1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Trh nových rodinných domů v USA v lednu nečekaně vzrostl

house construction1
Washington - Prodej nových rodinných domů ve Spojených státech v lednu nečekaně vzrostl a dostal se na maximum za pět a půl roku. Údaje ministerstva obchodu USA zmírňují obavy z prudkého útlumu na americkém trhu bydlení.

Stavbu tunelu Blanka schválila Praha už koncem 90. let

tunel 1
Praha - Výběr událostí kolem výstavby tunelového komplexu Blanka (policie začala vyšetřovat loňské zastavení prací):

Skončila přestavba železnice mezi Bystřicí a hranicemi Slovenska

Railway 1
Mosty u Jablunkova - Po více než šesti letech skončila modernizace železničního koridoru mezi Bystřicí na Frýdecko-Místecku a státní hranicí se Slovenskem. Přestavba devatenáctikilometrového úseku stála více než 5,7 miliardy korun.

V Kutné Hoře chystají výstavbu kruhového objezdu na Karlově

kruhovy objazd
Kutná Hora - V Kutné Hoře chystají po několika odkladech výstavbu kruhového objezdu ve čtvrti Karlov, která by vyřešila složitou dopravní situaci v této části města. Na investici zhruba 14 milionů korun se podílejí kraj i město.

Metrostav posiluje v zahraničí. Chce stavět tunely v Rusku a Norsku

metrostav logo
Lídr mezi českými stavebními firmami, Metrostav chce posílit své aktivity v Rusku a Norsku. Zřídil tam nové pobočky a hledá vhodné projekty. Zaměří se hlavně na stavbu tunelů a železobetonové konstrukce, řekl mluvčí společnosti František Polák.

Miliardový projekt OHL ŽS v Rusku v nejbližší době nezačne

ohl-zs logo
Brno - Stavba železnic na Uralu pod vedením brněnské OHL ŽS za desítky miliard korun v nejbližší době nezačne. Projekt stále nemá ruské státní garance. Vyplývá to z vyjádření OHL ŽS pro ČTK.

Skanska se propadla do ztráty

Skanska logo
Praha - Stavební společnost Skanska se loni kvůli odpisu aktiv propadla do ztráty 888 milionů korun, o rok dříve měla zisk po zdanění 357 milionů korun.

Stavební výroba loni klesla o 8,3 pct, v prosinci však stoupla

Building in progress
Praha - České stavebnictví má za sebou další velmi špatný rok. Stavební produkce loni klesla meziročně o dalších 8,3 procenta, přičemž v roce 2012 pokles činil 7,6 procenta. Informoval o tom Český statistický úřad.

Rozšíření Panamského průplavu se kvůli sporu o finance zastavilo

panama-canal
Panamá - Práce na rozšíření Panamského průplavu byly kvůli sporům o finance zastaveny. Konsorcium stavebních firem po vládě v Panamě požadovalo, aby zaplatila dodatečné náklady přesahující 1,6 miliardy dolarů (více než 32 miliard Kč).

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...