1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Slovenská divize Volkswagenu loni zvýšila výrobu i zisk

volkswagen factory
Bratislava - Slovenská divize německé automobilky Volkswagen loni zvýšila produkci vozidel meziročně o 22,4 procenta na 328.927 aut.

Výroba elektřiny v Pardubickém kraji v roce 2023 meziročně klesla o třetinu

electicity pylon 2
Pardubice - Výroba elektřiny v Pardubickém kraji v roce 2023 meziročně klesla o třetinu, zejména vlivem nižší produkce parních elektráren.

MOL podepsal novou smlouvu o přepravě ropy ropovodem Adria

MOL logo
Záhřeb/Bratislava - Maďarská ropná společnost MOL, jejíž součástí je slovenská rafinerie Slovnaft, podepsala s chorvatskou firmou JANAF novou smlouvu o využití ropovodu Adria. Firma JANAF o tom informovala na internetu.

Mero dokončilo modernizaci ropovodu IKL, pokračuje v přípravě rozšíření TAL

oil pipeline transneft
Praha - Státní společnost Mero letos dokončila modernizaci ropovodu IKL, kterým teče do Česka ropa z německého Ingolstadtu. Po 16 letech v něm kompletně vyměnila řídící systém pro přepravu a skladování ropy.

Německé dráhy vypínají odjezdové tabule na nástupištích, chtějí ušetřit energii

DB Deutsche Bahn logo
Berlín - Německé dráhy Deutsche Bahn (DB) chtějí předejít emisím tisíců kilogramů oxidu uhličitého (CO2) do ovzduší tím, že vypínají digitální odjezdové tabule v době, kdy je není nutné používat.

Podíl ropy z Ruska na dovozu do ČR loni mírně stoupl na 58 procent

oil barrels
Praha - Podíl ropy z ruského ropovodu Družba loni na celkovém dovozu do Česka činil 58 procent, meziročně je to nárůst asi o dva procentní body. Zbylá část byla tvořena dodávkami z německého ropovodu IKL, který navazuje na italský ropovod TAL.

Polský Orlen jmenoval novým ředitelem bývalého šéfa své litevské divize

PKN Orlen logo
Varšava - Polská petrochemická skupina Orlen, kterou kontroluje stát, má nového šéfa. Stal se jím Ireneusz Fonfara (50), který předtím vedl litevskou divizi podniku. Firma o tom informovala v tiskové zprávě. Orlen je vlastníkem českého petrochemického holdingu Orlen Unipetrol.

Slovenské stavebnictví v únoru meziročně kleslo třetí měsíc v řadě, už jen mírně

building houses Construction
Bratislava - Výkony slovenského stavebnictví po zohlednění inflace klesly v meziročním srovnání třetí měsíc v řadě, v únoru už však jen o 0,4 procenta. ČTK o tom informoval slovenský statistický úřad.

Celosvětová kapacita uhelných elektráren loni vzrostla nejvíce od roku 2016

mine vagon
Singapur - Globální kapacita uhelných elektráren v loňském roce stoupla o dvě procenta, což byl nejvyšší růst od roku 2016. K růstu přispěla nová výstavba v Číně a zpožděné vyřazování starých elektráren z provozu v řadě zemí.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...