1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Skanska postaví prodloužení dálnice D1 na východním Slovensku za 5,3 miliardy korun

Skanska logo
Skanska Česká republika a Slovensko podepsala smlouvu s NDS a.s. (Národná diaľničná spoločnosť) na vybudování prodloužení dálnice D1 na východním Slovensku.

Evropské investice do stavebnictví v roce 2015 mírně vzrostly

house worker
Celkové investice do stavebnictví v EU se v loňském roce vyšplhaly na 1 434 bilionů eur, což je o 5 % více než v roce 2014. Mezi tři největší stavební trhy v Evropě patří Německo, Francie a Velká Británie.

Železniční most je po čtyřech měsících práce na svém místě

metrostav logo
Jindřichov – Jedenáct metrů šířka, 69 metrů délka a hmotnost 610 tun. To jsou parametry ocelové konstrukce železničního mostu nad Ohří v Jindřichově u Chebu. Výstavba nového mostu přišla na 93,3 milionu korun.

Zadaných veřejných zakázek ve stavebnictví ubylo o třetinu

Building in progress
Veřejní investoři zadali v prvním pololetí stavebním firmám 2012 zakázek za 38,5 miliardy korun. Jejich hodnota meziročně klesla o 35,1 procenta, počet se snížil o 29,4 procenta. Vyplývá to z dat inženýrské společnosti ÚRS Praha.

Češi postavili čtyři mosty přes Vassbotn v Norsku

Skanska logo
Čeští mostaři ze společnosti Skanska dokončili stavbu části železničního koridoru mezi městy Larvik a Porsgrunn v Norsku vedoucí i přes přísně chráněné jezero Vassbotn.

Hlasatel prosperity hlásá problém

Building in progress
Stavebnictví, které vždy s předstihem oznamovalo nástup hospodářské prosperity (ale i krize), se na přelomu minulého a tohoto roku dostalo do útlumu. Začaly se naplňovat obavy stavařů a realitních odborníků, že nebude co stavět.

Modernizace tratě u Tábora, díky které získaly jižní Čechy první železniční tunel, byla dokončena

ohl-zs logo
Chotoviny – Správa železniční dopravní cesty slavnostně ukončila modernizaci 12 kilometrů tratě mezi Táborem a Sudoměřicemi u Tábora, která probíhala od roku 2013.

Štít razící tunel u Plzně se vynořil ze země

metrostav logo
Vyrazit pod zemí 4100 metrů dlouhý železniční tunel mezi Kyšicemi a Plzní trvalo štítu Viktorie 500 dnů.

ROCKWOOL investoval 60 miliónov do zníženie emisií

Rocksonic Super1
Bratislava – Výrobca tepelnoizolačných a protipožiarnych izolácií z kamennej vlny ROCKWOOL, investoval  približne 2,2 mil. EUR (60 mil. CZK) do zníženia emisií oxidov síry a plynných zložiek splodín.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...