1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Stavebnictví má růst pomaleji

house worker
České stavebnictví v příštím roce vzroste o 4,5 procenta. Ředitelé velkých stavebních firem mírní optimismus, když v předchozím odhadu počítali s růstem o 5,8 procenta.

Pod Letnou se díky Blance otevřou podzemní garáže pro stovky aut

metrostav logo
Na jaře příštího roku se pod Letenskou plání a nedaleko Prašného mostu otevře dvojice velkokapacitních podzemních garáží, které vznikly v souvislosti s budováním tunelu Blanka.

Řeku Dunaj v Bratislavě překlenula ocelová konstrukce

EUROVIA logo
Unikátní technicky velmi náročnou akci zažila Bratislava na Slovensku. V rámci rekonstrukce Starého mostu probíhal v termínu od čtvrtka 27. srpna do pátku 28. srpna výsuv ocelové konstrukce v délce téměř 80 metrů.

D3 mezi Bošilcem a Ševětínem postaví MTS, Swietelsky a Doprastav

dialnicny most
Praha - Dálnici D3 mezi Bošilcem a Ševětínem postaví sdružení firem MTS, Swietelsky a Doprastav. Proti výběru tohoto sdružení, které nabídlo nejnižší cenu, necelých 1,25 miliardy korun, se žádný z neúspěšných uchazečů neodvolal.

Příliv uprchlíků zvýšil v Česku výrobu obytných kontejnerů

modular construction
Jeseník/Vizovice - Příliv uprchlíků do Evropy přinesl více zakázek českým výrobcům obytných kontejnerů.

Výrobci Ytongu loni stouply tržby o 17 pct na více než miliardu

Ytong tehla
Hrušovany u Brna - Společnosti Xella CZ z Hrušovan u Brna, která vyrábí tvárnice Ytong, loni stouply tržby o 17 procent na 1,093 miliardy korun. Důvodem bylo mírné oživení trhu a posílení exportu.

Ministerstvo chce zahájit první PPP projekt na R4 do konce roku

dialnicny most
Praha - Ministerstvo dopravy chce první z plánovaných projektů se zapojením soukromého kapitálu (PPP) spustit ještě letos.

Stavební firma PSJ přestaví pokoje pro vědce CERN ve Švýcarsku

psj logo
Jihlava - Stavební společnost PSJ do konce června přestaví 72 pokojů pro vědce působící v centru Evropské organizace pro jaderný výzkum, známé pod zkratkou CERN, nedaleko Ženevy.

O osudu milovického výzkumného parku se rozhodne do půlky dubna

Building in progress
Milovice - Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) do poloviny dubna rozhodne, zda bude ukončena výstavba vědecko-technického parku v Milovicích, nebo jestli bude prodloužen termín dokončení prací.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...