1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Dukovanská elektrárna vyrobila za 38 let 500.000 gigawatthodin energie

nuclear power plant1
Dukovany - Jaderná elektrárna v Dukovanech na Třebíčsku už vyrobila 500.000 gigawatthodin energie. Podle mluvčího elektrárny Jiřího Bezděka je to nejvyšší výroba jednoho zdroje elektráren společnosti ČEZ. Dukovany na to potřebovaly 38 let.

Zisk BMW kvůli vyšším daním klesl o 2,9 procenta, tržby a prodej vzrostly

bmw car1
Mnichov - Německému výrobci luxusních aut BMW klesl ve druhém čtvrtletí čistý zisk o 2,9 procenta na 2,96 miliardy eur (71 miliard Kč). Důvodem byly hlavně vyšší daně. Tržby naopak díky růstu prodeje aut vzrostly, uvedla automobilka v prohlášení.

Airbus získal od maďarské firmy Wizz Air zakázku na dalších 75 letadel A321neo

airbus logo1
Toulouse - Evropský výrobce letecké techniky Airbus získal od maďarské nízkonákladové letecké společnosti Wizz Air zakázku na dalších 75 letadel A321neo. Podnik to oznámil v tiskové zprávě.

Spotřeba energie v Německu v pololetí klesla o sedm procent

german flag1
Berlín - Spotřeba energie v Německu se v letošním prvním pololetí meziročně snížila o 7,1 procenta. Za poklesem stojí vysoké ceny energie a slabý hospodářský vývoj. V dnešní zprávě to uvedla německá organizace AGEB, která sleduje statistické údaje o energetickém sektoru.

Automobilka Ferrari díky vysoké poptávce zvýšila zisk o 32 procent

ferrari logo
Milán/Maranello - Italský výrobce luxusních sportovních vozů Ferrari ve druhém čtvrtletí zvýšil očištěný zisk před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) o 32 procent na 589 milionů eur (12,8 miliardy Kč). Automobilce ve zprávě o svém hospodaření uvedla, že jí pomohla vysoká poptávka po jejích vozech.

MND snížila proti začátku roku cenu plynu o 38 pct a elektřiny o 45 pct

MND LOGO
Brno - Těžební a energetická firma MND z Hodonína letos podruhé zlevňuje ceny plynu a elektřiny u základních ceníků. Od srpna snížila proti začátku roku cenu u plynu o 38 procent a u elektřiny o 45 procent. Důvodem je stabilizování situace na energetickém trhu a pokles cen, uvedla v tiskové zprávě mluvčí společnosti Dana Dvořáková.

EU by měla zastavit plýtvání solární energií, uvádějí organizace z odvětví

solar panels2
Brusel - Evropská unie by měla přijmout opatření k zastavení plýtvání solární energií a omezit záporné ceny, aby podpořila investice. V dopise zaslaném evropské komisařce pro energetiku Kadri Simsonové to uvedlo 17 organizací zabývajících se obnovitelnými zdroji energie.

PRE od září sníží většině klientů cenu elektřiny o 20 pct a plynu o 30 pct

electricity pylon 3
Praha - Pražská energetika (PRE) zlevní od 1. září elektřinu a plyn pod úroveň vládního cenového stropu, a to v případě elektřiny zhruba o 20 procent a u plynu asi o 30 procent. ČTK o tom informoval mluvčí společnosti Karel Hanzelka. Zlevnění se podle něj bude týkat velké většiny zákazníků firmy.

Stavbaři budují nový most přes železniční trať ve Strančicích

Railway 1
Strančice - Stavbaři budují nový most přes železniční trať ve Strančicích u Prahy. Původní z roku 1972 byl ve špatném stavu, proto ho museli zbourat. Stavba začala v únoru a potrvá do podzimu, náklady jsou 53 milionů korun.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...