1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Vysoké Mýto připravuje bytovou výstavbu za pivovarem a z bývalého úřadu

panelak 1
Vysoké Mýto - Vysoké Mýto na Orlickoústecku pokračuje v přípravě výstavby první etapy bytových domů v lokalitě za bývalým pivovarem. Zvažuje tři varianty, jak by se mohly vybudovat.

Čínský developer Country Garden má rekordní ztrátu, obává se nesplácení dluhů

construction building
Peking - Jeden z největších čínských developerů, společnost Coutry Garden, vykázal za první pololetí rekordní ztrátu 6,7 miliardy dolarů (148,3 miliardy Kč). Realitní firma zároveň varovala, že by mohla mít problémy se splácením dluhů, informovala dnes BBC. Čína má druhou největší ekonomiku na světě, její zotavení po pandemii ale slábne.

Soukromníci jsou u dopravních staveb efektivnější než stát

road construction
Praha - Soukromí investoři jsou při výstavbě dopravní infrastruktury efektivnější než stát. Jde jim totiž o zisk, což stát většinou neřeší. Na dotaz ČTK to dnes sdělil dopravní expert z platformy Vize 0 Roman Budský.

Hochtiefu meziročně klesl čistý zisk na 31 mil. Kč, tržby ale vzrostly o 16 pct

hochtief1
Praha - Čistý zisk stavební firmy Hochtief CZ loni meziročně klesl o téměř polovinu na 31 milionů korun. Její tržby však meziročně vzrostly o 16 procent na 4,7 miliardy korun. Na nižším zisku společnosti se kromě jiného podepsal loňský nárůst cen materiálů, energií a jejich spotřeba.

Bytová výstavba v Olomouckém kraji v pololetí klesla o polovinu

panelak 1
Olomouc - Bytová výstavba v Olomouckém kraji v prvním pololetí letošního roku po loňském rychlém růstu výrazně klesla. Od ledna do června letos v kraji začala stavba 745 bytů, což je meziročně asi o 49 procent méně. Za celý rok 2022 se bytová výstavba v kraji naopak meziročně o třetinu zvýšila.

Vinci Construction CS zvýšila loni hrubý zisk meziročně o 16 pct na 1,4 mld. Kč

ceske koruny
Praha - Stavební skupina Vinci Construction CS loni zvýšila svůj hrubý zisk meziročně o 16 procent na 1,4 miliardy korun. Obrat společnosti se meziročně zvýšil o 6,6 procenta na 26 miliard korun. V minulém roce Vinci sloučila do jednoho koncernu společnosti Eurovia CS, SMP a Průmstav a několik dalších.

Stavební firmy začaly letos omezovat dopady na životní prostředí

Zeriav1
Praha - Stavební firmy letos aktivovaly řadu opatření, která spojily s omezením dopadů na životní prostředí a snížením uhlíkové stopy ve stavebnictví.

Firma Kámen a písek zažila nejlepší rok, pomohly jí stavby D3 a D4

construction machinery
Český Krumlov - Firma Kámen a písek, která je největším výrobcem drceného kameniva v Jihočeském kraji, prodala loni 2,86 milionu tun. Nejvíc dodávala na stavbu dálnic D3 a D4. Pro firmu to byl nejúspěšnější rok.

Stavební firmy se v období extrémních veder snaží zaměstnancům ulevit

construction workers
Praha - Stavební firmy se v období extrémních veder snaží zaměstnancům z bezpečnostních a komfortních důvodů ulevit. Vysoké teploty se totiž mohou negativně podepisovat na provedené práci i na zdraví zaměstnanců. Nejvíce ohrožení jsou dělníci pracující na přímém slunci, zvýšený počet kolabujících ale firmy oslovené ČTK nezaznamenaly.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...