1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Firma Kámen a písek zažila nejlepší rok, pomohly jí stavby D3 a D4

construction machinery
Český Krumlov - Firma Kámen a písek, která je největším výrobcem drceného kameniva v Jihočeském kraji, prodala loni 2,86 milionu tun. Nejvíc dodávala na stavbu dálnic D3 a D4. Pro firmu to byl nejúspěšnější rok.

Stavební firmy se v období extrémních veder snaží zaměstnancům ulevit

construction workers
Praha - Stavební firmy se v období extrémních veder snaží zaměstnancům z bezpečnostních a komfortních důvodů ulevit. Vysoké teploty se totiž mohou negativně podepisovat na provedené práci i na zdraví zaměstnanců. Nejvíce ohrožení jsou dělníci pracující na přímém slunci, zvýšený počet kolabujících ale firmy oslovené ČTK nezaznamenaly.

Čistý zisk společnosti Baumit minulý rok činil 116 mil. korun, tržby stouply

baumit logo22
Praha - Čistý zisk výrobce stavebnin Baumit se loni meziročně zvýšil o 4,3 procenta na 116 milionů korun. Celkové tržby společnosti meziročně vzrostly o 15 procent na 1,9 miliardy korun.

Stavební firmy letos očekávají pokles českého stavebnictví o dvě procenta

steel construction
Praha - Stavební firmy letos očekávají pokles českého stavebnictví o dvě procenta. V roce 2024 pak předpokládají stagnaci stavebního trhu s mírným poklesem o 0,8 procenta. Sdělili to zástupci společností a ministři na dnešním setkání na Pražském hradě.

Výstavba bytů v hradeckém kraji vzrostla o 78 pct, přibyly hlavně bytové domy

Panelak3
Hradec Králové - Výstavba bytů v Královéhradeckém kraji v letošním prvním čtvrtletí meziročně vzrostla o 78 procent. Investoři za letošní leden až březen zahájili stavbu 539 bytů, zatímco loni ve stejném období rozestavěli 302 bytů. Výrazně vzrostla výstavba bytových domů. Výsledky bytové výstavby dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Stavebnictví brzdí podle analytiků drahé úvěry, výhled je dál nepříznivý

construction building
Praha - Komplikované financování a pomalé povolování staveb je podle analytiků jedním z faktorů, který stojí za únorovým propadem stavební výroby v Česku.

Spotřeba pěnového polystyrenu v Česku loni klesla o skoro 15 procent

Polystyren
Praha - Spotřeba pěnového polystyrenu (EPS) v Česku po rekordním roku 2021 loni meziročně klesla o 14,5 procenta na 53.000 tun. Podle údajů Sdružení EPS ČR, které má ČTK k dispozici, přišel propad především ve druhé části roku.

České stavebnictví v únoru zpomalilo meziročně o více než čtyři procenta

building houses Construction
Praha - Stavební výroba v Česku v únoru klesla meziročně o 4,3 procenta. Meziměsíčně byla nižší o 3,7 procenta, informoval Český statistický úřad (ČSÚ). K poklesu podle statistiků přispělo nepříznivé počasí a vysoká srovnávací základna. Počet bytů, které stavebníci začali budovat, klesl v porovnání s loňským únorem o téměř pět procent.

Valašské Klobouky začnou druhou etapu obnovy sídliště v Luční ulici

Building in progress
Valašské Klobouky - Valašské Klobouky na Zlínsku začnou po velikonočních svátcích druhou etapu obnovy sídliště v Luční ulici. Pracovat se bude v lokalitě při příjezdu do zastavěné části sídliště, konkrétně v místě křižovatky ke sběrnému dvoru, podél spodních bytových domů a ve dvou vnitroblocích v horní řadě zástavby.

PŘEDPLAŤTE SI

220x600 CZA

Nenechte si ujít...