1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Stavba nového úseku D1 na východním Slovensku zahájena

road construction
Slovenský ministr dopravy, výstavby a regionálního rozvoje Arpád Érsek, generální ředitel Národní dálniční společnosti Juraj Valent a statutární ředitel Skanska Česká republika a Slovensko Michal Jurka otevřeli stavbu nového úseku dálnice D1.

Metrostav získal zakázku v Bělorusku za téměř 200 milionů korun

metrostav logo
Společnost Metrostav podepsala v běloruském Brestu kontrakt na výstavbu čistírny odpadních vod za sedm milionů eur, tedy téměř za 200 milionů korun. Metrostavu se v Bělorusku daří již delší dobu.

Objem zadaných veřejných zakázek ve stavebnictví klesl o 34 procent

construction building
Praha - Veřejní investoři v ČR zadali letos do konce října stavebním firmám 3965 zakázek za 74,5 miliardy korun. Jejich hodnota meziročně klesla o 34,2 procenta, počet se snížil o 26,9 procenta.

Stavební firmy v Praze přes krizi v oboru nepropouštějí

construction workers
Praha - Přes krizi v oboru stavební firmy v hlavním městě nepropouštějí zaměstnance. Na stejné úrovni zůstává i počet zaměstnaných cizinců, mezi nimiž převažují Slováci. Vyplývá to z vyjádření firem.

Objem zadaných veřejných zakázek ve stavebnictví klesl o téměř 40 procent

construction workers
Veřejní investoři v Česku letos do konce září zadali stavebním firmám 3532 zakázek za 66,2 miliardy korun. Jejich hodnota meziročně klesla o 38,7 procenta, počet se pak snížil o 27,2 procenta.

Skupina Metrostav se rozšířila o Údržbu silnic

metrostav logo
Odprodejem většinového podílu se do Skupiny Metrostav zařadila nová firma – Údržba silnic s. r. o. Sídlí v Sedlčanech a věnuje se opravám a údržbám komunikací kolem měst Sedlčany, Votice a  Sedlec-Prčice.

Nové personální změny v OHL ŽS

ohl-zs logo
Brno, 6. září 2016 – Dne 1. září 2016 došlo k několika personálním změnám ve společnosti OHL ŽS, a.s., která patří do velké mezinárodní stavební skupiny OHL.

Novým prezidentem Skanska Česká republika a Slovensko se stal Michal Jurka

Skanska logo
S účinností od 8. září se Michal Jurka ujal funkce Prezidenta obchodní jednotky Skanska Česká Republika a Slovensko.

Nejdelší železniční tunel v Česku otevřel „dveře“, lidé poprvé mohli projít skrz

metrostav logo
Železniční tunel, který vzniká mezi Ejpovicemi a Plzní, se otevřel veřejnosti. Po dokončení převezme titul nejdelšího železničního tunelu v Česku, od toho ale stavbu dělí ještě dva roky. Proražený je zatím jeden ze dvou tubusů.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...