1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Nikaragua oznámila přesnou trasu nového lodního kanálu

boat on suez
Managua - Nikaragujská vláda a firma HKND sídlící v Hongkongu oznámily přesnou trasu nového lodního kanálu, který má konkurovat Panamskému průplavu a velikostí ho překonat hned třikrát.

České stavebnictví bude na rozdíl od Evropy nadále klesat

Czech Flag
Praha - Stavební výroba v Česku bude na rozdíl od Evropy následující dva roky nadále klesat a zůstane nejhorší v rámci 19 sledovaných evropských zemí.

Holcim a Lafarge prodávají majetek, aby před fúzí vyhověly úřadům

Holcim truck
Paříž - Švýcarská společnost Holcim a francouzský podnik Lafarge plánují prodat část majetku, který mají v Evropě a jinde ve světě, aby získaly souhlas regulátorů s plánovanou fúzí.

Stavba bytů v Olomouckém kraji v 1.čtvrtletí klesla o čtvrtinu

panelak 1
Olomouc - Bytová výstavba v Olomouckém kraji v letošním prvním čtvrtletí po loňském mírném oživení výrazně klesla. V regionu byla zahájena stavba 188 nových bytů, což je o čtvrtinu méně než ve stejném období loňského roku.

U Jihlavy byl otevřen sjezd na 112. km D1; skoro o měsíc dřív

road construction
Jihlava - Na dálnici D1 u Jihlavy byl v předstihu zprovozněn sjezd na 112. kilometru ve směru na Brno. Kvůli opravě byl uzavřen od 3. června. Práce na kompletní výměně povrchu vozovky měly trvat ještě nejméně tři týdny.

Stavební skupina PSJ ovládla společnost ALPINE Bau CZ

psj logo
Jihlava - Skupina PSJ ovládla firmu ALPINE Bau CZ, jednu z největších tuzemských společností zaměřenou na dopravní stavby.

Skupina PSJ se podílí na stavbě ropného terminálu v Gdaňsku

oil terminal
Jihlava - Skupina PSJ se podílí na stavbě ropného terminálu v polském přístavním městě Gdaňsk.

Dálnice D3 se loni dočkala prodloužení, i tak měří jen 42 km

road construction
Praha - Loni 28. června byl zprovozněn úsek dálnice D3 mezi Táborem a Veselím nad Lužnicí. Dálnice, která v budoucnosti propojí Prahu s jižními Čechami, tak v současnosti měří 42 kilometrů.

Prologis postaví u Prahy sklady o rozloze 30000 metrů čtverečních

Indrustrial hall in progres
Praha - Developer Prologis postaví u Prahy nedaleko letiště sklady o rozloze 30.000 metrů čtverečních. Pozemek společnost koupila na konci května od Skansky. Cenu nákupu ani výši plánované investice nezveřejnila.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...