1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Ruský Gazprom měl v pololetí rekordní zisk, v přepočtu zhruba bilion korun

Gazprom gas tank
Moskva - Ruský plynárenský gigant Gazprom v letošním prvním pololetí vydělal rekordních 2,5 bilionu rublů (zhruba bilion Kč). Oznámila to dnes podle agentury Reuters firma. Dodala, že její vedení doporučilo vyplacení průběžné dividendy.

Slovensko uzavřelo s Finskem kontrakt na nákup kolových obrněnců Patria

slovakia flag
Bratislava - Slovensko dnes uzavřelo kontrakt s Finskem na nákup kolových armádních obrněných vozidel Patria, oznámil slovenský ministr obrany Jaroslav Naď po schůzce se svým finským kolegou Anttim Kaikkonenem. Slovenská vláda už v březnu rozhodla, že země nakoupí 76 obrněnců Patria AMVXP za 447 milionů eur (11 miliard korun).

Maďarský úřad povolil výstavbu reaktoru nového bloku jaderné elektrárny Paks

nuclear logo2
Budapešť - Maďarský Národní úřad pro atomovou energii (OAH) povolil výstavbu reaktoru jednoho nového bloku jaderné elektrárny Paks. Stavební práce tak mohou začít, uvedlo dnes podle agentury MTI maďarské ministerstvo zahraničí a obchodu.

Tchajwanské aerolinky China Airlines koupí 16 letadel Boeing

boeing logo2
New York - Tchajwanská letecká společnost China Airlines koupí od americké společnosti Boeing 16 širokotrupých letadel 787. Nová letadla nahradí stárnoucí stoje A330 od evropského výrobce Airbus. Katalogová hodnota objednávky je 4,6 miliardy USD (112,7 miliardy Kč), napsala agentura Reuters.

České firmy dodají maďarskému letectvu kompletní výcvikový systém pro letadla L-39NG

aero vodochody logo
Vodochody – Další skvělá zpráva pro letecký a obranný průmysl v České republice. Součástí dodávky dvanácti proudových cvičných letounů L-39NG pro Maďarsko bude také pozemní simulační výcvikový systém. Ten bude klíčovým prvkem pro hladké přeškolení maďarských pilotů na nové české letouny.

Města na Brněnsku a Hodonínsku šetří energie výstavbou solárních panelů

solar panels2
Brno – Města na Brněnsku a Hodonínsku šetří energie výstavbou solárních panelů a výměnou veřejného osvětlení ze sodíkových svítidel na úspornější LED osvětlení. ČTK to řekli zástupci oslovených měst, podle kterých vysoká cena energií pravděpodobně ovlivní investice měst pro příští rok.

Výrobci světlometů Varroc Lighting Systems klesly tržby o osm procent

Car light
Šenov u Nového Jičína - Výrobci světlometů Varroc Lighting Systems z Šenova u Nového Jičína klesly ve fiskálním roce končícím 31. březnem 2022 tržby z prodeje výrobků a služeb o 1,13 miliardy na 12,99 miliardy korun.

Výstavba bytů v hradeckém kraji stoupla o 7 pct, je nejvyšší od roku 2009

panelak 2
Hradec Králové - Výstavba bytů v Královéhradeckém kraji v letošním prvním pololetí meziročně vzrostla o sedm procent a byla nejvyšší od roku 2009. Investoři za letošní leden až červen zahájili stavbu 940 bytů, zatímco loni ve stejném období rozestavěli 878 bytů.

ČR Beton Bohemia platí za cement meziročně až o 40 pct víc, nově dodává na D3

betonaren
Český Krumlov - Firma ČR Beton Bohemia platí za cement, který na trhu chybí, meziročně o 30 až 40 procent víc. Vyšší náklady se jí daří na zákazníky přenášet jen částečně. Za první pololetí měla společnost obrat 75 milionů. Investovala deset milionů, předělala betonárku ve Strakonicích.

PŘEDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

 

Nenechte si ujít...