1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Ostravská firma HSF System získala titul Stavba roku 2020

HSF system logoOstrava – Stavební společnost HSF System se sídlem v Ostravě získala prestižní titul Stavba roku 2020. Jako generální dodavatel realizovala výstavbu Společenského centra v Sedlčanech. Investorem oceněného projektu byla křesťanská organizace Maranatha.

Odborná porota soutěže letos hodnotila 84 přihlášených staveb. Hlavním organizátorem soutěže je Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství.

V letošním roce proběhl již 28. ročník celorepublikové soutěžní přehlídky Stavba roku, do které se přihlásilo celkem 84 staveb. Prestižní titul Stavba roku 2020 získal také projekt „Společenské centrum Sedlčany“, který jako generální dodavatel realizovala ostravská stavební společnost HSF System. Investorem stavby byla křesťanská organizace Maranatha, jejímž zakladatelem je developer a filantrop Radim Passer. Stavbu projektovaly firmy A8000 s.r.o. a STATIKON Solutions s.r.o.

„Těší nás, že jsme se mohli podílet, ve výborně fungující spolupráci s investorem a projektanty, na takto výjimečném projektu, který letos ocenily odborné poroty i v dalších tuzemských soutěžích včetně Stavby roku Středočeského kraje, kde získalo společenské centrum v hlasování veřejnosti téměř 15 tisíc hlasů a také Cenu za realizaci veřejného prostoru, nebo Stavby Moravskoslezského kraje, kde zvítězilo u staveb realizovaných mimo kraj,“ uvádí Jan Hasík, ředitel společnosti HSF System.

Oceněnou stavbu tvoří společenské centrum s bytovými jednotkami a netradičně pojatá modlitebna. Odborná porota udělila projektu prestižní titul zejména za komplexnost celého řešení, nápaditost autora a jeho pojetí architektury, velmi dobrou znalost prostředí a interpretaci hlavního poslání a myšlenkové orientaci jeho uživatelů. Urbanistické ztvárnění místa podle hodnotitelů znamenitě řeší při malých hmotách budov dané komorní prostředí.

Hlavním organizátorem soutěže Stavba roku je Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR. Organizátoři soutěže Stavba roku chystají od prosince virtuální výstavu oceněných staveb, projekty se představí také ve všech regionech.

Společnost HSF System letos získala ocenění ze stavebních soutěží i za další realizované projekty. Hala APEX v Pohořelicích se umístila na 1. místě v soutěži Stavba Jihomoravského kraje 2019 v kategorii Průmyslové stavby a technologické stavby. Za realizaci přístavby pavilonu „E“ k základní škole v Brušperku obdržela ostravská stavební společnost čestné uznání v kategorii staveb občanské vybavenosti (novostavby) v soutěži Stavba Moravskoslezského kraje 2019.

24.11.2020

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...