1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Plzeň dokončila stavbu kanalizace a vodovodu v Koterově za více než 250 mil.

water energy
Plzeň  - Plzeň dokončila stavbu kanalizace a vodovodu v okrajové městské části Koterov za 254 milionů korun s DPH. Koterov, kde žije přes 2300 obyvatel, dosud splaškovou kanalizaci neměl a o stavbu usiloval 20 let. Dešťová voda byla svedená do Úslavy.

Výstavba bytů v hradeckém kraji stoupla o 7 pct, je nejvyšší od roku 2009

panelak 2
Hradec Králové - Výstavba bytů v Královéhradeckém kraji v letošním prvním pololetí meziročně vzrostla o sedm procent a byla nejvyšší od roku 2009. Investoři za letošní leden až červen zahájili stavbu 940 bytů, zatímco loni ve stejném období rozestavěli 878 bytů.

ČR Beton Bohemia platí za cement meziročně až o 40 pct víc, nově dodává na D3

betonaren
Český Krumlov - Firma ČR Beton Bohemia platí za cement, který na trhu chybí, meziročně o 30 až 40 procent víc. Vyšší náklady se jí daří na zákazníky přenášet jen částečně. Za první pololetí měla společnost obrat 75 milionů. Investovala deset milionů, předělala betonárku ve Strakonicích.

Ve Veselí nad Moravou postvíme další dva polyfunkční domy

steel construction
Zvítězili jsme ve veřejné zakázce na výstavbu dvou dalších objektů Rezidence Nová tržnice ve Veselí nad Moravou.

Stavební materiály začínají poslední měsíc zlevňovat

Cement
Nepomuk - Stavební materiály po dvou letech razantního zdražování začínají poslední měsíc zlevňovat. To je dobrá zpráva pro stavebníky, řekl ČTK Josef Skala, ředitel a majitel firmy Silnice Nepomuk, která se orientuje na silniční, inženýrské i pozemní stavby. Očekává také, že příští rok začnou klesat ceny nemovitostí, až o 15 procent.

Kyjov opravuje tři ulice za 15 milionů, hotovo má být do konce srpna

construction machinery
Brno - Kyjov na Hodonínsku opravuje tři ulice za 15 milionů korun. Týká se to Svatoborské, která spojuje náměstí se silnicí první třídy vedoucí z Brna. Dalšími rekonstruovanými ulicemi jsou ulice Svatopluka Čecha a Urbanova.

Oprava vlakového nádraží v Č. Budějovicích se prodraží o víc než pětinu

train2
České Budějovice - Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích se prodraží o víc než 20 procent z původní ceny, která byla 689 milionů korun bez daně. Příčinou jsou vícepráce, s nimiž projekt nepočítal. Na dotaz ČTK to řekl generální ředitel Správy železnic (SŽ) Jiří Svoboda.

Žamberk otevírá zmodernizovaný akvapark, investice činí 35 mil. Kč

Aquapark 1
Žamberk - Žamberk na Orlickoústecku zahajuje letní sezonu ve zmodernizovaném akvaparku. Za investici město dalo 35 milionů korun. Bazény mají nerezovou vanu, atrakce jsou nové.

Praha 3 zahájila rekonstrukci panelových domů na Olšanském náměstí

Panelak3
Praha - Radnice Prahy 3 zahájila rekonstrukci panelových domů v Táboritské ulici u Olšanského náměstí. Mluvčí městské části David Šebek dnes ČTK sdělil, že práce vyjdou na 266 milionů korun a potrvají do druhé poloviny příštího roku. Praha 3 postupně rekonstruuje panelové domy určené k privatizaci.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

 

Nenechte si ujít...