnost CTP koupila průmyslový areál v Ostravě-Hrušově

Logistic Park1
Ostrava - Developerská společnost CTP, která se specializuje na průmyslové a logistické nemovitosti, koupila od společnosti Bluehouse Capital průmyslový areál v Ostravě-Hrušově.

Saudi Aramco podepsala smlouvu o výstavbě petrochemického komplexu v Číně

oil refinery
Rijád - Saúdskoarabský ropný gigant Saudi Aramco podepsal se svými čínskými partnery smlouvu o výstavbě rafinérského a petrochemického komplexu na severovýchodě Číny za 83,7 miliardy jüanů (267,6 miliardy Kč). Komplex má zahájit činnost v roce 2026 a pomoci uspokojit rostoucí poptávku po pohonných hmotách a chemikáliích v Číně.

Turecko potvrdilo Iráku, že bude ctít verdikt arbitráže o ropě z Kurdistánu

oil barrels
Ankara/ Bagdád - Turecko potvrdilo Iráku, že bude v otázce vývozu ropy z Kurdistánu ctít rozhodnutí arbitrážního soudu, který vynesl verdikt ve prospěch irácké strany. S odkazem na nejmenovaný zdroj o tom informovala agentura Reuters. Poslední loď s ropou z Kurdistánu umožnilo Turecko naložit v pátek, píše agentura Bloomberg.

Správa železnic musí dopracovat posudek na modernizaci tratě Brno - Přerov

Railway 1
Brno - Správa železnic musí dopracovat posouzení vlivů na životní prostředí pro část stavby nové dvoukolejné trati Brno - Přerov v sedmnáctikilometrovém úseku mezi Vyškovem a Nezamyslicemi. Proti záměru se vyslovila především obec Pustiměř, přes jejíž katastr má trať vést.

Globální kapacita obnovitelných zdrojů energie loni vzrostla o 9,6 procenta

Solar panels1
Londýn  - Celosvětová kapacita obnovitelných zdrojů energie v loňském roce vzrostla o rekordních 295 gigawattů (GW), tedy 9,6 procenta, na 3372 GW. Uvedla to Mezinárodní agentura pro obnovitelné energie (IRENA). Upozornila ale, že pro omezení globálního oteplování by bylo potřeba zvýšit kapacitu třikrát rychleji.

Plzeň letos postaví další úseky cyklostezek i lávky, má na to 61 milionů Kč

road 1
Plzeň - Stavbu nových úseků páteřních cyklostezek podél řek, takzvaných greenways, propojení nenavazujících úseků či projektování dalších stezek a lávek letos plánuje Plzeň v centru města i v jeho okrajových částech. Původní rozpočet na cyklistické projekty a stavby magistrát zvýšil z 48 na 61 milionů korun.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...