1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

V Londýně vyrostou desítky mrakodrapů o více než 40 patrech

Office Building
Londýn - Panorama Londýna se v blízké budoucnosti zásadně promění. Chystá se výstavba 236 věžových domů, z nichž desítky budou mít kolem 50 podlaží.

Dostavba dálnice D8 se zřejmě protáhne o rok do 2016

road construction 2
Litochovice - Úsek dálnice D8, který vede Českým středohořím, bude zřejmě dostaven až v roce 2016. ČTK to řekl vedoucí stavby František Zuckerstein.

Spotřeba pěnového polystyrenu loni vzrostla o 8,2 procenta

Polystyren
Praha - Spotřeba pěnového polystyrenu (EPS), který se používá převážně jako izolační materiál při zateplování domů, loni v ČR meziročně vzrostla o 8,2 procenta na 61.050 tun po desetiprocentním poklesu v předchozím roce.

Vláda posvětila vypsání tendrů na výstavbu 50 km dálnic a silnic

Hands Shaking
Praha  - Vláda ve středu večer schválila vypsání tendrů na stavbu téměř 50 kilometrů nových dálnic a silnic první třídy. Novinářům to řekl premiér Bohuslav Sobotkla (ČSSD).

Kvalita staveb výrazně klesá, přiznávají stavební firmy

construction building
Praha - Kvalita stavebních prací i nadále klesá. Většina stavebních společností (60 procent) působících na českém trhu totiž přiznává, že staví na takzvané "hranici bezpečné ceny".

SŽDC zmodernizuje trať z Chebu do Německa za 445 mil. korun

Railway 1
Praha - Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zmodernizuje trať z Chebu do německého Schirndingu.

V Bakově n. J. dnes začala rekonstrukce silničního průtahu městem

road construction 3
Bakov nad Jizerou - V Bakově nad Jizerou na Mladoboleslavsku začala rekonstrukce silničního průtahu městem. Investici ve výši přibližně 20 milionů korun společně zaplatí město a Středočeský kraj, část nákladů pokryje dotace z evropských fondů.

Daramis postaví v Karlíně 160 bytů, v Horních Počernicích 87 domů

panelak 2
Praha - Developer Daramis plánuje letos na podzim začít stavbu 160 bytů v Karlíně a 87 rodinných domů v Horních Počernicích.

Panamský průplav dostaví Španělé, Panama uhradí část nákladů

panama-canal
Panamá/Madrid - Dosud ohrožené dostavbě nové části Panamského průplavu již nestojí nic v cestě. Panamská vláda se dohodla na jejím pokračování s konsorciem stavebních firem vedených španělskou společností Sacyr.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...