1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Nedostatek kameniva na velkých dopravních stavbách na jihu Moravy zatím nehrozí

construction machinery
Brno - Nedostatek kameniva na velkých dopravních stavbách zatím podle státních firem nehrozí. Vyplývá z odpovědí státních organizací Správa železnic a Ředitelství silnic a dálnic ČR pro ČTK. Podle těchto společností ani není potřeba kamenivo vozit z příliš velké vzdálenosti.

V ČR roste zájem o nedokončené průmyslové areály, které si nájemce sám uzpůsobí

Indrustrial hall in progres
Praha - V Česku roste zájem o nedokončené průmyslové areály, které si budoucí nájemce může uzpůsobit podle vlastních potřeb. Takzvaný trend Shell & Core spočívá v tom, že developer postaví pouze vnější konstrukci a základní vnější infrastrukturu, zatímco o interiérech a vnitřním rozložení budovy následně rozhodne klient.

Spotřeba pěnového polystyrenu loni klesla o pět pct a byla nejnižší od roku 2009

Polystyren
Praha - Spotřeba pěnového polystyrenu (EPS) loni meziročně klesla o pět procent a dosáhla hodnoty 50.400 tun. Byla nejnižší od roku 2009. Stabilní spotřeba se snížila pod hodnotu 60.000 tun ročně, které se držela po více než deset let, v roce 2022.

Central Group vystaví na Žižkově 370 nových bytů za 1,5 miliardy korun

Panelak3
Praha - Největší český rezidenční developer Central Group postaví na pražském Žižkově 370 nových bytů za 1,5 miliardy korun. Výstavba bude v Parkové čtvrti na území zrušeného nákladového nádraží, kde v současnosti skupina dokončuje první etapu projektu. Central Group o tom informoval v tiskové zprávě.

Stavebnictví by mělo čekat v příštím roce oživení, vyplývá z průzkumu

steel construction
Brno - Stavebnictví by mělo v Česku v příštím roce čekat oživení, míní zástupci stavebních firem. Vyplývá to z průzkumu společnosti CEEC Research, který prezentovala zástupkyně společnosti Helena Grofová na konferenci na brněnském Stavebním veletrhu a který se dělal v prvním čtvrtletí.

Výrobci montovaných hal MONT-KOVO meziročně klesly tržby, skončil ve ztrátě

decline 1
Břest - Společnost MONT-KOVO z Břestu na Kroměřížsku utržila v hospodářském roce, který ukončila loni v březnu, za prodej výrobků a služeb přibližně 261,4 milionu korun. Meziročně to bylo asi o 32,7 milionu méně.

Slovenské stavebnictví v únoru meziročně kleslo třetí měsíc v řadě, už jen mírně

building houses Construction
Bratislava - Výkony slovenského stavebnictví po zohlednění inflace klesly v meziročním srovnání třetí měsíc v řadě, v únoru už však jen o 0,4 procenta. ČTK o tom informoval slovenský statistický úřad.

Lasselsberger dokončuje svou největší investici na jihu Čech za víc než miliardu

Lasselsberger 16
Plzeň - Největší český výrobce keramických obkládaček a dlaždic, plzeňská skupina Lasselsberger, dokončuje svoji největší investici za více než miliardu korun.

V letošním roce by navzdory lednu stavební produkce mohla oživit

construction building
Praha - Meziroční propad lednové stavební produkce o 5,9 procenta, o kterém dnes informoval Český statistický úřad (ČSÚ), je dán hlavně srovnáním s úspěšnou produkcí v lednu minulého roku. Meziměsíční mírný nárůst o procento byl pak hlavně důsledkem teplého lednového počasí.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...