1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

České stavebnictví v únoru zpomalilo meziročně o více než čtyři procenta

building houses Construction
Praha - Stavební výroba v Česku v únoru klesla meziročně o 4,3 procenta. Meziměsíčně byla nižší o 3,7 procenta, informoval Český statistický úřad (ČSÚ). K poklesu podle statistiků přispělo nepříznivé počasí a vysoká srovnávací základna. Počet bytů, které stavebníci začali budovat, klesl v porovnání s loňským únorem o téměř pět procent.

Valašské Klobouky začnou druhou etapu obnovy sídliště v Luční ulici

Building in progress
Valašské Klobouky - Valašské Klobouky na Zlínsku začnou po velikonočních svátcích druhou etapu obnovy sídliště v Luční ulici. Pracovat se bude v lokalitě při příjezdu do zastavěné části sídliště, konkrétně v místě křižovatky ke sběrnému dvoru, podél spodních bytových domů a ve dvou vnitroblocích v horní řadě zástavby.

Výstavba přeložky silnice Běloves - Velké Poříčí by mohla začít v roce 2024

road construction 3
Náchod - Výstavba přeložky silnice II/303 Běloves – Velké Poříčí na Náchodsku za odhadovaných 550 až 600 milionů korun by mohla začít v první polovině roku 2024 a hotovo by mělo být do konce roku 2026.

Developerská společnost CTP koupila průmyslový areál v Ostravě-Hrušově

Logistic Park1
Ostrava - Developerská společnost CTP, která se specializuje na průmyslové a logistické nemovitosti, koupila od společnosti Bluehouse Capital průmyslový areál v Ostravě-Hrušově.

Plzeň letos postaví další úseky cyklostezek i lávky, má na to 61 milionů Kč

road 1
Plzeň - Stavbu nových úseků páteřních cyklostezek podél řek, takzvaných greenways, propojení nenavazujících úseků či projektování dalších stezek a lávek letos plánuje Plzeň v centru města i v jeho okrajových částech. Původní rozpočet na cyklistické projekty a stavby magistrát zvýšil z 48 na 61 milionů korun.

Stavební výroba loni v Olomouckém kraji vzrostla o čtvrtinu na 7,9 mld.Kč

growth chart 3
Olomouc - Základní stavební výroba v Olomouckém kraji loni díky vyšší intenzitě pozemního stavitelství meziročně vzrostla zhruba o čtvrtinu na 7,863 miliardy korun. ČTK dnes informaci získala z údajů Českého statistického úřadu. V roce 2021 stavebnictví v kraji vykázalo pokles o 5,1 procenta na 6,363 miliardy korun.

Na jih od Brna se má otevřít další lom na štěrkopísek, těžba má trvat deset let

Macarthur Coal
Vranovice - V nivě řeky Svratky na jih od Brna by se měl otevřít další z mnoha lomů na štěrkopísek. O povolení usiluje v katastru Vranovic severozápadně od obce majitel pozemků, společnost Agro Klimus. Jde o pozemek o rozloze 24 hektarů, přičemž těžit se má na 17 hektarech, zbytek bude tvořit zázemí lomu.

Výrobce stavebnin Profibaustoffe vybuduje v Brně nové prostory za 140 milionů

Polystyren
Brno - Výrobce stavebních surovin Profibaustoffe CZ postaví ve svém brněnském sídle ve Vídeňské ulici nové prostory za 140 milionů korun. Multifunkční centrum, které vyroste na 1200 čtverečních metrech do začátku příštího roku, bude kromě skladových prostor sloužit také k vývoji a testování speciálních stavebních materiálů a postupů.

Výstavba bytů na Slovensku loni klesla, byla ale vyšší než před covidem-19

baumit logo22
Bratislava - Výstavba bytů na Slovensku loni mírně klesla, ve srovnání s obdobím před vypuknutím epidemie nemoci covid-19 byla naopak vyšší. Informoval o tom slovenský statistický úřad. Realitní trh v zemi v uplynulých měsících ochladl.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...