1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Stavební výroba v listopadu opět vzrostla, stoupla o dvě procenta

growth chart 3
Praha - Stavební produkce v listopadu meziročně vzrostla o dvě procenta. Pozitivní vývoj tak pokračoval třetím měsícem, v říjnu stoupla výroba o 2,4 procenta, v září o 8,8 procenta.

Eurovia se necítí odpovědna za vady na mostech v Ostravě

EUROVIA logo
Praha - Společnost Eurovia se necítí odpovědna za vady a problémy s dálničními mosty u Ostravy. Odmítá je proto na vlastní náklady opravit.

Stavební firmy loni získaly veřejné zakázky za 142,4 miliardy Kč

Building in progress
Praha - Stavební firmy loni získaly od veřejné správy zakázky za 142,43 miliardy korun, což je meziročně o 28,2 procenta více. Vyplývá to z analýzy inženýrské a poradenské společnosti ÚRS Praha, kterou má ČTK k dispozici.

Cemex převzal všechny aktivity výrobce cementu Holcim v ČR

Holcim truck
Praha/Curych/Monterrey - Mexický výrobce stavebnin Cemex převzal veškeré aktivity švýcarského výrobce cementu Holcim v České republice. Oznámily to firmy. Převod je součástí širší transakce ohlášené předloni.

Skansku v ČR a na Slovensku po Ťokovi povede Roman Wieczorek

Skanska logo
Praha - Novým ředitelem stavební firmy Skanska v Česku a na Slovensku je Polák Roman Wieczorek. Ve funkci nahradil Dana Ťoka, který byl ve čtvrtek jmenován ministrem dopravy.

Ekospol bude v Praze stavět další velké komplexy se stovkami bytů

panelak 1
Praha - Developerská společnost Ekospol chce pokračovat ve výstavbě velkých komplexů se stovkami bytů.

Stavba nového průplavu v Nikaragui má začít 22. prosince

boat on suez
Managua - Stavba nového lodního průplavu v Nikaragui, který má konkurovat Panamskému průplavu, začne 22. prosince, po schválení studie proveditelnosti. Oznámil to výbor, který na stavbu dohlíží.

Rudná chce urychlit stavbu silnice, jež uleví městu

road construction 2
Rudná - Rudná u Prahy chce urychlit zahájení výstavby komunikace, která by nahradila velmi vytíženou krajskou silnici 101 procházející městem. Silnici využívají například řidiči mířící od Kladna na dálnici D5.

Developeři v Holešovicích u Vltavy postaví 341 luxusních bytů

panelak 1
Praha - Developeři Lighthouse Group a Daramis Group společně postaví v Holešovicích u Vltavy 341 luxusních bytů. První etapu plánují dokončit v prvním čtvrtletí roku 2017.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...