1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Finská YIT začala v Praze 12 stavět 122 bytů za více než 650 milionů korun

YIT logo23
Praha - Finská developerská skupina YIT začala v Praze 12 stavět 122 bytů za více než 650 milionů korun. Projekt s názvem Sija Kamýk by měl být hotov koncem roku 2025 a lidé by se mohli nastěhovat na jaře 2026. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě, kterou má ČTK k dispozici.

Stavební výroba ve Zlínském kraji loni do září vzrostla na 5,24 mld. Kč

construction machinery
Zlín - Základní stavební výroba ve Zlínském kraji loni od ledna do září meziročně vzrostla o 9,4 procenta na 5,242 miliardy korun. Ve srovnání s ostatními kraji byla čtvrtá nejnižší, vyplývá z údajů Českého statistického úřadu.

České stavebnictví dál klesá, v listopadu meziročně o 6,5 procenta

construction building
Praha - Stavební výroba v Česku zrychlila meziroční pokles. Loni v listopadu se snížila o 6,5 procenta, v říjnu klesla o 0,9 procenta. Pokles produkce zčásti ovlivnilo počasí bohaté na srážky, uvedl Český statistický úřad (ČSÚ).

Stavební firma VW WACHAL meziročně navýšila tržby, skončila však ve ztrátě

Building in progress
Kroměříž - Stavební společnost VW WACHAL z Kroměříže loni utržila z prodeje výrobků, služeb a zboží téměř 1,014 miliardy korun, meziročně zhruba o 405,4 milionu korun více. Zatímco v roce 2021 zaznamenala zisk asi 8,4 milionu korun, za loňský rok skončila ve ztrátě přibližně 11,2 milionu korun.

Firmě Swietelsky Rail klesl čistý zisk o 40 pct na 71 milionů Kč

decline 1
České Budějovice - Firmě Swietelsky Rail klesl v hospodářském roce duben 2022 až březen 2023 zisk po zdanění téměř o 41 procent na 71,3 milionu Kč. Tržby klesly o necelá čtyři procenta na 2,42 miliardy Kč. Firma počítala původně s obratem 2,7 miliardy.

Úřad Ústeckého kraje vydal souhlas ke stavbě nové silnice na Děčínsku

road construction 3
Ústí nad Labem - Krajský úřad Ústeckého kraje vydal souhlasné stanovisko ke stavbě tzv. Manušické spojky. Nová silnice propojí Děčín s Benešovem nad Ploučnicí a Manušicemi na Českolipsku. Komunikace bude fungovat jako přeložka silnice I/13. Celková délka stavby je zhruba 20,5 kilometru, navrženy jsou dvě varianty trasy.

Plzeň postaví za stovky milionů bytový dům na náměstí Emila Škody poblíž centra

Panelak3
Plzeň - Plzeň postaví za několik set milionů korun nový dům se 68 byty na náměstí Emila Škody poblíž centra. Má hotovou studii a teď zadá projekt, který by měl být hotový do roku a půl. Stavbu zaplatí ze svého. Město plánuje, žesi vezme výhodný úvěr, jehož splátky chce hradit z nájmů bytů 2+kk a 3+kk.

Stavebnictví se mění, důležité je obor zatraktivnit pro mladé

house worker
Praha - Stavebnictví momentálně zažívá zásadní proměny. Musí reagovat na technologický vývoj, ale také na demografické a klimatické změny. Pro obor je třeba se vypořádávat s mnohými překážkami jako je nepříznivá makroekonomická situace, nedostatek pracovních sil či komplikovaná legislativa.

Výrobce panelů Kingspan Hradec Králové měl loni rekordní tržby i zisk

growth chart 1
Hradec Králové - Královéhradecký výrobce stavebních izolačních panelů Kingspan loni zvýšil tržby o 18 procent na rekordních 4,58 miliardy korun z předloňských 3,88 miliardy korun. Zisk podnik loni zdvojnásobil na dosud nejvyšších 274 milionů korun ze 135 milionů korun v roce 2021.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...