1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

V Bakově n. J. dnes začala rekonstrukce silničního průtahu městem

road construction 3
Bakov nad Jizerou - V Bakově nad Jizerou na Mladoboleslavsku začala rekonstrukce silničního průtahu městem. Investici ve výši přibližně 20 milionů korun společně zaplatí město a Středočeský kraj, část nákladů pokryje dotace z evropských fondů.

Daramis postaví v Karlíně 160 bytů, v Horních Počernicích 87 domů

panelak 2
Praha - Developer Daramis plánuje letos na podzim začít stavbu 160 bytů v Karlíně a 87 rodinných domů v Horních Počernicích.

Panamský průplav dostaví Španělé, Panama uhradí část nákladů

panama-canal
Panamá/Madrid - Dosud ohrožené dostavbě nové části Panamského průplavu již nestojí nic v cestě. Panamská vláda se dohodla na jejím pokračování s konsorciem stavebních firem vedených španělskou společností Sacyr.

Trh nových rodinných domů v USA v lednu nečekaně vzrostl

house construction1
Washington - Prodej nových rodinných domů ve Spojených státech v lednu nečekaně vzrostl a dostal se na maximum za pět a půl roku. Údaje ministerstva obchodu USA zmírňují obavy z prudkého útlumu na americkém trhu bydlení.

Stavbu tunelu Blanka schválila Praha už koncem 90. let

tunel 1
Praha - Výběr událostí kolem výstavby tunelového komplexu Blanka (policie začala vyšetřovat loňské zastavení prací):

Skončila přestavba železnice mezi Bystřicí a hranicemi Slovenska

Railway 1
Mosty u Jablunkova - Po více než šesti letech skončila modernizace železničního koridoru mezi Bystřicí na Frýdecko-Místecku a státní hranicí se Slovenskem. Přestavba devatenáctikilometrového úseku stála více než 5,7 miliardy korun.

V Kutné Hoře chystají výstavbu kruhového objezdu na Karlově

kruhovy objazd
Kutná Hora - V Kutné Hoře chystají po několika odkladech výstavbu kruhového objezdu ve čtvrti Karlov, která by vyřešila složitou dopravní situaci v této části města. Na investici zhruba 14 milionů korun se podílejí kraj i město.

Metrostav posiluje v zahraničí. Chce stavět tunely v Rusku a Norsku

metrostav logo
Lídr mezi českými stavebními firmami, Metrostav chce posílit své aktivity v Rusku a Norsku. Zřídil tam nové pobočky a hledá vhodné projekty. Zaměří se hlavně na stavbu tunelů a železobetonové konstrukce, řekl mluvčí společnosti František Polák.

Miliardový projekt OHL ŽS v Rusku v nejbližší době nezačne

ohl-zs logo
Brno - Stavba železnic na Uralu pod vedením brněnské OHL ŽS za desítky miliard korun v nejbližší době nezačne. Projekt stále nemá ruské státní garance. Vyplývá to z vyjádření OHL ŽS pro ČTK.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...