1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Skanska loni zvýšila tržby o 18 procent na 14,6 miliardy korun

Skanska logo
Praha - Stavební společnost Skanska loni v Česku a na Slovensku po letech propadu zvýšila tržby o 18 procent na 14,6 miliardy korun.

Ridera Stavební zvítězila v tendru na modernizaci části uzlu Brno

Railway 1
Praha - Půlmiliardovou zakázku na modernizaci železniční trati mezi brněnskými Maloměřicemi a Židenicemi získala společnost Ridera Stavební. Vyplývá to z informací uveřejněných ve Věstníku veřejných zakázek.

Na Vysočině loni vzniklo 1075 bytů, nejméně za posledních 15 let

panelak 2
Jihlava - Stavbaři na Vysočině loni dokončili 1075 nových bytů, což je nejméně za posledních 15 let. Meziročně se podle údajů Českého statistického úřadu počet dokončených bytů na území kraje v uplynulém roce snížil o deset procent.

Některé domy nebudou muset mít energetický štítek

Polystyren
Praha - Vlastníci bytových domů, administrativních budov, stavebníci a společenství vlastníků budou muset nechat zpracovat pro tyto stavby tzv. energetický štítek pouze v případě prodeje nebo pronájmu.

O stavbu dálnice mezi Přerovem a Lipníkem má zájem 12 firem

road construction
Praha - Na stavbě jednoho z posledních chybějících úseků dálnice D1 z Přerova do Lipníka nad Bečvou může stát výrazně ušetřit.

Čtvrtletní zisk Skansky stoupl díky vzestupu zakázek o 40 procent

Skanska logo
Stockholm - Zisk největší skandinávské stavební společnosti Skanska vzrostl ve čtvrtém čtvrtletí o 40 procent a překonal odhady. Prudce rostly nové zakázky, zejména ve Spojených státech, které jsou největším trhem společnosti.

Na jižní Moravě se letos zahájí stavba obchvatu Znojma a Lechovic

geodezia meranie
Brno - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) letos na jižní Moravě zahájí dvě dlouho diskutované stavby. Po mnoha letech se začne stavět obchvat Znojma.

Stavební výroba v listopadu opět vzrostla, stoupla o dvě procenta

growth chart 3
Praha - Stavební produkce v listopadu meziročně vzrostla o dvě procenta. Pozitivní vývoj tak pokračoval třetím měsícem, v říjnu stoupla výroba o 2,4 procenta, v září o 8,8 procenta.

Eurovia se necítí odpovědna za vady na mostech v Ostravě

EUROVIA logo
Praha - Společnost Eurovia se necítí odpovědna za vady a problémy s dálničními mosty u Ostravy. Odmítá je proto na vlastní náklady opravit.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...