1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

D3 mezi Bošilcem a Ševětínem postaví MTS, Swietelsky a Doprastav

dialnicny most
Praha - Dálnici D3 mezi Bošilcem a Ševětínem postaví sdružení firem MTS, Swietelsky a Doprastav. Proti výběru tohoto sdružení, které nabídlo nejnižší cenu, necelých 1,25 miliardy korun, se žádný z neúspěšných uchazečů neodvolal.

Příliv uprchlíků zvýšil v Česku výrobu obytných kontejnerů

modular construction
Jeseník/Vizovice - Příliv uprchlíků do Evropy přinesl více zakázek českým výrobcům obytných kontejnerů.

Výrobci Ytongu loni stouply tržby o 17 pct na více než miliardu

Ytong tehla
Hrušovany u Brna - Společnosti Xella CZ z Hrušovan u Brna, která vyrábí tvárnice Ytong, loni stouply tržby o 17 procent na 1,093 miliardy korun. Důvodem bylo mírné oživení trhu a posílení exportu.

Ministerstvo chce zahájit první PPP projekt na R4 do konce roku

dialnicny most
Praha - Ministerstvo dopravy chce první z plánovaných projektů se zapojením soukromého kapitálu (PPP) spustit ještě letos.

Stavební firma PSJ přestaví pokoje pro vědce CERN ve Švýcarsku

psj logo
Jihlava - Stavební společnost PSJ do konce června přestaví 72 pokojů pro vědce působící v centru Evropské organizace pro jaderný výzkum, známé pod zkratkou CERN, nedaleko Ženevy.

O osudu milovického výzkumného parku se rozhodne do půlky dubna

Building in progress
Milovice - Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) do poloviny dubna rozhodne, zda bude ukončena výstavba vědecko-technického parku v Milovicích, nebo jestli bude prodloužen termín dokončení prací.

Stavebnictví v ČR v únoru opět rostlo, produkce stoupla o 6 pct

building houses Construction
Praha - České stavebnictví v únoru meziročně vzrostlo o šest procent a navázalo tak na lednový pozitivní vývoj. Podle zveřejněných informací Českého statistického úřadu (ČSÚ) se dařilo pozemnímu i inženýrskému stavitelství.

Na Příbramsku začala výstavba nového úseku silnice R4

dialnicny most
Skalka - Na Příbramsku začala výstavba nového úseku strakonické rychlostní silnice R4 od Skalky s křižovatkou se silnicí II/118. Zhruba pětikilometrový úsek vybuduje za 417 milionů korun bez DPH společnost Skanska.

Slovenští stavbaři očekávají letos první růst sektoru od krize

construction workers
Bratislava - Slovenské stavební firmy očekávají, že výkony odvětví letos porostou poprvé od roku 2008. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky ČTK poskytla poradenská společnost CEEC Research.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...