1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Firma Schiedel v Nehvizdech rozšíří výrobu komínových systémů

Schiedel LogoNehvizdy - Firma Schiedel, která v Nehvizdech u Prahy vyrábí komínové systémy, přesune příští rok v březnu do tohoto závodu část výroby ze Slovinska a zároveň začne s výrobou nových produktů.

ČTK to řekla vedoucí marketingu firmy Eva Mokošínová. S novou výrobou vznikne také několik nových pracovních míst.

Rozšíření výroby v Nehvizdech firma plánuje například v oblasti nadstřešních částí komínů. Kapacitně navýší výrobu o sto procent, a to v nerezových, tvárnicových a nekeramických produktech. "Nějaká pracovní místa vzniknou, ale nebude to velké množství, protože výroba se zautomatizuje," řekla ČTK Mokošínová.

V závodě v Nehvizdech, kde sídlí také hlavní sklad a hlavní správa, firma zaměstnává přibližně 50 lidí. Celkem ve firmě Schiedel pracuje v České republice zhruba 350 zaměstnanců v dalších třech pobočkách v Teplicích v Ústeckém kraji, v Olomouci a ve Zlivi na Českobudějovicku. Komínové systémy, které tyto závody vyrábějí, jsou určeny zejména pro střední Evropu. "Máme tady přesunutou výrobu pro celou střední Evropu a exportujeme naše výrobky do okolních zemí," dodala Mokošínová.

Schiedel patří mezi největší výrobce komínových systémů. Zaměstnává přes 1500 lidí. Na zhruba 20 trzích vytváří roční tržby kolem 200 milionů eur, což je zhruba 5,4 miliardy korun. V České republice začala firma působit v roce 1991. Tuzemská část Schiedelu minulý rok vytvořila tržby kolem 810 milionů korun. Krize ve stavebnictví a silný tlak na marže podle firmy způsobil, že se dostala do provozní ztráty zhruba 17 milionů korun. Letos firma očekává pokles tržeb zhruba o pětinu.

Nezaměstnanost ve Středočeském kraji je už dva měsíce na úrovni 6,5 procenta. V okrese Praha-východ je ale ze všech krajských okresů nejmenší, podle českého statistického úřadu byl v září i v říjnu podíl nezaměstnaných na obyvatele 3,4 procenta.

21.11.2013  ČTK

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...