1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Pražská firma chce v holešovské zóně stavět závod na výrobu krmiv

Building in progress
Holešov - Pražská firma Jet Company chce v průmyslové zóně v Holešově postavit závod na výrobu krmných bílkovin za 157 milionů Kč.

Ve Žďáru n. S. byla otevřena nová silnice s mostem přes Sázavu

dialnicny most
Žďár nad Sázavou - Ve Žďáru nad Sázavou motoristům začíná sloužit nová silnice s mostem přes řeku Sázavu. Dovede je z hlavního tahu v Dolní ulici do rozrůstajícího se sídliště Klafar, čímž odlehčí přetíženou křižovatku pod náměstím.

Jihlava chystá zlepšení historického centra i největšího sídliště

square workers
Jihlava - V Jihlavě se příští rok zlepší vzhled části území v městské památkové rezervaci. Dělníci se postarají o opravy části hradebního parkánu, včetně kaple u kostela svatého Jakuba a schodiště do parku Heulos.

Slovenské stavební firmy čekají v příštím roce oživení

slovakia-flag
Bratislava - Slovenské stavebnictví čeká v příštím roce poprvé po pěti letech propadu oživení. Odvětí by měly pomoci státní zakázky v oblasti dopravní infrastruktury.

Skupina Orco kvůli odpisům výrazně prohloubila ztrátu

orco group logo
Praha - Developerská společnost Orco Property Group prohloubila provozní ztrátu za devět měsíců roku na zhruba 106 milionů eur (2,9 miliardy Kč). Proti loňsku to je skoro devítinásobek. Firma to oznámila na svém webu.

Evropské stavebnictví je letos na svém dně, české bude klesat

construction-machinery
Praha - Evropské stavebnictví letos dosáhlo svého dna, od příštího roku by měla stavební produkce opět velmi pomalým tempem růst.

Provozní zisk Strabagu ve čtvrtletí klesl víc, než se čekalo

strabag logo2
Vídeň - Rakouské stavební společnosti Strabag klesl provozní zisk ve třetím čtvrtletí o čtyři procenta, což je více, než se čekalo. Na odhady nedosáhl ani objem výkonu, který se v minulém kvartálu snížil podesáté v řadě.

Japonská firma plánuje obří solární elektrárnu na Měsíci

Solar panels1
Tokio - Obří prstenec ze solárních panelů plánuje vybudovat na Měsíci japonská stavební firma.

Beton Brož z Otnic loni zvýšil tržby o 12 pct na 422 mil. Kč

betonova dlazba
Otnice - Výrobce stavebnin Beton Brož z Otnic na Brněnsku loni zvýšil tržby za prodej vlastních výrobků a služeb o 12 procent na 422,3 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti založené ve Sbírce listin.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...