1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

OHL ŽS se bude posílet na miliardové zakázce ve Slovinsku

ohl-zs logoBrno - Brněnská stavební společnost OHL ŽS rozšiřuje svoje aktivity v zemích bývalé Jugoslávie. Ve Slovinsku se bude jako lídr sdružení podílet na dvou zakázkách v celkové hodnotě 37 milionů eur včetně DPH (asi jedna miliarda korun).

Společnost to uvádí ve svém podnikovém časopisu.

OHL ŽS společně se slovinskou společností Gorenjska gradbena družba rozšíří kanalizační síť v aglomeraci města Kranj a napojí ji na novou čistírnu odpadních vod. OHL ŽS je lídrem sdružení s šedesátiprocentním podílem.

Výstavba kanalizační sítě v aglomeraci už začala. Práce na čistírně odpadních vod začnou počátkem příštího roku. Oba projekty jsou hrazeny z 85 procent z kohezního fondu Evropské unie, zbytek platí město Kranj.

OHL ŽS je aktivní i na jiných místech bývalé Jugoslávie. V poslední době získala firma dva kontrakty na výstavbu vodovodů v Prijedoru a Kozarské Dubici na severu Bosny a Hercegoviny. Má také kontrakt na protipovodňové opatření v údolí řeky Neretvy v chorvatském městě Metkoviči.

Loni firma dokončila výstavbu dálničního uzlu na severu Bosny a Hercegoviny. Aktuálně se podílí na stavbě tří dálničních mostů a tunelu na jihu země.

Pětce českého stavebního trhu OHL ŽS loni klesly tržby o zhruba 150 milionů korun na 8,845 miliardy. Tržby brněnské firmy klesají od roku 2009 pravidelně. Před třemi lety byly o necelé čtyři miliardy vyšší. Čistý zisk firmy klesl z 277 milionů korun na 79 milionů. O práci přišlo za loňský rok 190 zaměstnanců, společnost zaměstnává asi 1500 lidí.

20.11.2013  ČTK

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...